Binance – Giełda kryptowalut

binanceBinance to chińska giełda kryptowalut. Działa od połowy 2017 roku. Mimo, że działa dość krótko zbiera bardzo pozytywne opinie. Według danych dostępnych na stronie jest tam zarejestrowanych już pięć milionów użytkowników z całego świata.

W tym artykule znajdziesz:

 • opis panelu użytkownika i panelu giełdowego
 • poradnik jak kupować oraz jak zrobić wpłatę i zlecić wypłatę
 • plusy giełdy kryptowalutowej Binance
 • wysokość prowizji
 • informacje na temat weryfikacji kont
 • moją opinię na temat projektu

Na tej giełdzie kupisz kryptowalutę IOTA

Giełda Binance obsługuje tylko kryptowaluty. Nie są dostępne waluty FIAT. Mimo zawirowań związanych z ICO w Chinach, giełda działa bez problemów ponieważ większość jej użytkowników pochodzi spoza Chin:

giełda binance

Binance jest strategicznym partnerem QUOINE, japońskiego operatora płatności kryptowalutowych, posiadającego licencję Japan Financial Services Agency (Licencja 0002).

Japan Financial Services Agency to japoński organ nadzoru finansowego najwyższego szczebla. Agencja ta nadzoruje Komisję Giełd i Papierów Wartościowych, mniejsze instytucje kontrolne oraz cały japoński sektor bankowy.

Jeśli chcesz wymienić kryptowaluty na waluty tradycyjne (PLN, EURO, USD) zobacz opis polskiej giełdy obsługującej złotówki.

 

Giełda Binance – Rejestracja

Cały proces przebiega standardowo. Rejestracja jest darmowa. Przejdź do giełdy i kliknij register w prawym górnym rogu.

Wpisz swój email i hasło. Przeczytaj i zatwierdź regulamin. Następnie kliknij prostokątny przycisk register. Aby potwierdzić rejestrację wejdź na maila i kliknij w otrzymany link.

Jak się poruszać po giełdzie Binance?

W zasadzie rzecz wygląda podobnie jak na innych giełdach. Masz do wyboru dwa obszary pozwalające zarządzać Twoi kontem:

Panel użytkownika

Po rejestracji i logowaniu zobaczysz panel użytkownika. Dostępnych jest osiem wersji językowych. Menu główne:

binance iota

 • Funds – Wpłata i wypłata
 • Orders – Otwarte i zamknięte transakcje
 • Join Us – Oferty pracy
 • Support – kontakt z suportem
 • Ikona ludzika – Ustawienia i zabezpieczenie konta
 • Flaga – Wybór wersji językowej

Aby rozpocząć handel wybierz dowolną opcję z zakładki exchange znajdującej się w lewym górnym rogu:

binance poradnik

Panel giełdy

Panel giełdy dostępny jest w dwóch opcjach Basic i Advenced. Ta druga jest zdecydowanie milsza dla oka. Po wybraniu Advenced zobaczysz panel umożliwiający zawieranie transakcji kupna i sprzedaży kryptowalut.

binance rejestracja

W centralnej części widoczny jest wykres prezentujący zachowanie kursu. Do wyboru kilkanaście narzędzi ułatwiających analizę techniczną. Pod wykresem Twoje otwarte zlecenia, historia oraz dostępne fundusze.

Po prawej stronie widać arkusz zleceń oraz zamykane w czasie rzeczywistym transakcje. Na górze możesz wybrać pary walutowe i przejść do swojego konta użytkownika. Poniżej formularz służący do zawierania transakcji.

 

Jak kupować i sprzedawać na Binance?

Najpierw z menu górnego wybierz która para kryptowalut Cię interesuje. Następnie wypełnij formularz. Do wyboru masz trzy rodzaje zleceń: Limit, Market i Stop Limit. Uzupełnij wszystkie dane i zatwierdź klikając buy lub sell.

binance jak kupować

 

Wpłata i wypłata

W panelu użytkownika z zakładki funds w menu górnym wybierz deposit withdrawals. Zobaczysz pełną listę coinów dostępnych na Binance. Przy każdym conie po prawej stronie są dwa przyciski: deposit (wpłata) i withdrawal (wypłata).

binance wpłata i wypłata

Po kliknięciu pokaże się odpowiednio albo adres na który musisz wpłacić coiny, albo pole do wpisania adresu na który chcesz wypłacić. Czytaj też zawsze komunikaty, które są tam zawarte.

Jeśli przy danym conie jest mały wykrzyknij i informacja: Network Congestion, Withdrawal delay znaczy to, że portfel jest w konserwacji i w chwili obecnej nie można wpłacać ani wypłacać tego coina.

 

Plusy giełdy Binance

Istnieje cała masa giełd kryptowalutowych. Co zwróciło moją uwagę na Binance? Jest kilka rzeczy które odróżniają ją od konkurencji:

Niskie prowizje

Giełda Binance pobiera tylko 0.1% prowizji od transakcji. W porównaniu do innych giełd to bardzo korzystna oferta.

Jest możliwość dodatkowego obniżenia prowizji o 50% tak aby całkowity jej koszt wynosił 0.05%. Wystarczy kupić coina BNB i trzymać go na giełdzie. Wtedy prowizja będzie pobierana tylko w BNB i z uwzględnieniem wspomnianego rabatu.

Prowizja na giełdach kryptowalut jest naliczana od obrotu. Ma to spore znaczenie jeśli korzystasz z sygnałów kryptowalutowych lub bota. W przypadku dużej ilości transakcji płacisz wielokrotnie od tej samej kwoty.

Weryfikacja

Bez weryfikacji dziennie możesz wypłacać 2 BTC. Po zweryfikowaniu konta limit ten wzrasta do 100 BTC. Możliwe jest ustanowienie większego limitu dziennych wypłat. W takim przypadku trzeba skontaktować się z supportem giełdy.

Zwrot GAS

Niektóre coiny za samo posiadanie płacą dodatkowy profit. Na przykład jeśli jesteś posiadaczem NEO przysługuje Ci dodatkowo tak zwany GAS. Większość giełd zabiera GAS i dlatego pewnie nawet o tym nie wiedziałeś. Giełda Binance oddaje użytkownikom przysługujące bonusy.

binance kryptowaluty

Stanowisko w sprawie forków bitcoina

W przypadku kolejnych forków bitcoina nowe monety będą przyznawane użytkownikom. Po uznaniu forka za stabilny, a portfela za bezpieczny i nadający się do użytku giełda Binance umożliwi wpłaty i wypłaty nowo powstałej monety.

Procentowy przelicznik coinów

Funkcja niespotykana na innych giełdach. Możesz automatycznie przeliczyć jaki procent posiadanych monet ma być wykorzystany do transakcji. Nie ma potrzeby liczenia tego na kalkulatorze zewnętrznym. Spore ułatwienie i oszczędność czasu.

binance opinie

Szybki support

Giełda jest azjatycka, ale pracownicy supportu dobrze komunikują się po angielsku. Kontakt przebiega bez problemów. Dość szybko odpowiadają na wiadomości.

Aplikacja mobilna

Giełda Binance udostępnia aplikację na urządzenia mobilne z systemem Android oraz iOS. Możesz za jej pośrednictwem korzystać ze wszystkich funkcji dostępnych w wersji klasycznej.

Duży wybór altcoinów

Portfolio Bnance prezentuje się bardzo przyzwoicie. Do wyboru masz prawie sto altcoinów. Giełda rozwija się szybko i cały czas dochodzą nowe pozycje. Transakcji możesz dokonywać na parach z czterema kryptowalutami: BTC, ETH, BNB i USDT:

binance altcoiny

Program partnerski

Giełda Binance oferuje swoim użytkownikom program partnerski. Jeden poziom poleconych. Prowizja wynosi połowę tego co zarabia giełda. Innymi słowy dostajesz 20% od wartości, którą pobiera giełda jako prowizję od transakcji.

Nagrody dodatkowe

Co jakiś czas można otrzymać wartościowe nagrody rzeczowe za uzyskanie największego wolumenu (obrotu) na danym walorze. Nagrodą w konkursie świątecznym za osiągnięcie największego wolumenu na altcoinie TRX był samochód marki Maserati.

Konkurencja na rynku giełd kryptowalutowych jest bardzo duża. Binance mocno stawia na marketing i oferuje wiele dodatków użytkownikom po to aby ściągnąć ich z innych giełd.

 

Moja opinia na temat giełdy Binance

Można by się przyczepić do krótkiego jeszcze czasu działania i zbyt częstych prac prowadzonych w związku z konserwacją portfeli.

Na niektórych altcoinach występuje zjawisko zwane dust (kurz). Po transakcji pozostaje reszta, której trudno się pozbyć. Dotyczy to niewielkiej ilości altcoinów dostępnych na Binance.

Jest komunikat informujący o tym, że trwają prace nad rozwiązaniem. Zjawisko kurzu dotyczy także innych giełd kryptowalutowych. To tyle jeśli chodzi o drobne mankamenty.

Binance ma szereg zalet, którymi może konkurować z innymi giełdami. Warunki są korzystne, a cała platforma przyjazna dla użytkowników.

Całość prezentuje się obiecująco dlatego zdecydowałem, że się zarejestruję i zbadam jak wszystko działa od środka.

Coraz więcej osób szuka alternatywy dla giełd Bittrex i Poloniex. Binance może być dla nich dobrym rozwiązaniem.

Popularność tej giełdy rośnie bardzo szybko, a wraz z nią wolumen obrotów. Jeśli utrzymane zostanie obecne tempo rozwoju, Binance ma szanse wejść do grona największych giełd kryptowalutowych.

Mój link: załóż konto na giełdzie

 

Dziękuję wszystkim za rejestracje. Jeśli masz pytania pisz w komentarzu, wtedy inni też będą mogli przeczytać odpowiedź.

Edit: Binance już jest największą giełdą kryptowalut.

 


Jeśli uważasz, że artykuł jest wartościowy pozostaw komentarz i podziel się nim w mediach społecznościowych. Będzie to dla mnie nieoceniona pomoc i sygnał, że zmierzam w dobrą stronę. Dzięki:)

 • Szymon Szczechowicz

  Fajnie to chodzi. Szkoda tylko, że w aplikacji nie można zapisywać nanoszonych na wykres oznaczeń. Strasznie mnie to denerwuje – chyba, że ja coś źle robię…

  • Chodzi przyzwoicie i co ważne nie laguje. Nie korzystam z aplikacji mobilnej. Telefonu używam do czytania facebooka 🙂 Jeśli brakuje jakiejś funkcji lub można by coś poprawić napisz na support. Binance cały czas się rozwija, a panel jest udoskonalany więc biorą pod uwagę sugestie użytkowników.

   • Robert Gajewski

    Witam mam na giełdzie kilka kryptowalut Cnd xrp trx chce je przesłać na portfel ale nie wiem jaki ? Chyba ze bezpieczniej trzymać je na binance !!

 • michal

  Jak w aplikacji zlecać natychmiastowe kupno lub sprzedaz ?

  • W lewym górnym rogu masz cenę coina. Poszukaj opcji „limit price” potem „market price”. Transakcja powinna pójść od razu. Daj znać czy pomogło.

 • Magdaa

  Fajna giełda, zyskała bardzo dużo kiedy jako pierwsza po BFX wprowadziła IOTę, teraz chyba najlepszy rynek dla fajnych nowych coinów.

  • Dokładnie, oferta giełdy Binance jest konkurencyjna zarówno pod względem warunków jak i ilości coinów do wyboru.

   Wprowadzenie bardzo modnej ostatnio kryptowaluty IOTA też przyczyniło się do wzrostu popularności tej giełdy

 • Club Elitarny

  Jak wpłacić środki w dolarach na swoje konto na Binance,com?

  • Giełda Binance nie obsługuje walut FIAT (USD, PLN, EU, itp). Wpłaty i wypłaty możliwe są tylko w kryptowalutach.

   • Club Elitarny

    Dziękuję bardzo

 • Damia K

  Witam, czy fakt ze Binance nie obsluguje walut FIAT nie jest dla niej dyskredytujacy? Czy dobrze rozumiem ze kupujac jakakowliek kryptowalute uzalezniamy sie w 100 procentach od cen ETH i BTC, na ktore to portfele mozna realizowac wyplaty? Jezeli cena danej krypyowaluty pojdzie w gore ( np TRX z 7 centow do 10) a spadnie cena BTH i ETH ( powiedzmy o 75) zysk ktory moglibysmy zrealizowac zostanie utracony poprzez spadek wartosci BTC, a ko sekwencja bedzie nie zysk a ogolna strata. Czy dobrze rozumuje ze handlujac na tej gieldzie uzalezniam sie od ceny BTC badz ETH , bez wzgledu na roznicr cen innych walut?
  z gory dzieki za wyprowadze mnie z bledu jezeli sie myle.

  • Jest dokładnie tak jak piszesz. Jeśli interesuje Cię zysk/strata względem USD lub PLN to trzeba dodatkowo brać pod uwagę różnicę kursów które są przy kolejnych wymianach.

   Idzie to tak: altcoin/BTC >>> BTC/USD >>> USD/PLN

   Dopiero po tych trzech ruchach masz rezultat w postaci zysku/straty w polskich złotówkach.

   Giełda Binance jest dobrym rozwiązaniem dla osób chcących pomnażać kryptowaluty i tych którzy nie spieszą się z wymianą altcoin/PLN.

   Z wymianą na PLN można czekać i zrobić to w chwili gdy kurs będzie bardzo korzystny.

   Jeśli wolisz handlować na parach z walutami FIAT są inne giełdy. Na przykład polski Bitbay (od razu złotówka z pominięciem dolara), amerykański Bitfinex i wiele innych.

 • Marcin Gogol

  Wczoraj szukając informacji na temat giełd obracającymi krypto walutami natkałem się na Pana artykuł. Poczytałem i założyłem konto. Dziś patrze a tu „Binance Will Temporarily Disable New User Registrations” . Szkoda, żę na bittrex’ie nie zdążyłem. 🙂

  • Ciesz się że zdążyłeś 🙂

   To prawdziwa klęska urodzaju. Giełdy przezywają oblężenie. Najpierw Bitfinex wyłączył rejestrację nowych potem Bittrex, a teraz Binance. Jak czytamy w informacji rejestracje są tymczasowo wstrzymane z powodu konieczności modernizacji infrastruktury niezbędnej do obsłużenia gigantycznej ilości nowych klientów.

 • Patryiota

  Wiadomo kiedy mozna sie bedzie sie rejestrowac na binance? Ja probuje od 2 dni i lipa

  • Na razie nie wiadomo kiedy ruszą rejestracje. Jak coś się wyklaruje dam informację w komentarzu.

 • Można się już rejestrować, a właściwie tylko częściowo. Każdego dnia giełda Binance zarejestruje tylko ograniczoną ilość nowych użytkowników. Godziny możliwej rejestracji będą różne każdego dnia. Także próbujcie – kto pierwszy ten lepszy.

 • Patryiota

  Wiadomo dlaczego nie mozna przeslac coinow na binamce z coinbase? Ciagle mam info „sending” i tak przez 2 godziny hmmm…

  • Mogą być dwa powody:

   1) Problem z wysyłaniem po stronie Coinbase. Ewentualnie źle wypełniłeś zlecenie przelewu, zły adres portfela, brak dodatkowej notatki która czasem jest wymagana itd.

   2) Na Binance jest konserwacja portfela danego coina i wpłaty w tym coinie są chwilowo zablokowane.

 • o p

  Jaka jet prowizja za przesłanie ETH z Binance na inną giełdę (np.Bit Bay) ?

  • Prowizje można bez problemu znaleźć na stronie giełdy w zakładce fees na dole strony. Prowizja za wypłatę ETH to 0.01ETH

 • rafal11

  Witam. To jak mam zamienić pln na btc żeby zakupić xlm i czy Stellara powinienem przenieś na prywatny portfel sprzętowy?

  • Jak chcesz długofalowo przechowywać coiny to tylko poza internetem. Na portfelu sprzętowym lub na portfelu papierowym. Dotyczy to każdej kryptowaluty.

   PLN zamienisz na BTC na giełdzie która obsługuje PLN. Jedną z takich giełd jest BitBay. Pełny opis tej giełdy znajdziesz w zakładce polecam w menu bloga.

   • rafal11

    Czyli na BitBay wpłacam PLN kupuje BTC i BTC przesyłam do Binance i kupuje np. XLM i XLM przerzucam na portfel prywatny. Dobrze rozumie?
    A jaki portfel ofline poleciłbyś mi na XLM.

    • Tak. Z tym że zamiast BTC kup na przykład ETH i na binance kup XLM lub zamień na BTC i wtedy kup XLM.

     W chwili obecnej prowizje za przesyłanie bitcoina są duże. Dodatkowo bardzo długo idą przelewy. Dlatego aby przesłać między giełdami polecam kupić coś innego niż BTC (ETH,LTC). Taniej i szybciej będzie.

     Polecam portfel sprzętowy Ledger – zakup tylko od producenta. Jak chcesz wyśle Ci na maila link do strony.

     • rafal11

      Dziękuje Ci za podpowiedz i jakbyś mógł to wyślij mi link do strony producenta.
      Uważasz że długoterminowa inwestycja w XLM się opłaci?

     • XLM to fork Ripple’a. Jest wokół tej waluty zbudowana spora społeczność. Technologicznie wszystko jest dopracowane i już działa, a nie ma dopiero działać. Korzystam z ich portfela – bardzo intuicyjny i przyjemny w obsłudze. Jakieś wydarzenia na ten rok też się szykują więc powinno być dobrze. Tylko ta cena w chwili obecnej trochę bombowa – warto by poczekać aż odrobinę spadnie.

      Link z portfelem sprzętowym wyślę na maila którego podałeś pisząc w komentarzach.

     • rafal11

      Ok. Dziękuję Ci bardzo a jak bedę miał jakieś pytania to napiszę na maila.
      Pozdrawiam.

     • Ok, nie ma sprawy.

 • Bartosz Krotla

  Jezeli wplaty i wyplaty sa tylko w kryptowalutach to jak zrobic bym mógł odczuc zysk na wlasnej skórze a więc zobaczyc pieniadze na wlasnym koncie?

  • Jak chcesz zamienić kryptowaluty na waluty FIAT (np. złotówka) to musisz znaleźć giełdę która taką wymianę umożliwia. W zakładce „polecam” w menu bloga znajdziesz opis takiej giełdy.

   Przelewasz zatem kryptowaluty z Binance na giełdę obsługującą waluty FIAT, dokonujesz zamiany i wypłacasz na konto bankowe.

   Jak chcesz wpłacić np. dolary lub złotówki na Binance to robisz dokładnie na odwrót.

 • Pablo Pablowski

  Witam. Mogę prosić o wytłumaczenie jak mogę w binance sprzedać te groszowe coiny które mi zostały. Jest to mozliwe wogole, ? Dopiero zaczynam zabawę z krypto..:)

  • Dość trudno się tego pozbyć. Spróbuj pokombinować na różnych parach walutowych u góry w panelu giełdy. Niektóre coiny mają różną ilość miejsc po przecinku w zależności za jaką walutę je kupujesz.

   Binance pracuje nad poprawieniem tego. Jest to mogłoby się wydawać błahy i łatwy do poprawienia problem, ale w istocie tak nie jest. Giełda wykonuje miliony transakcji na minutę i z powodów technicznych nie da się łatwo tego problemu wyeliminować.

   Najlepszy sposób aby reszta nie zostawała to zakup kilku sztuk coina BNB. Wtedy prowizja jest pobierana z salda tego coina i nie zostają ułamki po przecinku. Dodatkowo plus bo wtedy prowizja od każdej transakcji jest mniejsza o 50%.

   Ta funkcja jest włączona domyślnie. Wystarczy tylko kupić coina BNB

   • Pablo Pablowski

    dziekuje za błyskawiczną odpowiedz

 • Bartosz Krotla

  Mam jeszcze jedno pytanko. Bo na binance juz nie mozna sie rejestrowac. Jaka inna giełda jest warta rejestracji? Warto w bitbay? Czytalem duzo negatywnych opinii. Moze jednak jakas zagraniczna?

  • Na Binance można się rejestrować tylko trzeba trafić odpowiedni moment 🙂 W ciągu doby jest okienko czasowe w którym możliwa jest rejestracja. Jest to zazwyczaj kilka godzin więc można się załapać. Okienko czasowe jest ustawiane przez giełdę losowo. W każdej dobie są to inne godziny.

   Takie nam trudności robią żebyśmy tych kryptowalut nie kupowali 🙂

   BitBay to największa w Polsce giełda. Ma bardzo dużo użytkowników więc i opinii jest proporcjonalnie dużo. Tych pozytywnych i tych negatywnych również. Największym plusem tej giełdy jest to, że obsługuje ona złotówki,

   Korzystam z niej i nigdy nie było problemów. Support odpowiada znacznie szybciej niż na giełdach zagranicznych.

 • Jaroslaw Antoniak

  Jak zamienic LTC na Btc na Binance?Przeslalem z Bitbay giełdy Ltc na portfel Ltc Binance i jak to zamienic na Btc by moc kupic inne waluty?I jak potem to zrobic w drugą strone zakupione waluty np Eos zamienic na Btc,zeby potem moc przeslac to na portfel Bitbay?

  • W panelu użytkownika w lewym górnym rogu kliknij exchange i wybierz advanced. Przejdziesz do panelu giełdy. W prawym górnym rogu masz wybór par walutowych (żółty trójkąt). Zaznacz BTC i w polu wyszukiwania wpisz LTC. Wybierz parę BTC/LTC.

   Sprzedaj LTC za BTC za pomocą formularza w prawym dolnym rogu. Masz tam do wyboru trzy rodzaje zleceń: Limit, Market i Stop Llimit.

 • maciej borowiak

  dzień dobry, mam już konto na Bitbay ( nawet zweryfikowane )… mam już konto na Binance ( udało mi się wstrzelić w okno czasowe i założyć konto : )… mam już portfel papierowy ( wygenerowany private key i bitcoin adress ) … mam w planie kupić BTC za PLN i później IOTA za BTC… mniej więcej wiem jak to zrobić, tylko jeszcze nie wyobrażam sobie jak przelać BTC na Bainance po zakupie na Bitbay… jak to zrobić ?

  • W artykule jest napisane jak zrobić wpłatę/wypłatę na Binance. Na bitbay wchodzisz w wypłaty BTC i wklejasz adres portfela BTC z binance. Przetestuj na małej kwocie. Jak się uda wyślij całość.

 • maciej borowiak

  w sumie to zastanawiam się jeszcze jak wrzucić na mój portfel papierowy zakupione IOTA na Binance…

  • A masz portfel papierowy do IOTA, czy tylko do BTC?

   • maciej borowiak

    masz może jakiś link np na github, żeby zrobić papierowy do IOTA… tak, żeby wygenerować offline ?

    • maciej borowiak

     znalazłem generator na iotapaperwallet. io, ale jest online… czy to jest bezpieczne ?

    • Nie znam bezpiecznego generatora, który można pobrać na komputer i zastosować offline.

     Nie znam nie dlatego, że nie ma tylko nie szukałem tego. Być może taki istnieje.

   • maciej borowiak

    https://iota.guide/seed/how-to-generate-iota-wallet-seed/
    pod tym linkiem mogę wygenerować seed ale online… czy mogę to zrobić w jakiś inny, lepszy sposób

    • Nie znam takiego sposobu. W linku który podałeś jest napisane, że seed jest generowany tylko w przeglądarce. Nie wiem czy jest to w 100% bezpieczne.

     Dokładnie nie wiem jak działa kryptowaluta IOTA. Nie jest to blockchain tylko technologia tangle. Nie ma łańcucha bloków i górników. Nie ma prowizji od transakcji.

     Wiem, że były problemy z portfelem IOTA pobieranym na komputer. Swego czasu giełdy obsługujące IOTA miały zablokowane wpłaty i wypłaty z tego właśnie powodu.

 • maciej borowiak

  jestem całkowicie przygotowany do zakupu na długi okres… nawet zrobiłem kilka transakcji na próbę… czekam tylko na dobry moment…
  planuję kupić IOTA za 1,5 USD : )

  jako początkujący w kryptowalutach mam jednak jedną wątpliwość dotyczącą przechowywania środków… jedyny paper wallet, który dałoby się wygenerować offline zamierzam zrobić w oparciu o poniższe dwa linki :

  https://knarz.github.io/seedgen/

  oraz

  https://arancauchi.github.io/IOTA-Paper-Wallet/

  czy to jedyna opcja i czy to to najlepszy pomysł ?

  • Ten pierwszy link generuje seed online – można to otworzyć tylko na włączonym internecie. Drugi link daje możliwość ściągnięcia plików.

   Trudno mi powiedzieć czy to jest najlepsza opcja. Trzeba by zrobić solidny internetowy research i to zweryfikować. Nie mam teraz takiej możliwości.

   Jest bardzo dużo dobrych coinów, ale nie jestem w stanie wszystkich monitorować i sprawdzać co jak działa i co jest najbezpieczniejsze w przypadku danego coina 🙂

   Z tego co słyszałem, w przypadku IOTA były problemy z pełnym portfelem i ogólnie z działaniem tej kryptowaluty. Być może zostało to już rozwiązane, ale nie wiem na pewno bo nie jestem w temacie IOTA na bieżąco.

   Niektóre kryptowaluty nie mają generatora kluczy offline. Jak dla mnie to spory minus i nie wiem dlaczego deweloperzy nie wdrażają jak najszybciej takiego narzędzia.

   W takim przypadku trzeba pobrać pełny portfel na niezainfekowany komputer. Zrobić kopię zapasową portfela lub samego pliku z zapisanym kluczem prywatnym i zapisać ją na pendrive. Zapisać też klucze publiczne aby można było odbierać środki.

   Następnie usunąć portfel z komputera sprawdzając czy wszystkie pliki zostały usunięte.

   Tym sposobem masz wygenerowane klucze, które możesz przechowywać offline. To metoda trochę skomplikowana i można coś w trakcie pomylić.

 • Krzysztof kle

  Witam, mam pytanie, nie wiem czy trafne, nie wiem jak to jest na tej giełdzie, czy istnieje coś takiego jak start sesji, np. Amerykańska giełda rusza o 15:30naszego czasu trwa do 22:00 w przypadku krypto… Jak to jest?

  • Giełdy kryptowalutowe działają bez przerw – 24 godziny na dobę. Binance tak samo.