Giełda Bitbay – Jak kupić bitcoin za złotówki?

giełda bitbayGiełda Bitbay.net umożliwi Ci zakup kryptowaluty bitcoin (BTC). Cały proces jest bardzo łatwy. Z tego artykułu dowiesz się jak kupić bitcoin za złotówki.

Opiszę też podstawowe funkcje panelu zarządzania. Dowiesz się jak złożyć depozyt, jak kształtują się prowizje oraz jak wygląda weryfikacja konta i czy warto ją przeprowadzać.

Na wstępie kilka słów na temat samej giełdy. Założycielem jest Sylwester Suszek. Firma jest zarejestrowana w Polsce jako BitBay sp.z.o o. Adres siedziby to Katowice ul. Zacisze 2/6

Giełda Bitbay jako jedyna w Polsce posiada otwarte biuro obsługi klienta. Jest możliwość złożenia wizyty w siedzibie. Z całą pewnością nie jest to żadne oszustwo.

Transakcji możesz dokonywać w trzech walutach FIAT: złotówka, dolar i euro. Dostępnych jest pięć kryptowalut: bitcoin, bitcoin cash, litecoin, ethereum i lisk.

Support działa bardzo sprawnie. Cały czas dostępny jest chat online. Konsultanci na bieżąco odpowiadają na pytania. Możesz się skontaktować i szybko uzyskać pomoc.


Jeśli myślisz o skopiowaniu treści zapoznaj się z zakładką „nota prawna”. Znajdziesz ją w stopce na dole strony. Przeczytaj i pomyśl zanim zrobisz głupotę.


 

Jak kupić bitcoin za złotówki?

Bitcoina możesz kupić w kantorze internetowym bez rejestracji lub na giełdzie. Polecam opcję zakupu na giełdzie z racji na kilkukrotnie niższą prowizję.

Giełda BitBay – Rejestracja i logowanie

Na początku załóż konto. Kliknij tutaj. Zobaczysz formularz z miejscem na podanie emaila. Wpisz swój email i kliknij niebieski przycisk załóż konto. Na podany adres dostaniesz wiadomość.

Otwórz ją i kliknij niebieski przycisk aktywuj konto. Zostaniesz przekierowany do kolejnego formularza. Wpisz nazwę użytkownika, hasło i PIN do infolinii. Zaakceptuj regulamin i kliknij niebieski przycisk dokończ rejestrację. Gotowe. Zaloguj się teraz na giełdę Bitbay.

Przelew na giełdę BitBay

Bitcoiny możesz kupić za złotówki. Najpierw musisz doładować swoje konto giełdowe, czyli zrobić złotówkowy przelew z konta w banku. Z menu rozwijanego po lewej stronie wybierz wpłaty. Potem w szarym pasku u góry wybierz walutę PLN. Odrobię poniżej zaznaczasz opcję przelew bankowy.

giełda bitbay przelew

Pokazał się numer konta na który trzeba zrobić przelew z banku. Zwróć uwagę żeby w tytule było dokładnie to co masz podane, czyli Deposit-bitbay-Twoja nazwa użytkownika na giełdzie. Przelewy księgowane są trzy razy na dobę.

Poczekaj aż przelew dojdzie. Dostępne saldo sprawdzisz klikając moje konto z rozwijanego menu po lewej stronie. Widzisz tam salda wszystkich walut oferowanych przez giełdę Bitbay.

giełda bitbay saldo

Zakup bitcoina

Jeśli przelew dotarł i masz już złotówki na giełdzie możesz przejść do konkretów. Polecam, abyś skorzystał z opcji szybkiego zakupu. W zakładkach po lewej stronie klikasz giełda. Przewijasz stronę delikatnie w dół. Pod wykresem masz do wyboru trzy opcje: wystaw ofertę, szybka transakcja i handluj botem. Zaznacz szybka transakcja i z szarego paska u góry wybierz walutę PLN.

giełda bitbay zakup bitcoina

Trochę poniżej masz sekcję chcę szybko kupić. Wpisujesz tam kwotę w złotówkach. System automatycznie przelicza ile bitcoinów otrzymasz. Kliknij kup teraz żeby zatwierdzić zakup. Gotowe – jesteś posiadaczem bitcoinów. Szybka transakcja pozwala kupić bitcoin po najniższym w danym momencie kursie.

giełda bitbay transakcja

Przelew z giełdy na portfel bitcoin

Giełda Bitbay pozwala sprzedawać i kupować bitcoiny. Do wykonywania płatności internetowych służy portfel bitcoin i tam trzeba przelać zakupioną walutę.

Wybierz wypłaty z rozwijanego menu po lewej stronie. Następnie w szarym pasku wybierz walutę zaznacz B. Wpisz kwotę którą chcesz przelać oraz adres Twojego portfela. Kliknij wypłać żeby zatwierdzić operację.

Ważne aby do kwoty doliczyć 0.00045 BTC jest to prowizja dla sieci za potwierdzenie naszej transakcji.

giełda bitbay portfel bitcoin

Giełda Bitbay – funkcje związane z handlem

Na samej górze strony widzisz wszystkie dostępne w danej chwili środki. Trochę niżej po lewej stronie znajduje się szary pasek z symbolami. Za jego pomocą możesz wybierać waluty. W centralnej części wykres przedstawiający zachowanie kursu.

Poniżej wykresu do wyboru masz trzy rodzaje transakcji:

Wystaw ofertę

W sekcji chcę sprzedać możesz ustalić ile bitcoinów chcesz sprzedać i po jakim kursie. W polu ilość wpisujesz ilość monet, którą chcesz wymienić. W polu kurs ustalasz interesujący Cię kurs. System obliczy ile złotówek otrzymasz. Jest to widoczne w polu cena.

Klikasz sprzedaj i Twoja oferta pojawia się na giełdzie. Jest widoczna dla innych użytkowników w sekcji oferty sprzedaży ASK.  Nie jest zrealizowana do momentu gdy któryś z użytkowników jej nie zaakceptuje. Kiedy tak się stanie otrzymasz powiadomienie w pasku na górze strony.

giełda bitbay prowizje

Wszystkie wystawione przez Ciebie oferty znajdziesz w sekcji moje oferty po prawej stronie. Natomiast oferty zrealizowane są w zakładce historia w menu po lewej stronie.

Szybka transakcja

W sekcji chcę szybko sprzedać wpisujesz tylko ilość botcoinów które chcesz zbyć. Po kliknięciu sprzedaj teraz system wykona transakcję po najbardziej korzystnym w danej chwili kursie. Operacja jest natychmiastowa. Nie musisz czekać aż ktoś ją zaakceptuje.

Handluj botem

Bardzo ciekawa opcja. Możesz wystawić ofertę niewidoczną dla innych użytkowników, która zostanie zrealizowana gdy kurs osiągnie ustaloną przez Ciebie wartość.

W sekcji sprzedaj gdy w polu kurs wpisujesz żądany kurs. W polu ilość ustalasz ilość monet. Po kliknięciu sprzedaj oferta będzie aktywna, ale niewidoczna dla innych. Zostanie sfinalizowana gdy któryś z użytkowników wystawi ofertę kupna odpowiadającą ustalonym przez Ciebie warunkom sprzedaży.

 

 

Pod opcjami transakcyjnymi wszystkie obecnie dostępne oferty użytkowników:

Oferty skupu BID

Tutaj znajdziesz oferty skupu waluty. Dany użytkownik określa ile jest w stanie kupić i w jakiej cenie. Jego oferta jest widoczna i dostępna dla wszystkich.

Oferty sprzedaży ASK

Sytuacja odwrotna. W tej sekcji oferty użytkowników zainteresowanych sprzedażą waluty. Również podana cena i ilość. Można wybierać z pośród wszystkich ofert.

 

Dodatkowe informacje

Logowanie dwustopniowe i zatwierdzanie przelewów

Giełda Bitbay posiada opcję dwustopniowego uwierzytelniania operacji. Za każdym razem gdy chcesz się zalogować lub zlecić przelew otrzymujesz na maila specjalny kod, który musisz wpisać, aby zatwierdzić daną operację. Jest to bardzo dobre zabezpieczenie chroniące przed przejęciem Twojego konta przez osoby trzecie.

Prowizje

Prowizja od transakcji wynosi od 0.25% do 0.43% – jej wysokość zależy od całości obrotu, który wykonamy w okresie 30 dni. Im większy obrót tym niższa prowizja.

Wpłaty

 • zwykłe w walutach FIAT bez prowizji
 • w kryptowalutach bez prowizji

Wypłaty

 • zwykły przelew PLN – 2 zł
 • BTC – 0.00450
 • ETH – 0.00126
 • LTC – 0.005
 • LSK – 0.2

Weryfikacja konta

Weryfikacja konta scanem dokumentów obowiązuje po przekroczeniu 15.000 euro sumy transakcji w walutach FIAT w okresie jednego roku. Jeśli wykonujesz mniejsze operacje weryfikacja nie jest konieczna.

 

Giełda Bitbay moja opinia

Panel jest zaprojektowany w sposób ułatwiający korzystanie z giełdy. Poszczególne elementy są dobrze widoczne. Opcja szybkiego zakupu przydaje się początkującym użytkownikom. Dzięki niej bardzo szybko możesz kupić bitcoin i pozostałe dostępne kryptowaluty.

giełda bitbay opinie

Czy warto zostać użytkownikiem giełdy Bitbay? Moim zdaniem jak najbardziej tak. Mechanizm wystawiania ofert kupna i sprzedaży jest intuicyjny, a wykonywanie transakcji łatwe i przyjemne. Całość jest spójna i działa sprawnie.

Giełda Bitbay znakomicie nadaje się zarówno dla osób zaczynających swoją przygodę z kryptowalutami jak i tych z odrobiną doświadczenia w tym temacie.

Jeśli jeszcze nie założyłeś konta możesz to zrobić tutaj.

 


Jeśli uważasz, że artykuł jest wartościowy pozostaw komentarz i podziel się nim w mediach społecznościowych. Będzie to dla mnie nieoceniona pomoc i sygnał, że zmierzam w dobrą stronę. Dzięki:)

 • Piotr Rubaj

  Witam,

  Siedzę w temacie kryptowalut od niedawna i pierwszy portal na jaki trafiłem w googlu to był bitmarket24. pl. Prowizje z tego co zauważyłem tez niższe, więc bardziej się dla mnie opłaca.

  Czy mozna by było prosić o podobny poradnik to powyższego portalu?

  • Strony którą podałeś nie znam. Przed chwilą ją otworzyłem i jest błąd 502. Warto polecać sprawdzone giełdy kryptowalut.

   Ważniejsze od niskich prowizji jest sprawne działanie i niezawodność. Na bitbay prowizje wynoszą 0.43% więc są praktycznie nieodczuwalne.

 • Pako

  Ok,niby wytłumaczyłeś, a ja nadal nie wiem, czy musze jeszcze oprócz konta na bitclubie (giełda) zakładać osobno gdzieś portfel (np. na blokchain). Możesz napisać coś w tym temacie? Bo czesto widzę linki ludzi do portfeli (taki długi kod jakby md5), czyli tak jakby podają numer swojego konta. Jak mam konto tylko na bitclubie, to faktycznie mogę komuś podawać jakiś swój numer do wpłat? Bo na chwilę obecną ogarnąłem tylko tyle, jak wpłacić sobie ileś tam plnów przelewm do bitclubu, żeby mieć BTC i w jakimś tam momencie ew. to BTC wypłacić do konta bankowego (najlepej z zyskiem).

  • Pisząc bitclub masz na myśli giełdę bitbay czy program revshare bitclubnetwork? Rozumiem, że chodzi Ci o giełdę bitbay?

   Możesz na konto giełdowe otrzymywać od kogoś bitcoiny lub je komuś wysyłać – taka opcja jest możliwa. Jednak nie do tego giełda służy. Nie służy też do przechowywania bitcoinów. Na giełdzie kupujesz i sprzedajesz – tylko tyle.

   Portfel blockchain. info służy do wykonywania bieżących, codziennych płatności. Tutaj masz pełny artykuł: http://gszymanski.pl/jak-zalozyc-portfel-bitcoin/

   To coś na kształt zwykłego portfela gotówkowego. Idąc na zakupy do sklepu spożywczego nikt nie zabiera sejfu wypełnionego pieniędzmi. Zabierasz mały portfel w którym jest kilka stówek i chowasz go do kieszeni.

   Do długoterminowego przechowywania większych ilości bitcoina służą portfele offline. Pełnią one rolę podobną do sejfu w którym trzymamy zwykłą gotówkę. Chodzi o to żeby klucz prywatny (dostęp do Twoich bitcoinów) był przechowywany w miejscu odciętym od internetu i żebyś tylko Ty miał do niego dostęp.

   Reasumując:

   Giełda – sprzedaż bądź zakup
   Portfele przeglądarkowe (blockchain .info) – bieżące transakcje
   Portfele offline – przechowywanie

   Temat portfeli oraz przechowywania kryptowalut wymaga napisania osobnego artykułu. W wolnej chwili może to opanuję 🙂