Binance – Giełda kryptowalut

binanceBinance to giełda kryptowalut z główną siedzibą w Honkkongu. Działa od połowy 2017 roku. Mimo, że funkcjonuje dość krótko zbiera bardzo pozytywne opinie.

Według danych dostępnych na stronie jest tam zarejestrowanych już sześć milionów użytkowników z całego świata.

W tym artykule znajdziesz:

 • instrukcję jak się zarejestrować
 • poradnik jak kupować oraz jak zrobić wpłatę i zlecić wypłatę
 • 12 największych zalet giełdy Binance
 • kilka wskazówek na temat bezpiecznego korzystania z giełdy
 • wysokość prowizji
 • informacje na temat weryfikacji kont
 • moją opinię na temat projektu

Na tej giełdzie kupisz kryptowalutę IOTA

Giełda Binance obsługuje tylko kryptowaluty. Nie są dostępne waluty FIAT. Mimo zawirowań związanych z ICO w Chinach, giełda działa bez problemów ponieważ większość jej użytkowników pochodzi spoza Chin:

giełda binance

Binance jest strategicznym partnerem QUOINE, japońskiego operatora płatności kryptowalutowych, posiadającego licencję Japan Financial Services Agency (Licencja 0002).

Japan Financial Services Agency to japoński organ nadzoru finansowego najwyższego szczebla. Agencja ta nadzoruje Komisję Giełd i Papierów Wartościowych, mniejsze instytucje kontrolne oraz cały japoński sektor bankowy.

Założycielem i CEO jest Changpeng Zhao. Postać z dużym doświadczeniem w zarządzaniu projektami działającymi w branży kryptowalut.

W chwili obecnej całość jest zcentralizowana. Aby dokonywać transakcji trzeba przelać kryptowaluty na giełdę. Właściciele mają w planie wdrożenie technologi pozwalającej na decentralizację procesów.

Zaimplementowanie tej technologii uczyni z giełdy Binance absolutnego lidera w dziedzinie bezpiecznego obrotu kryptowalutami. Prace w tym kierunki trwają.

Jak założyć konto na Binance – Rejestracja krok po kroku

Cały proces przebiega standardowo. Rejestracja jest darmowa.  Przejdź do giełdy i kliknij register w prawym górnym rogu.

Wpisz swój email i hasło. Przeczytaj i zatwierdź regulamin. Następnie kliknij prostokątny przycisk register. Aby potwierdzić rejestrację wejdź na maila i kliknij w otrzymany link.

Z powodu dużego zainteresowania i konieczności dostosowania giełdy do obsłużenia większej liczby użytkowników możliwość rejestracji była czasowo wstrzymana. W chwili obecnej nowi użytkownicy bez przeszkód mogą się rejestrować.

Poradnik jak się poruszać po koncie giełdowym

W zasadzie rzecz wygląda podobnie jak na innych giełdach. Masz do wyboru dwa obszary pozwalające zarządzać Twoi kontem. Opis i poradnik poniżej:

Panel użytkownika

Po rejestracji i logowaniu zobaczysz panel użytkownika. Dostępnych jest osiem wersji językowych. Menu główne:

binance iota

 • Funds – Wpłata i wypłata
 • Orders – Otwarte i zamknięte transakcje
 • Join Us – Oferty pracy
 • Support – kontakt z suportem
 • Ikona ludzika – Ustawienia i zabezpieczenie konta
 • Flaga – Wybór wersji językowej

Aby rozpocząć handel wybierz dowolną opcję z zakładki exchange znajdującej się w lewym górnym rogu:

binance poradnik

Panel giełdy

Panel giełdy dostępny jest w dwóch opcjach Basic i Advenced. Ta druga jest zdecydowanie milsza dla oka. Po wybraniu Advenced zobaczysz panel umożliwiający zawieranie transakcji kupna i sprzedaży kryptowalut.

binance rejestracja

W centralnej części widoczny jest wykres prezentujący zachowanie kursu. Do wyboru kilkanaście narzędzi ułatwiających analizę techniczną. Pod wykresem Twoje otwarte zlecenia, historia oraz dostępne fundusze.

Po prawej stronie widać arkusz zleceń oraz zamykane w czasie rzeczywistym transakcje. Na górze możesz wybrać pary walutowe i przejść do swojego konta użytkownika. Poniżej formularz służący do zawierania transakcji.

 

Jak wpłacić i wypłacić kryptowaluty

W panelu użytkownika z zakładki funds w menu górnym wybierz balances. Zobaczysz pełną listę kryptowalut dostępnych na Binance. Przy każdym conie po prawej stronie są dwa przyciski: deposit (wpłata) i withdrawal (wypłata).

binance wpłata i wypłata

Po kliknięciu pokaże się odpowiednio albo adres na który musisz wpłacić coiny, albo pole do wpisania adresu na który chcesz wypłacić.

Jeśli przy danym coinie jest mały wykrzyknij i informacja: Network Congestion, Withdrawal delay znaczy to, że portfel jest w konserwacji i w chwili obecnej nie można wpłacać ani wypłacać tego coina.

Nie można wpłacić i wypłacić walut FIAT (PLN, USD, EU) ponieważ giełda Binance obsługuje tylko kryptowaluty. Jeśli chcesz wymienić kryptowaluty na waluty tradycyjne zobacz ➙ opis polskiej giełdy obsługującej złotówki.

Ważne:

 • Zawsze czytaj komunikaty oraz dodatkowe informacje, które mogą się wyświetlić podczas robienia wpłaty lub wypłaty

 • Przy wpłacie niektóre coiny oprócz wpisania adresu klucza publicznego wymagają dodatkowego kodu pozwalającego przypisać Twoją transakcję do Twojego konta na giełdzie. Pamiętaj o wpisaniu tego kodu

 • Obowiązkowo ustaw dwuetapową weryfikację 2FA. To zabezpieczenie pozwoli chronić Twoje konto przed logowaniem nieuprawnionych osób. Tą funkcję znajdziesz klikając w ikonkę ludzika w menu głównym

 • Przed zaakceptowaniem dokładnie sprawdzaj czy adres portfela jest prawidłowy. Jeśli się pomylisz zrobisz komuś prezent

 • Pierwszą transakcję potraktuj jako próbę. Przelej minimalną kwotę i sprawdź czy dojdzie. Jeśli nie będzie problemów przelej całość

Jak kupować i sprzedawać na Binance

Najpierw z menu górnego wybierz która para walutowa Cię interesuje. Następnie wypełnij formularz. Do wyboru masz trzy rodzaje zleceń: Limit, Market i Stop Limit. Uzupełnij wszystkie dane i zatwierdź klikając buy lub sell.

binance jak kupować

Zlecenie Limit

Ustawiasz cenę za jaką chcesz kupić lub sprzedać coina. Po zaakceptowaniu zlecenie jest widoczne i dostępne dla innych graczy. Jeśli któryś z nich skorzysta z Twojej oferty transakcja zostanie zamknięta.

Zlecenie Market

Automatyczne zrealizowanie transakcji po obecnie obowiązującej cenie. Ustawiasz wartość transakcji kupna lub sprzedaży, zatwierdzasz i transakcja od razu zostaje zrealizowana.

Zlecenie Stop Limit

Zlecenie zostanie aktywowane dopiero w momencie gdy kurs osiągnie ustawiony przez Ciebie poziom (stop). Następnie zostanie zrealizowane po cenie ustawionej w polu limit.

 

Jak pozbyć się resztek kryptowalut na Binance?

Na niektórych coinach występuje zjawisko zwane dust (kurz). Po transakcji pozostaje reszta, której trudno się pozbyć. Dotyczy to niewielkiej ilości coinów dostępnych na platformie Binance. Zjawisko kurzu dotyczy także innych giełd kryptowalutowych.

W tym przypadku problem można rozwiązać zamieniając groszową resztę na giełdowego coina BNB (BinanceCoin). Potem sumaryczną wartość można bez problemu zamienić na BTC lub kupić coś bezpośrednio za BNB.

Aby pozbyć się resztek kliknij balances. Następnie Convert to BNB. Pokaże się lista coinów. Zaznacz te które chcesz wymienić na BNB i w prawym dolnym rogu kliknij żółty przycisk exchange.

 

12 Największych zalet giełdy Binance

Istnieje cała masa giełd kryptowalutowych. Co zwróciło moją uwagę na Binance? Jest kilka rzeczy które odróżniają ją od konkurencji. Poniżej opis plusów giełdy.

binance opis i zalety giełdy

Niskie prowizje

Giełda Binance pobiera tylko 0.1% prowizji od transakcji. W porównaniu do innych giełd to bardzo korzystna oferta.

Jest możliwość dodatkowego obniżenia prowizji o 50% tak aby całkowity jej koszt wynosił 0.05%. Wystarczy kupić coina BNB i trzymać go na giełdzie. Wtedy prowizja będzie pobierana tylko w BNB i z uwzględnieniem wspomnianego rabatu.

Prowizja na giełdach kryptowalut jest naliczana od obrotu. Ma to spore znaczenie jeśli korzystasz z ➙ sygnałów kryptowalutowych lub bota. W przypadku dużej ilości transakcji płacisz wielokrotnie od tej samej kwoty.

Weryfikacja

Bez weryfikacji dziennie możesz wypłacać 2 BTC. Po zweryfikowaniu konta limit ten wzrasta do 100 BTC. Możliwe jest ustanowienie większego limitu dziennych wypłat. W takim przypadku trzeba skontaktować się z supportem giełdy.

Zwrot GAS

Niektóre coiny za samo posiadanie płacą dodatkowy profit. Na przykład jeśli jesteś posiadaczem NEO przysługuje Ci dodatkowo tak zwany GAS. Większość giełd zabiera GAS i dlatego pewnie nawet o tym nie wiedziałeś. Giełda Binance oddaje użytkownikom przysługujące bonusy.

binance kryptowaluty

Stanowisko w sprawie forków bitcoina

W przypadku kolejnych forków bitcoina nowe monety będą przyznawane użytkownikom. Po uznaniu forka za stabilny, a portfela za bezpieczny i nadający się do użytku giełda Binance umożliwi wpłaty i wypłaty nowo powstałej monety.

Procentowy przelicznik coinów

Funkcja niespotykana na innych giełdach. Możesz automatycznie przeliczyć jaki procent posiadanych monet ma być wykorzystany do transakcji. Nie ma potrzeby liczenia tego na kalkulatorze zewnętrznym. Spore ułatwienie i oszczędność czasu.

binance opinie

Szybki support

Giełda jest azjatycka, ale pracownicy supportu dobrze komunikują się po angielsku. Kontakt przebiega bez problemów. Dość szybko odpowiadają na wiadomości.

Aplikacja mobilna

Giełda Binance udostępnia aplikację na urządzenia mobilne z systemem Android oraz iOS. Możesz za jej pośrednictwem korzystać ze wszystkich funkcji dostępnych w wersji klasycznej.

Duży wybór kryptowalut

Portfolio Bnance prezentuje się przyzwoicie. Do wyboru masz prawie sto altcoinów. Giełda rozwija się szybko i cały czas dochodzą nowe pozycje. Transakcji możesz dokonywać na parach z czterema kryptowalutami: BTC, ETH, BNB i USDT:

binance altcoiny

Program partnerski

Giełda Binance oferuje swoim użytkownikom program partnerski. Jeden poziom poleconych. Prowizja wynosi 20% tego co zarabia giełda. Dostajesz 20% od wartości, którą pobiera giełda jako prowizję od transakcji.

Nagrody dodatkowe

Co jakiś czas można otrzymać wartościowe nagrody rzeczowe za uzyskanie największego wolumenu (obrotu) na danym walorze. Nagrodą w konkursie świątecznym za osiągnięcie największego wolumenu na altcoinie TRX był samochód marki Maserati.

Konkurencja na rynku giełd kryptowalutowych jest bardzo duża. Binance mocno stawia na marketing i oferuje wiele dodatków użytkownikom po to aby ściągnąć ich z innych giełd.

Wysoka płynność handlu

Z racji na wysokie wolumeny oraz dużą liczbę użytkowników nie jest problemem szybka sprzedaż lub kupno nawet znacznej ilości coinów.

Nowoczesna technologia

Nowoczesny silnik giełdy oraz inne rozwiązania informatyczne pozwalają na realizowanie ponad miliona operacji handlowych na sekundę. Dobrze przygotowane zaplecze techniczne umożliwia bezproblemowe korzystanie z platformy.

 

Opinie użytkowników i moje zdanie na temat giełdy Binance

Można by się przyczepić do krótkiego jeszcze czasu działania i zbyt częstych prac prowadzonych w związku z konserwacją portfeli. To tyle jeśli chodzi o drobne mankamenty.

Ogólnie rzecz biorąc projekt odniósł wielki sukces i wśród użytkowników cieszy się dobrą opinią. Tak w każdym razie podpowiada internet.

Oczywiście zawsze znajdą się osoby niezadowolone, ale w tym przypadku jest ich znaczna mniejszość. W porównaniu do ilości obsługiwanych klientów ocen negatywnych jest niewiele.

W niecały rok od startu zespół stworzył profesjonalną giełdę, która generuje dzienny wolumen na poziomie 3 mld dolarów. To ponad 12 razy więcej niż Polska Giełda Papierów Wartościowych (1 mld złotych).

Binance ma szereg zalet, którymi może konkurować z innymi giełdami. Warunki są korzystne, a cała platforma przyjazna dla użytkowników.  Rejestracja bez weryfikacji jest dużym atutem i przyciąga osoby ceniące sobie prywatność.

opinie o giełdzie binancePonad sześć milionów zarejestrowanych osób doszło do wniosku, że Binance może być dla nich dobrym rozwiązaniem.

Całość prezentuje się obiecująco i jak wspomniałem zbiera dobre opinie. Dlatego zdecydowałem, że się zarejestruję i zbadam jak wszystko działa od środka.

Popularność tej giełdy rośnie bardzo szybko, a wraz z nią wolumen obrotów. Jeśli utrzymane zostanie obecne tempo rozwoju, ma szanse wejść do grona największych giełd kryptowalutowych.

Edit: Binance już jest największą giełdą kryptowalut.

Jeśli masz pytania pisz w komentarzu, wtedy inni też będą mogli przeczytać odpowiedź.

 


Powiązane artykuły

89 Komentarzy

 1. Szymon SzczechowiczSzymon Szczechowicz

  Fajnie to chodzi. Szkoda tylko, że w aplikacji nie można zapisywać nanoszonych na wykres oznaczeń. Strasznie mnie to denerwuje – chyba, że ja coś źle robię…

  1. AdministratorAdministrator

   Chodzi przyzwoicie i co ważne nie laguje. Nie korzystam z aplikacji mobilnej. Telefonu używam do czytania facebooka 🙂 Jeśli brakuje jakiejś funkcji lub można by coś poprawić napisz na support. Binance cały czas się rozwija, a panel jest udoskonalany więc biorą pod uwagę sugestie użytkowników.

   1. Robert GajewskiRobert Gajewski

    Witam mam na giełdzie kilka kryptowalut Cnd xrp trx chce je przesłać na portfel ale nie wiem jaki ? Chyba ze bezpieczniej trzymać je na binance !!

    1. AdministratorAdministrator

     Trzymanie walut na giełdzie nie jest bezpieczne. Na giełdzie trzymasz waluty tylko jak handlujesz na bieżąco – wtedy nie masz wyjścia i ryzyko niewypłacalności/upadku giełdy musisz zaakceptować.

     Jak chcesz przechowywać długoterminowo to tylko na własnym portfelu – takim który pobierasz na komputer, a najlepiej na portfelu sprzętowym lub paper wallet.

     Każda waluta ma swój portfel. Wpisujesz w google nazwę danego coina i znajdujesz oficjalną stronę. Są tam portfele do pobrania.

     Są też portfele online, ale poziom ich bezpieczeństwa jest zbliżony do giełdy, więc do przechowywania odradzam.

 2. michalmichal

  Jak w aplikacji zlecać natychmiastowe kupno lub sprzedaz ?

  1. AdministratorAdministrator

   W lewym górnym rogu masz cenę coina. Poszukaj opcji “limit price” potem “market price”. Transakcja powinna pójść od razu. Daj znać czy pomogło.

 3. MagdaaMagdaa

  Fajna giełda, zyskała bardzo dużo kiedy jako pierwsza po BFX wprowadziła IOTę, teraz chyba najlepszy rynek dla fajnych nowych coinów.

  1. AdministratorAdministrator

   Dokładnie, oferta giełdy Binance jest konkurencyjna zarówno pod względem warunków jak i ilości coinów do wyboru.

   Wprowadzenie bardzo modnej ostatnio kryptowaluty IOTA też przyczyniło się do wzrostu popularności tej giełdy

 4. Club ElitarnyClub Elitarny

  Jak wpłacić środki w dolarach na swoje konto na Binance,com?

  1. AdministratorAdministrator

   Giełda Binance nie obsługuje walut FIAT (USD, PLN, EU, itp). Wpłaty i wypłaty możliwe są tylko w kryptowalutach.

   1. Club ElitarnyClub Elitarny

    Dziękuję bardzo

 5. Damia KDamia K

  Witam, czy fakt ze Binance nie obsluguje walut FIAT nie jest dla niej dyskredytujacy? Czy dobrze rozumiem ze kupujac jakakowliek kryptowalute uzalezniamy sie w 100 procentach od cen ETH i BTC, na ktore to portfele mozna realizowac wyplaty? Jezeli cena danej krypyowaluty pojdzie w gore ( np TRX z 7 centow do 10) a spadnie cena BTH i ETH ( powiedzmy o 75) zysk ktory moglibysmy zrealizowac zostanie utracony poprzez spadek wartosci BTC, a ko sekwencja bedzie nie zysk a ogolna strata. Czy dobrze rozumuje ze handlujac na tej gieldzie uzalezniam sie od ceny BTC badz ETH , bez wzgledu na roznicr cen innych walut?
  z gory dzieki za wyprowadze mnie z bledu jezeli sie myle.

  1. AdministratorAdministrator

   Jest dokładnie tak jak piszesz. Jeśli interesuje Cię zysk/strata względem USD lub PLN to trzeba dodatkowo brać pod uwagę różnicę kursów które są przy kolejnych wymianach.

   Idzie to tak: altcoin/BTC >>> BTC/USD >>> USD/PLN

   Dopiero po tych trzech ruchach masz rezultat w postaci zysku/straty w polskich złotówkach.

   Giełda Binance jest dobrym rozwiązaniem dla osób chcących pomnażać kryptowaluty i tych którzy nie spieszą się z wymianą altcoin/PLN.

   Z wymianą na PLN można czekać i zrobić to w chwili gdy kurs będzie bardzo korzystny.

   Jeśli wolisz handlować na parach z walutami FIAT są inne giełdy. Na przykład polski Bitbay (od razu złotówka z pominięciem dolara), amerykański Bitfinex i wiele innych.

 6. Marcin GogolMarcin Gogol

  Wczoraj szukając informacji na temat giełd obracającymi krypto walutami natkałem się na Pana artykuł. Poczytałem i założyłem konto. Dziś patrze a tu “Binance Will Temporarily Disable New User Registrations” . Szkoda, żę na bittrex’ie nie zdążyłem. 🙂

  1. AdministratorAdministrator

   Ciesz się że zdążyłeś 🙂

   To prawdziwa klęska urodzaju. Giełdy przezywają oblężenie. Najpierw Bitfinex wyłączył rejestrację nowych potem Bittrex, a teraz Binance. Jak czytamy w informacji rejestracje są tymczasowo wstrzymane z powodu konieczności modernizacji infrastruktury niezbędnej do obsłużenia gigantycznej ilości nowych klientów.

 7. PatryiotaPatryiota

  Wiadomo kiedy mozna sie bedzie sie rejestrowac na binance? Ja probuje od 2 dni i lipa

  1. AdministratorAdministrator

   Na razie nie wiadomo kiedy ruszą rejestracje. Jak coś się wyklaruje dam informację w komentarzu.

 8. AdministratorAdministrator

  Można się już rejestrować, a właściwie tylko częściowo. Każdego dnia giełda Binance zarejestruje tylko ograniczoną ilość nowych użytkowników. Godziny możliwej rejestracji będą różne każdego dnia. Także próbujcie – kto pierwszy ten lepszy.

 9. PatryiotaPatryiota

  Wiadomo dlaczego nie mozna przeslac coinow na binamce z coinbase? Ciagle mam info “sending” i tak przez 2 godziny hmmm…

  1. AdministratorAdministrator

   Mogą być dwa powody:

   1) Problem z wysyłaniem po stronie Coinbase. Ewentualnie źle wypełniłeś zlecenie przelewu, zły adres portfela, brak dodatkowej notatki która czasem jest wymagana itd.

   2) Na Binance jest konserwacja portfela danego coina i wpłaty w tym coinie są chwilowo zablokowane.

 10. o po p

  Jaka jet prowizja za przesłanie ETH z Binance na inną giełdę (np.Bit Bay) ?

  1. AdministratorAdministrator

   Prowizje można bez problemu znaleźć na stronie giełdy w zakładce fees na dole strony. Prowizja za wypłatę ETH to 0.01ETH

 11. rafal11rafal11

  Witam. To jak mam zamienić pln na btc żeby zakupić xlm i czy Stellara powinienem przenieś na prywatny portfel sprzętowy?

  1. AdministratorAdministrator

   Jak chcesz długofalowo przechowywać coiny to tylko poza internetem. Na portfelu sprzętowym lub na portfelu papierowym. Dotyczy to każdej kryptowaluty.

   PLN zamienisz na BTC na giełdzie która obsługuje PLN. Jedną z takich giełd jest BitBay. Pełny opis tej giełdy znajdziesz w zakładce polecam w menu bloga.

   1. rafal11rafal11

    Czyli na BitBay wpłacam PLN kupuje BTC i BTC przesyłam do Binance i kupuje np. XLM i XLM przerzucam na portfel prywatny. Dobrze rozumie?
    A jaki portfel ofline poleciłbyś mi na XLM.

    1. AdministratorAdministrator

     Tak. Z tym że zamiast BTC kup na przykład ETH i na binance kup XLM lub zamień na BTC i wtedy kup XLM.

     W chwili obecnej prowizje za przesyłanie bitcoina są duże. Dodatkowo bardzo długo idą przelewy. Dlatego aby przesłać między giełdami polecam kupić coś innego niż BTC (ETH,LTC). Taniej i szybciej będzie.

     Polecam portfel sprzętowy Ledger – zakup tylko od producenta. Jak chcesz wyśle Ci na maila link do strony.

     1. rafal11rafal11

      Dziękuje Ci za podpowiedz i jakbyś mógł to wyślij mi link do strony producenta.
      Uważasz że długoterminowa inwestycja w XLM się opłaci?

     2. AdministratorAdministrator

      XLM to fork Ripple’a. Jest wokół tej waluty zbudowana spora społeczność. Technologicznie wszystko jest dopracowane i już działa, a nie ma dopiero działać. Korzystam z ich portfela – bardzo intuicyjny i przyjemny w obsłudze. Jakieś wydarzenia na ten rok też się szykują więc powinno być dobrze. Tylko ta cena w chwili obecnej trochę bombowa – warto by poczekać aż odrobinę spadnie.

      Link z portfelem sprzętowym wyślę na maila którego podałeś pisząc w komentarzach.

     3. rafal11rafal11

      Ok. Dziękuję Ci bardzo a jak bedę miał jakieś pytania to napiszę na maila.
      Pozdrawiam.

     4. AdministratorAdministrator

      Ok, nie ma sprawy.

 12. Bartosz KrotlaBartosz Krotla

  Jezeli wplaty i wyplaty sa tylko w kryptowalutach to jak zrobic bym mógł odczuc zysk na wlasnej skórze a więc zobaczyc pieniadze na wlasnym koncie?

  1. AdministratorAdministrator

   Jak chcesz zamienić kryptowaluty na waluty FIAT (np. złotówka) to musisz znaleźć giełdę która taką wymianę umożliwia. W zakładce “polecam” w menu bloga znajdziesz opis takiej giełdy.

   Przelewasz zatem kryptowaluty z Binance na giełdę obsługującą waluty FIAT, dokonujesz zamiany i wypłacasz na konto bankowe.

   Jak chcesz wpłacić np. dolary lub złotówki na Binance to robisz dokładnie na odwrót.

 13. Pablo PablowskiPablo Pablowski

  Witam. Mogę prosić o wytłumaczenie jak mogę w binance sprzedać te groszowe coiny które mi zostały. Jest to mozliwe wogole, ? Dopiero zaczynam zabawę z krypto..:)

  1. AdministratorAdministrator

   Dość trudno się tego pozbyć. Spróbuj pokombinować na różnych parach walutowych u góry w panelu giełdy. Niektóre coiny mają różną ilość miejsc po przecinku w zależności za jaką walutę je kupujesz.

   Binance pracuje nad poprawieniem tego. Jest to mogłoby się wydawać błahy i łatwy do poprawienia problem, ale w istocie tak nie jest. Giełda wykonuje miliony transakcji na minutę i z powodów technicznych nie da się łatwo tego problemu wyeliminować.

   Najlepszy sposób aby reszta nie zostawała to zakup kilku sztuk coina BNB. Wtedy prowizja jest pobierana z salda tego coina i nie zostają ułamki po przecinku. Dodatkowo plus bo wtedy prowizja od każdej transakcji jest mniejsza o 50%.

   Ta funkcja jest włączona domyślnie. Wystarczy tylko kupić coina BNB

   1. Pablo PablowskiPablo Pablowski

    dziekuje za błyskawiczną odpowiedz

 14. Bartosz KrotlaBartosz Krotla

  Mam jeszcze jedno pytanko. Bo na binance juz nie mozna sie rejestrowac. Jaka inna giełda jest warta rejestracji? Warto w bitbay? Czytalem duzo negatywnych opinii. Moze jednak jakas zagraniczna?

  1. AdministratorAdministrator

   Na Binance można się rejestrować tylko trzeba trafić odpowiedni moment 🙂 W ciągu doby jest okienko czasowe w którym możliwa jest rejestracja. Jest to zazwyczaj kilka godzin więc można się załapać. Okienko czasowe jest ustawiane przez giełdę losowo. W każdej dobie są to inne godziny.

   Takie nam trudności robią żebyśmy tych kryptowalut nie kupowali 🙂

   BitBay to największa w Polsce giełda. Ma bardzo dużo użytkowników więc i opinii jest proporcjonalnie dużo. Tych pozytywnych i tych negatywnych również. Największym plusem tej giełdy jest to, że obsługuje ona złotówki,

   Korzystam z niej i nigdy nie było problemów. Support odpowiada znacznie szybciej niż na giełdach zagranicznych.

 15. Jaroslaw AntoniakJaroslaw Antoniak

  Jak zamienic LTC na Btc na Binance?Przeslalem z Bitbay giełdy Ltc na portfel Ltc Binance i jak to zamienic na Btc by moc kupic inne waluty?I jak potem to zrobic w drugą strone zakupione waluty np Eos zamienic na Btc,zeby potem moc przeslac to na portfel Bitbay?

  1. AdministratorAdministrator

   W panelu użytkownika w lewym górnym rogu kliknij exchange i wybierz advanced. Przejdziesz do panelu giełdy. W prawym górnym rogu masz wybór par walutowych (żółty trójkąt). Zaznacz BTC i w polu wyszukiwania wpisz LTC. Wybierz parę BTC/LTC.

   Sprzedaj LTC za BTC za pomocą formularza w prawym dolnym rogu. Masz tam do wyboru trzy rodzaje zleceń: Limit, Market i Stop Llimit.

 16. maciej borowiakmaciej borowiak

  dzień dobry, mam już konto na Bitbay ( nawet zweryfikowane )… mam już konto na Binance ( udało mi się wstrzelić w okno czasowe i założyć konto : )… mam już portfel papierowy ( wygenerowany private key i bitcoin adress ) … mam w planie kupić BTC za PLN i później IOTA za BTC… mniej więcej wiem jak to zrobić, tylko jeszcze nie wyobrażam sobie jak przelać BTC na Bainance po zakupie na Bitbay… jak to zrobić ?

  1. AdministratorAdministrator

   W artykule jest napisane jak zrobić wpłatę/wypłatę na Binance. Na bitbay wchodzisz w wypłaty BTC i wklejasz adres portfela BTC z binance. Przetestuj na małej kwocie. Jak się uda wyślij całość.

 17. maciej borowiakmaciej borowiak

  w sumie to zastanawiam się jeszcze jak wrzucić na mój portfel papierowy zakupione IOTA na Binance…

  1. AdministratorAdministrator

   A masz portfel papierowy do IOTA, czy tylko do BTC?

   1. maciej borowiakmaciej borowiak

    masz może jakiś link np na github, żeby zrobić papierowy do IOTA… tak, żeby wygenerować offline ?

    1. maciej borowiakmaciej borowiak

     znalazłem generator na iotapaperwallet. io, ale jest online… czy to jest bezpieczne ?

     1. AdministratorAdministrator

      Generowanie kluczy online nie jest bezpieczne.

    2. AdministratorAdministrator

     Nie znam bezpiecznego generatora, który można pobrać na komputer i zastosować offline.

     Nie znam nie dlatego, że nie ma tylko nie szukałem tego. Być może taki istnieje.

   2. maciej borowiakmaciej borowiak

    https: //iota.guide/seed/how-to-generate-iota-wallet-seed/
    pod tym linkiem mogę wygenerować seed ale online… czy mogę to zrobić w jakiś inny, lepszy sposób

    1. AdministratorAdministrator

     Nie znam takiego sposobu. W linku który podałeś jest napisane, że seed jest generowany tylko w przeglądarce. Nie wiem czy jest to w 100% bezpieczne.

     Dokładnie nie wiem jak działa kryptowaluta IOTA. Nie jest to blockchain tylko technologia tangle. Nie ma łańcucha bloków i górników. Nie ma prowizji od transakcji.

     Wiem, że były problemy z portfelem IOTA pobieranym na komputer. Swego czasu giełdy obsługujące IOTA miały zablokowane wpłaty i wypłaty z tego właśnie powodu.

 18. maciej borowiakmaciej borowiak

  jestem całkowicie przygotowany do zakupu na długi okres… nawet zrobiłem kilka transakcji na próbę… czekam tylko na dobry moment…
  planuję kupić IOTA za 1,5 USD : )

  jako początkujący w kryptowalutach mam jednak jedną wątpliwość dotyczącą przechowywania środków… jedyny paper wallet, który dałoby się wygenerować offline zamierzam zrobić w oparciu o poniższe dwa linki :

  https: //knarz.github.io/seedgen/

  oraz

  https: //arancauchi.github.io/IOTA-Paper-Wallet/

  czy to jedyna opcja i czy to to najlepszy pomysł ?

  1. AdministratorAdministrator

   Ten pierwszy link generuje seed online – można to otworzyć tylko na włączonym internecie. Drugi link daje możliwość ściągnięcia plików.

   Trudno mi powiedzieć czy to jest najlepsza opcja. Trzeba by zrobić solidny internetowy research i to zweryfikować. Nie mam teraz takiej możliwości.

   Jest bardzo dużo dobrych coinów, ale nie jestem w stanie wszystkich monitorować i sprawdzać co jak działa i co jest najbezpieczniejsze w przypadku danego coina 🙂

   Z tego co słyszałem, w przypadku IOTA były problemy z pełnym portfelem i ogólnie z działaniem tej kryptowaluty. Być może zostało to już rozwiązane, ale nie wiem na pewno bo nie jestem w temacie IOTA na bieżąco.

   Niektóre kryptowaluty nie mają generatora kluczy offline. Jak dla mnie to spory minus i nie wiem dlaczego deweloperzy nie wdrażają jak najszybciej takiego narzędzia.

   W takim przypadku trzeba pobrać pełny portfel na niezainfekowany komputer. Zrobić kopię zapasową portfela lub samego pliku z zapisanym kluczem prywatnym i zapisać ją na pendrive. Zapisać też klucze publiczne aby można było odbierać środki.

   Następnie usunąć portfel z komputera sprawdzając czy wszystkie pliki zostały usunięte.

   Tym sposobem masz wygenerowane klucze, które możesz przechowywać offline. To metoda trochę skomplikowana i można coś w trakcie pomylić.

  2. MartinMartin

   Osobiście uważam, że teraz mogą raczej zarobić osoby grające na shorty, szczególnie na giełdach umożliwiających shortselling takich jak Bitfinex.
   Potencjalny longer powinien się moim zdaniem wstrzymać bo korekta (czy nawet może krach) będzie raczej w najbliższym czasie się pogłębiać.
   Portfel IOTA jest nawiasem mówiąc niedopracowany (żeby wyrazić się łagodnie).

   1. AdministratorAdministrator

    No delikatnie mówiąc jest niedopracowany 🙂

    Zgadza się, w chwili obecnej sytuacja jest dość niepewna. Rynek stoi. Może pójść w jedną lub w drugą stronę.

    Niewielka korekta miała miejsce w ostatnich dniach. Natomiast krach mogłoby wywołać jakieś bardzo negatywne wydarzenie.

 19. Krzysztof kleKrzysztof kle

  Witam, mam pytanie, nie wiem czy trafne, nie wiem jak to jest na tej giełdzie, czy istnieje coś takiego jak start sesji, np. Amerykańska giełda rusza o 15:30naszego czasu trwa do 22:00 w przypadku krypto… Jak to jest?

  1. AdministratorAdministrator

   Giełdy kryptowalutowe działają bez przerw – 24 godziny na dobę. Binance tak samo.

 20. MrSzyja MrSzyjaMrSzyja MrSzyja

  Witam.Czy jest bezpieczniej, jeśli do każdej rejestracji na różnych giełdach używać się będzie innego nowo stworzonego konta pocztowego?.Posiadam konto pocztowe od wielu lat,lecz zabezpieczyłem je poprzez uwierzytelnienie dwuetapowe 2FA dopiero wczoraj.

  1. AdministratorAdministrator

   Tak, takie rozwiązanie jest zdecydowanie bezpieczniejsze niż korzystanie z tego samego maila wszędzie.

   Obowiązkowo trzeba też zabezpieczyć przez 2FA konto giełdowe.

   1. MrSzyja MrSzyjaMrSzyja MrSzyja

    Dziękuję.

 21. DawidDawid

  hej mam pytanie , co trzeba zrobic jak na binance wysle np ltc lub inna krypto ? trzeba to zamienic na btc , eth lub bnb ? i wtedy kupic potrzebna krypto ? czy mozna bezposrednio kupic cos za ltc ?

  1. AdministratorAdministrator (Post autora)

   Trzeba zamienić na pary walutowe na których odbywa się handel: BTC, ETH, BNB i USDT

 22. SzymonSzymon

  Czy miał ktoś problem z zalogowaniem się na konto w aplikacji binance na tel?
  Przeinstalowałem apke i nie moge sie zalogować.. wyskakuje komunikat invalid email pomimo że login, hasło i 2fa wpisuje dobrze. Zainstalowałem aplikacje na innym telefonie i jest to samo. Usuwałem apke wraz z wszystkimi danymi, instalowałem od nowa i nic.. Ktoś miał taki przypadek?

 23. AdministratorAdministrator (Post autora)

  Próbowałeś logować się na komputerze?

  1. SzymonSzymon

   juz jest ok.. głupia sprawa.. wpisywałem adres email z podpowiedzi wpisywania i tam byla jeszcze spacja po adresie email:P

 24. SzymonSzymon

  Oczywiście na kompie normalnie się loguje

 25. MarcinMarcin

  Witam;
  Czy mógł byś wysłać mi na maila linka do producenta odnośnie dobrego portfela np. Ladger. Z góry dziękuję

  1. AdministratorAdministrator (Post autora)

   Opis portfela Legder znajdziesz w zakładce “polecam” w menu bloga. Jest tam też adres strony producenta.

 26. MAREKMAREK

  Witam całkowicie zgłupiałem i nie wiem co robić na telefoni i na kompie jest to samo giełda staneła u mnie o 01.28 i co bym nie robił tak stoi i pokazuje tylko to mogę ię zalogować jest ok moje dane moje konto ale strona stoi na tym samym czsie i pokazuje tylko wykres i wartosci btc do 01,28 . Może ktoś miał taką sytuację i mi pomoze

  1. AdministratorAdministrator (Post autora)

   Powodem przestoju były prace techniczne oraz atak DDoS polegający na skierowaniu dużej liczby sztucznych wejść po to aby przeciążyć serwery i uniemożliwić sprawne funkcjonowanie giełdy.

   Z powodu DDoS giełda chwilowo działa pod subdomeną amerykańską. Spróbuj wejść z tego adresu: https://us.binance.com/

 27. januszjanusz

  od wczoraj strona giełdy nie działa lipa i pośmiewisko może już hajs zawinęli?

  1. AdministratorAdministrator (Post autora)

   Dziś rano udało się przywrócić wszystkie dane i Binance ma ruszyć w ciągu najbliższych kilku godzin. Informacja z profilu CEO giełdy Changpeng Zhao.

   Jak będzie przekonamy się już niedługo.

   Ryzyko okradzenia giełd kryptowalutowych jest dość spore i zdarzało się to w przeszłości. Dlatego kryptowaluty przechowujemy na zimnych portfelach poza giełdą. Jak ktoś decyduje się na day trading podejmuje to ryzyko lub rezygnuje z codziennego handlu.

   1. januszjanusz

    dziękuję za rzetelną odpowiedż i pozdrawiam

 28. AdrianAdrian

  Witam jestem mocno zinteresowany grą na giełdzie tylko aktualnie mieszkam w UK chciałbym dokonać wpłaty w funtach i w ten sam sposób wypłacić ewentualnie zarobione pieniądze. Proszę o pomoc: czy wpłaty mogę dokonać bzpośrednio z karty np, Lloydsa i jak określic dane do wypłaty i jak długo trwa potencjalna wypłata.
  Pozdrawiam

  1. AdministratorAdministrator (Post autora)

   Jakbyś nie zauważył to w samym artykule (i z 5 razy w komentarzach) jest zawarta informacja, że Binance nie obsługuje walut FIAT.

   Nie da się tam wpłacić dolarów, euro, złotówek ani funtów. Nie da się też wpłacić rubli, franków ani nawet izraelskich szekli 🙂

   W komentarzach już pisałem co trzeba w takiej sytuacji zrobić. Powtórzę ponownie:

   Za pomocą wyszukiwarki Google (tej najpopularniejszej) znajdujesz giełdę obsługującą GPB. W wolnej chwili skrobnę poradnik jak posługiwać się wyszukiwarką Google, na razie musisz poradzić sobie sam. Jakoś intuicyjnie może uda się to ogarnąć.

   Następnie wpłacasz tam GPB. Potem kupujesz BTC lub coina tańszego w przelewach na przykład LTC. Zakupionego coina przelewasz na Binance i wtedy możesz w pełni korzystać z giełdy Binance.

   Co do płatności kartami. Od niedawna na pewno nie można płacić kartami kredytowymi. Inne być może działają.

 29. DavidDavid

  Dlaczego nie można sprzedawać całych części coinów? tzn. mając np. 1,23456 BTC sprzedając go do LSK pozostaje 0,00456 BTC na saldzie ta sama sytuacja dzieję się przy reszcie altcoinów.

  1. AdministratorAdministrator (Post autora)

   Było już o tym w komentarzach. Taka sytuacja zachodzi na niektórych coinach z powodów technicznych.

   Aby tego uniknąć kup trochę giełdowego coina BNB i trzymaj na giełdzie. Wtedy prowizja będzie pobierana w BNB i końcówki nie będą zostawać. Dodatkowo prowizja będzie mniejsza o 50%.

 30. WiktoriaWiktoria

  Jak odzyskać dostęp do binance jak zmieniłam telefon ?

  1. AdministratorAdministrator (Post autora)

   Na nowym telefonie w aplikacji authenticator trzeba wpisać szesnastoznakowy kod służący do odzyskiwania konta.

   Ten kod powinnaś zapisać podczas uruchamiania aplikacji na koncie giełdowym. Była tam duża informacja z wykrzyknikiem, aby koniecznie zapisać ten kod.

   Jeśli tego nie zrobiłaś to będzie grubszy problem.

   Napisz na support giełdowy, że masz zablokowany authenticator. Aby konto ręcznie odblokować pracownik giełdy zażąda przesłania skanu dokumentów potwierdzających Twoją tożsamość.

   Musi to zrobić aby mieć pewność, że to Ty a nie ktoś inny chce ręcznie wyłączyć zabezpieczenie 2FA authenticator na Twoim koncie.

   Cała procedura może trochę potrwać.

 31. MarcelMarcel

  Witam, Szybki pytnie. Kpilem LTC i przeslalem na Binance. Teraz co musze zrobic aby za ta walute kupic inne krypto waluty?

  1. AdministratorAdministrator (Post autora)

   Teraz musisz LTC zamienić na jedną z walut za które można kupowac coiny: BTC, ETH, BNB, USDT. Znajdziesz to na samej górze panelu giełdowego. Polecam wymienić na BTC.

   Następnie posiadając już BTC kupisz każdego dostępnego na Binance coina.

 32. MARIUSZMARIUSZ

  witam .czy miał ktos problem na binance z zalogowaniem?
  strona mi sie wylogowala i gdy chcialem sie zalogowac wpisalem login i hasło przeciagnołem te ich smieszne puzzle i ok a tu wyskakuje autoryzacja kodem sms. najlepsze to ze nie uruchamiałem autoryzacji na moim koncie i nie moge sie zalogowac a kasa kisi na koncie. cxzy ma ktos moze email lub jakąs inna forme kontaktu z binance?

 33. AdministratorAdministrator (Post autora)

  Kontakt znajdziesz w zakładce support na górze strony. Potem submit request. Możesz też się kontaktować przez oficjalne kanały w mediach społecznościowych.

 34. JarosławJarosław

  Witam, ja z kolei nie mogę przeciągnąć tego puzzla, pisałem do supportu i zrobiłem wszystko tak, jak kazali i dalej nie da się przeciągnąć puzzla, próbowałem też na kompie mojej żony i też nie da się i nie wiem co robić, proszę o pomoc .

  1. AdministratorAdministrator (Post autora)

   Problem nie jest po stronie giełdy, bo u innych użytkowników logowanie działa poprawnie.

   Coś jest nie tak z Twoją przeglądarką. Sprawdź czy nie masz włączonych dodatków blokujących reklamy typu AdBlock.

 35. NowaNowa

  Hej,
  jak sobie radzicie z opodatkowaniem dochodów z handlu kryptowalutami po ich spieniężeniu? Możecie doradzić jak tego legalnie uniknąć? Pozdrawiam

  1. AdministratorAdministrator (Post autora)

   Podatki od zysków z kryptowalut należy płacić. Inna kwestia, że w Polsce nie ma przepisów które w jasny sposób określałyby jak te podatki wyliczyć.

   Mimo wszystko w tej materii polecam skonsultować się z doradcą podatkowym.

 36. NowaNowa

  Dzięki za informację. Znasz może jakiegoś godnego zaufania doradcę podatkowego w Poznaniu?

  1. AdministratorAdministrator (Post autora)

   Nie znam nikogo takiego z Poznania. Podatki w Polsce to jedna wielka niewiadoma. Nie ma jasnych przepisów, prawo lubi działać wstecz, a wątpliwości są rozstrzygane zawsze na niekorzyść podatnika. Chociaż tak być nie powinno, ale tak jest. Nie dotyczy to tylko kryptowalut.

 37. TomaszTomasz

  Witam ile idzie przelew krypto z abucoins na binance giełdę czekam na odpowiedz

  1. AdministratorAdministrator (Post autora)

   To zależy jaka kryptowaluta i kiedy wyślą z Abucoins. Można to sprawdzić na stronie Abucoins lub napisać na suport. Zazwyczaj przelewy kryptowalutowe są realizowane bardzo szybko – kilka, kilkanaście godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *