Giełda Bitbay – Jak kupić bitcoin za złotówki?

bitbay giełdaGiełda Bitbay.net umożliwi Ci zakup i sprzedaż kryptowaluty bitcoin (BTC). Rejestracja i proces zakupu są bardzo łatwe. Z tego artykułu dowiesz się jak kupić bitcoin za złotówki. Znajdziesz też moją opinie na temat samej giełdy.

Dodatkowo opiszę podstawowe funkcje giełdowego panelu zarządzania. Dowiesz się jak złożyć depozyt, jak kształtują się prowizje oraz jak wygląda weryfikacja konta i w jakim przypadku trzeba ją przeprowadzić.

Polecam zakup bitcoina na giełdzie z powodu niskich prowizji. Nie ma sensu przepłacać w kantorach.

Wpis został napisany od nowa i w chwili obecnej jest w pełni zgodny z aktualną wersją giełdy Bitbay 3.0 Niektóre komentarze pod artykułem dotyczą starej wersji.

Na wstępie kilka słów na temat samej giełdy. Założycielem jest Sylwester Suszek. Firma jest zarejestrowana w Polsce jako BitBay sp.z.o o. Adres siedziby to Katowice ul. Kępowa 45

Bitbay to największa w Polsce giełda kryptowalut i jedna z większych na świecie. Jako jedyna w Polsce posiada otwarte biuro obsługi klienta. Jest możliwość złożenia wizyty w siedzibie. Z całą pewnością nie jest to żadne oszustwo.

 


Jeśli myślisz o skopiowaniu treści zapoznaj się z zakładką „nota prawna”. Znajdziesz ją w stopce na dole strony. Przeczytaj i pomyśl zanim zrobisz głupotę.


Jak kupić bitcoin za złotówki na giełdzie Bitbay?

Poniżej rejestracja oraz proces zakupu bitcoina opisane krok po kroku. Inne dostępne na giełdzie Bitbay kryptowaluty kupisz w taki sam sposób.

1) Rejestracja

Na początku załóż konto kliknij tutaj. Zobaczysz formularz z miejscem na podanie emaila. Wpisz swój email. Przeczytaj regulamin, zatwierdź wymagane zgody i kliknij niebieski przycisk zarejestruj się. Na podany adres dostaniesz wiadomość.

Otwórz ją i kliknij niebieski przycisk aktywuj konto. Zostaniesz przekierowany do kolejnego formularza. Wpisz swój login, hasło i kod bezpieczeństwa.

Następnie kliknij niebieski przycisk dalej. Wybierz swoje obywatelstwo, domyślną walutę i kliknij stwórz konto. Gotowe, rejestracja zakończona. Zaloguj się teraz na giełdę bitbay.

 

2) Weryfikacja konta

Najnowsza wersja giełdy Bitbay 3.0 jest zgodna z europejską dyrektywą ALM i polską ustawą o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy Dz.U. 2000 nr 116 poz. 1216.

W myśl tych przepisów każdy podmiot obsługujący płatności w walutach FIAT (w tym PLN) ma obowiązek weryfikacji użytkowników.

Jeśli zatem chcesz przelać złotówki na giełdę Bitbay najpierw powinieneś dokonać weryfikacji konta. Wpłaty i wypłaty kryptowalut nie wymagają weryfikacji.

Pewnie nie bardzo Ci się to podoba. Mnie również się nie podoba, a tym bardziej właścicielom giełdy ponieważ to masa dodatkowej i niepotrzebnej papierkowej roboty.

Jak zweryfikować konto na giełdzie Bitbay?

Na górze strony w żółtym pasku kliknij zweryfikuj swoje konto. Następnie wybierz konto prywatne lub firmowe. Wpisz wymagane dane i kliknij dalej.

Teraz prześlij scan lub zdjęcie dokumentu potwierdzającego miejsce zamieszkania. Może to być rachunek, umowa, dokument urzędowy, potwierdzenie przelewu wystawione w ciągu ostatnich 6 miesięcy.

Następnie prześlij scan obu stron dokumentu potwierdzającego tożsamość. Dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport. Scan powinien być czytelny. Kliknij wyślij aby zakończyć proces.

Twoje konto powinno zostać zweryfikowane w ciągu 24 godzin. Jednak z racji na dużą ilość nowych rejestracji ten proces może się wydłużyć do kilku dni.

3) Przelew złotówek na giełdę

Bitcoiny możesz kupić za złotówki. Najpierw musisz doładować swoje konto giełdowe, czyli zrobić złotówkowy przelew z konta w banku. Z menu po lewej stronie wybierz portfele. Potem wybierz walutę PLN. Zaznacz opcję wpłata i wybierz przelew bankowy.

bitbay złotowki przelew

Pokazał się numer konta na który trzeba zrobić przelew z banku. Zwróć uwagę żeby w tytule było dokładnie to co masz podane. Przelewy księgowane są w dni robocze trzy razy na dobę.

Poczekaj aż przelew dojdzie. Dostępne saldo sprawdzisz klikając portfele z menu giełdy po lewej stronie. Tam powinny być widoczne złotówki które wpłaciłeś.

4) Zakup bitcoina za złotówki

Jeśli przelew dotarł i masz już złotówki na giełdzie Bitbay możesz przejść do konkretów. Polecam, abyś skorzystał z opcji szybkiego zakupu. W zakładkach po lewej stronie klikasz giełda. Zaznaczasz odpowiednią parę walut czyli BTC/PLN.

bitbay zakup bitcoina

Przewijasz stronę delikatnie w dół. Pod wykresem masz do wyboru cztery opcje: wystaw ofertę, szybka transakcja, stop market i fill or kill. Zaznacz szybka transakcja wpisz ile bitcoinów chcesz kupić lub ile złotówek chcesz wydać.

System automatycznie przeliczy wartości. Zobaczysz to w polu wydasz około. Kliknij kup żeby zatwierdzić. Szybka transakcja pozwala kupić bitcoin po najniższym w danym momencie kursie.

bitbay kupić bitcoin

Gotowe – jesteś posiadaczem bitcoinów. Saldo sprawdzisz w zakładce portfele.

 Jak wypłacić bitcoiny z giełdy Bitbay?

Zakupione bitcoiny możesz w każdej chwili wypłacić. Do długoterminowego przechowywania bitcoinów służy paper wallet.

Do wykonywania płatności  portfel sprzętowy Ledger Nano S.

Kliknij portfele z lewego menu, zaznacz BTC potem wypłata. Zobaczysz formularz. W polu kwota wpisz ilość bitcoinów, które chcesz przelać. W polu wyślij do wpisz swój adres portfela i zatwierdź przyciskiem wypłać.

bitbay wypłata

Jak kupować i sprzedawać na Bitbay?

Kliknij w zakładkę giełda w lewym menu. Bitbay umożliwia handel na różnych parach walutowych. Na samej górze strony możesz wybrać walutę, która Cię interesuje oraz za jaką walutę chcesz ją kupić.

bitbay kryptowaluty

Do dyspozycji masz trzy waluty FIAT oraz osiem kryptowalut:

 • PLN – złotówka
 • USD – dolar
 • EU – euro

 • BTC – bitcoin
 • BCC – bitcoin cash
 • BTG – bitcoin gold
 • LTC – litecoin
 • ETH – ethereum
 • LSK – lisk
 • DASH – dash
 • GAME – game credits

Poniżej znajduje się wykres przedstawiający zachowanie kursu. Możesz wybrać interwał czasowy od 1 godziny do jednego roku. Pod wykresem cztery opcje dokonywania transakcji na Bitbay:

bitbay lisk

Wystaw ofertę

W tej sekcji możesz ustalić ile bitcoinów chcesz sprzedać lub kupić i po jakim kursie. W polu ilość wpisujesz ilość monet, którą chcesz wymienić.

W polu kurs ustalasz interesujący Cię kurs. System obliczy ile złotówek otrzymasz. Jest to widoczne w polu wartość.

Po wystawieniu Twoja oferta jest widoczna dla innych użytkowników Bitbay w sekcji BID (kupno) lub ASK (sprzedaż). Nie jest zrealizowana do momentu gdy któryś z użytkowników jej nie zaakceptuje.

Kiedy tak się stanie otrzymasz powiadomienie w pasku na górze strony. Póki oferta nie jest zrealizowana możesz ją w każdej chwili anulować.

bitbay kurs

Wszystkie wystawione przez Ciebie oferty znajdziesz w sekcji moje oferty po prawej stronie. Natomiast oferty zrealizowane są obok, w zakładce historia.

bitbay transakcje

Szybka transakcja

W sekcji szybka transakcja wpisujesz tylko ilość botcoinów które chcesz kupić lub sprzedać. Po zaakceptowaniu system wykona transakcję po najbardziej korzystnym w danej chwili kursie. Operacja jest natychmiastowa. Nie musisz czekać aż ktoś ją zaakceptuje.

Stop market

Możesz ustawić po jakim kursie ma zostać zrealizowana transakcja gdy cena osiąga ustawiony poziom. Możesz z niej skorzystać gdy obawiasz się, że cena danej waluty spadnie. Ustawiasz poziom sprzedaży, aby uchronić się przed spadkiem.

Fill or kill

Tutaj możesz ustawić ofertę limitowaną, która będzie zrealizowana natychmiast i po ustawionym w zleceniu kursie. Korzystaj ostrożnie. Jeśli się pomylisz i źle wprowadzisz cenę oferta zostanie od razu zrealizowana i nie da się tego cofnąć.

Bitbay 3.0 – Dodatkowe informacje

Poniżej kilka istotnych informacji, które powinieneś poznać zanim zaczniesz korzystać z giełdy.

Dwustopniowe logowanie i zatwierdzanie przelewów

Giełda Bitbay posiada opcję dwustopniowego uwierzytelniania operacji. Za każdym razem gdy chcesz się zalogować lub zlecić przelew otrzymujesz na maila specjalny kod, który musisz wpisać, aby zatwierdzić daną operację.

Jest to bardzo dobre zabezpieczenie chroniące przed przejęciem Twojego konta przez osoby trzecie.

Możesz również ustawić zabezpieczenie 2FA korzystając z aplikacji Google Authenticator. Aby zabezpieczyć konto giełdowe kliknij w Twoją nazwę użytkownika w prawym górnym rogu i wybierz ustawienia bezpieczeństwa. Zaznacz opcję, która najbardziej Ci odpowiada.

bitbay prowizje

Więcej na temat zabezpieczenia kont giełdowych i kryptowalut znajdziesz tutaj
https://gszymanski.pl/jak-zabezpieczyc-kryptowaluty-bitcoin/

Prowizje od transakcji

Prowizja od transakcji wynosi od 0.17% do 0.43% – jej wysokość zależy od całości obrotu, który wykonamy w okresie 30 dni oraz rodzaju transakcji jaka była zawarta. Im większy obrót tym niższa prowizja.

Maker

Jest naliczana jeśli umieszczasz zlecenie na giełdzie. Maksymalna jej wysokość to 0.3% minimalna 0.17% w zależności od wielkości obrotu w danym miesiącu.

Taker

Jest naliczana jeśli korzystasz z ofert wystawionych na giełdzie przez innych użytkowników. Wynosi odpowiednio 0.43% i 0.25% również w zależności od obrotu.

Prowizje od wpłat i wypłat

Wpłaty w walutach fiat i kryptowalutach nie są obłożone prowizją. Natomiast koszt wypłat wyglądają następująco:

 • PLN – przelew bankowy 4 PLN
 • USD – przelew SWIFT 1.25 USD + 0.35% (min. 5.2 USD, max 45 USD) + koszty pośredników
 • EU – przelew SEPA – 1.5 EUR

 • BTC – 0.00045 – minimalna kwota wypłaty 0.0001
 • LTC – 0.005 – minimalna kwota wypłaty 0.1
 • ETH – 0.00126 – minimalna kwota wypłaty 0.01
 • LSK – 0.2 – minimalna kwota wypłaty 0.1
 • BCC – 0.0006 – minimalna kwota wypłaty 0.001
 • GAME – 0.005 – minimalna kwota wypłaty 0.1
 • DASH – 0.001 – minimalna kwota wypłaty 0.01

Moja opinia

Panel jest zaprojektowany w sposób ułatwiający korzystanie z giełdy. Poszczególne elementy są dobrze widoczne.

Opcja szybkiego zakupu przydaje się początkującym użytkownikom. Dzięki niej bardzo łatwo możesz kupić bitcoin i pozostałe dostępne kryptowaluty.

bitbay opinie

Ogólnie rzecz biorąc giełda Bitbay działa sprawnie. Zdarzają się drobne problemy techniczne, ale nigdzie nie znajdziesz systemów idealnych. Ma to miejsce rzadko, a usterki są szybko naprawiane.

Wsparcie działa bardzo dobrze. Miałem kilka potyczek z supportem i zawsze sprawa była załatwiana jak należy.

Cały czas dostępny jest chat online. Konsultanci na bieżąco odpowiadają na pytania. Możesz szybko uzyskać pomoc. Dla porównania spróbuj się skontaktować z supportem amerykańskiego Bittrexa – na tickety odpowiadają z dwu miesięcznym opóźnieniem.

Czy warto zostać użytkownikiem Bitbay?

W mojej opinii jem jak najbardziej tak. Mechanizm wystawiania ofert kupna i sprzedaży jest intuicyjny, a wykonywanie transakcji łatwe. Całość jest spójna i działa sprawnie.

Giełda Bitbay znakomicie nadaje się dla osób zaczynających swoją przygodę z kryptowalutami.

Mam nadzieję, że ten poradnik był dla Ciebie przydatny i dowiedziałeś się jak kupić bitcoin za złotówki. Jeśli jeszcze nie założyłeś konta na Bitbay możesz to zrobić tutaj

 


Powiązane artykuły

28 Komentarzy

 1. Piotr RubajPiotr Rubaj

  Witam,

  Siedzę w temacie kryptowalut od niedawna i pierwszy portal na jaki trafiłem w googlu to był bitmarket24. pl. Prowizje z tego co zauważyłem tez niższe, więc bardziej się dla mnie opłaca.

  Czy mozna by było prosić o podobny poradnik to powyższego portalu?

  1. AdministratorAdministrator

   Strony którą podałeś nie znam. Przed chwilą ją otworzyłem i jest błąd 502. Warto polecać sprawdzone giełdy kryptowalut.

   Ważniejsze od niskich prowizji jest sprawne działanie i niezawodność. Na bitbay prowizje wynoszą 0.43% więc są praktycznie nieodczuwalne.

 2. PakoPako

  Ok,niby wytłumaczyłeś, a ja nadal nie wiem, czy musze jeszcze oprócz konta na bitclubie (giełda) zakładać osobno gdzieś portfel (np. na blokchain). Możesz napisać coś w tym temacie? Bo czesto widzę linki ludzi do portfeli (taki długi kod jakby md5), czyli tak jakby podają numer swojego konta. Jak mam konto tylko na bitclubie, to faktycznie mogę komuś podawać jakiś swój numer do wpłat? Bo na chwilę obecną ogarnąłem tylko tyle, jak wpłacić sobie ileś tam plnów przelewm do bitclubu, żeby mieć BTC i w jakimś tam momencie ew. to BTC wypłacić do konta bankowego (najlepej z zyskiem).

  1. AdministratorAdministrator

   Pisząc bitclub masz na myśli giełdę bitbay czy program revshare bitclubnetwork? Rozumiem, że chodzi Ci o giełdę bitbay?

   Możesz na konto giełdowe otrzymywać od kogoś bitcoiny lub je komuś wysyłać – taka opcja jest możliwa. Jednak nie do tego giełda służy. Nie służy też do przechowywania bitcoinów. Na giełdzie kupujesz i sprzedajesz – tylko tyle.

   Portfel blockchain. info służy do wykonywania bieżących, codziennych płatności. Tutaj masz pełny artykuł: https://gszymanski.pl/jak-zalozyc-portfel-bitcoin/

   To coś na kształt zwykłego portfela gotówkowego. Idąc na zakupy do sklepu spożywczego nikt nie zabiera sejfu wypełnionego pieniędzmi. Zabierasz mały portfel w którym jest kilka stówek i chowasz go do kieszeni.

   Do długoterminowego przechowywania większych ilości bitcoina służą portfele offline. Pełnią one rolę podobną do sejfu w którym trzymamy zwykłą gotówkę. Chodzi o to żeby klucz prywatny (dostęp do Twoich bitcoinów) był przechowywany w miejscu odciętym od internetu i żebyś tylko Ty miał do niego dostęp.

   Reasumując:

   Giełda – sprzedaż bądź zakup
   Portfele przeglądarkowe (blockchain .info) – bieżące transakcje
   Portfele offline – przechowywanie

   Temat portfeli oraz przechowywania kryptowalut wymaga napisania osobnego artykułu. W wolnej chwili może to opanuję 🙂

 3. Tom TomTom Tom

  Witam, piszesz , że weryfikacja konta jest od 15000 euro , natomiast założyłem dopiero co konto i chciałbym wpłacić pieniądze na to nowe konto a system wymaga od razu weryfikacji ( nie wiedząc nawet ile chiałbym wpłacić …..) ta początkowa weryfikacja jest już na starcie konieczna?

  1. AdministratorAdministrator

   24.09.2017 Giełda Bitbay przeszła gruntowną modyfikację. Doszły nowe kryptowaluty oraz narzędzia do handlowania. Panel użytkownika wygląda inaczej.

   Zmieniły się też warunki korzystania z giełdy oraz prowizje. Na początku artykułu dodałem adnotację, że wpis zostanie uaktualniony.

   Mimo, że po zmianach giełda działa bez zarzutów to cały czas są wprowadzane zmiany sugerowane przez użytkowników.

   Właściciele giełdy mają stały kontakt z użytkownikami poprzez social media, branżowe fora internetowe oraz bezpośrednio.

   Są otwarci na wszelkie sugestie ułatwiające korzystanie z giełdy. Drobne zmiany cały czas są wprowadzane.

   Z uaktualnieniem artykułu czekam do momentu aż wszystkie funkcje zostaną wdrożone w 100% po to aby ponownie go nie poprawiać.

   W nowej wersji przy wpłacie przelewem bankowym została wprowadzona obowiązkowa weryfikacja. Tak, też mi się to nie podoba.

   Wpłat bez weryfikacji można dokonywać w sklepach Żabka – do 2000 pln jedna wpłata

 4. ChickenChicken

  A ja potrzebuje osoby ktora wprowadzi mnie w tajniki tej magii 🙂 priv chetny

  1. AdministratorAdministrator

   Napisz przez formularz kontaktowy. Znajdziesz go w zakładce o mnie. Wcześniej przeczytaj artykuły zebrane tutaj: https://gszymanski.pl/kryptowaluty-jak-zaczac/

   Opisałem tam dokładnie zagadnienia związane z funkcjonowaniem, przechowywaniem, użytkowaniem oraz bezpieczeństwem kryptowalut. To absolutne podstawy.

 5. likoliko

  Ogólnie wszystko ładnie wytłumaczone, ogólnie mam tylko pytanie, czy Bitbay jest najlepszą obecnie giełdą? Czy nie ma na rynku, żadnych lepszych propozycji? W przypadku Bitabya cieszy bardzo fakt, że oferuję handlowanie, aż tyloma różnymi kryptowalutami i nie jest zamknięty w bicoinie

  1. AdministratorAdministrator

   W Polsce konkurencją dla bitbay .net jest giełda bitmarket .pl

   Każda z tych giełd ma swoje plusy i minusy, ale poziom renomy, jakości usług i bezpieczeństwa jest porównywalny.

   Inne polskie giełdy są daleko w tyle. Nie biorę ich w ogóle pod uwagę. To oczywiście tylko moja subiektywna opinia.

 6. temodtemod

  Początki są trudne, chyba głównie przez to, iż wiele osób początkujących nastawia się na błyskawiczny zysk, nie starają się analizować rynku i przez to tracą sporo kasy, jednak jeżeli trochę się w tym posiedzi, to można sporo zarabiać i spokojnie się z tego utrzymywać, jednak nie wolno stawiać wszystkiego na jedną kartę, trzeba zawsze trochę pomyśleć

  1. AdministratorAdministrator

   Dokładnie. Cierpliwość i rozsądek zawsze opłaca się najbardziej.

 7. opekopek

  A jak wygląda sprawa z innymi giełdami, inne zagraniczne nie są w jakimś stopniu lepsze, np lepiej zabezpieczone, lub pewniejsze? Ponieważ brakuje mi w artykule alternatywy dla Bitabaya, fajnie by było gdyby powstał cały wpis poświęcony najlepszym giełdom ze świata, jakieś porównania, plusy i minusy itp 🙂

  1. AdministratorAdministrator

   W artykule nie ma alternatywnej giełdy ponieważ jest on na temat giełdy bitbay 🙂

   Duże kryptowalutowe giełdy zagraniczne zazwyczaj mają pary do BTC (rzadziej do USD lub EURO). Dostępne na nich kryptowaluty możesz kupić płacąc bitcoinem. Zatem chcąc tam handlować najpierw musisz zakupić bitcoina.

   Giełda bitbay daje możliwość zakupu bitcoina za złotówki. To jest jej główny atut z punktu widzenia osób początkujących i mieszkających w Polsce.

 8. rumcajrumcaj

  Dlaczego zabezpieczenia do giełdy są aż tak mocne – trzeba podać adres zamieszkania i potwierdzić to jakimś rachunkiem lub jakimś innym kwitkiem wystawionym do dwóch miesięcy? Takich zabezpieczeń nie ma na portalach bukmacherskich itp, więc po co to giełdzie?

  1. AdministratorAdministrator

   Jest to spowodowane przepisami europejskimi AML oraz polską ustawą o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.

 9. oszukanyoszukany

  Jesteś koleś prawdopodobnie naciągaczem na utrzymaniu tego czegoś zwanego Bit bay!!!!! Ładnie piszesz o giełdzie, jej plusach . wychwalasz ją pod niebiosa. Nie piszesz jednak najważniejszego!!!! A mianowicie nie podajesz informacji, że po utworzeniu konta trzeba się zweryfikować, żeby móc co kolwiek na tym kocie zrobić!!!!! Czyli np. wpłacić PLN żeby kupić bitciony. Nie byłoby w tym nić dziwnego gdyby nie wymogi weryfikacji . Otóż wymogami jest przesłanie skanu dwóch stron dowodu tożsamości oraz jakiegoś innego dokumentu potwierdzającego adres zamieszkania np rachunku. Prawdopodobnie jest to zwykłe wyłudzenie danych osobowych , które są później sprzedawane, a ty masz prawdopodobnie jakiś udział w kasie za handel danymi osobowymi . Chyba zaczną popierać Hitlera. Powinno się tępić taką rasę. Pozdrawiam.

  1. AdministratorAdministrator

   Gratuluję Sherlocku przenikliwego umysłu. Przejrzałeś moje niecne zamiary.

   Wespół z Żydami i Masonami spiskuję aby przejąć Twoje pokaźne oszczędności i nie mniej cenne dane osobowe.

   Rzeczywistość jednak wygląda inaczej. Już mówię w czym rzecz. Wytęż swój wybitny rozum bo będziesz musiał przeczytać to ze zrozumieniem, otóż:

   Giełda bitbay działa zgodnie z europejską dyrektywą AML oraz polską ustawą o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu Dz.U. 2000 nr 116 poz. 1216

   Wyżej wymienione przepisy nakładają obowiązek weryfikacji klientów przez podmioty obsługujące płatności w walutach FIAT.

   Dlatego właśnie przed skorzystaniem z płatności w walucie PLN musisz wykonać weryfikację. Handel kryptowalutami jest natomiast możliwy bez weryfikacji.

   Ja rozumiem, że nie każdy jest wszech wiedzący. Jeśli miałeś wątpliwości wystarczyło w kulturalny sposób zapytać w komentarzu lub na priv.

   Ty jednak zamiast tego sprułeś jak stare prześcieradło. Chciałeś przykozaczyć … i zostałeś pojechany jak ganster Psikuta u fryzjera w niepłaczących chłopakach.

   Jak nie odpowiada Ci korzystanie z giełdy bitbay działającej w zgodzie z polską i europejską jurysdykcją napisz na płocie ogłoszenie “kupię bitcoin” – może znajdzie się ktoś chętny na sprzedaż.

   Możesz też kupić niewielkie ilości bitcoina w kantorze po zawyżonym kursie i z trzy procentową prowizją.

   Ps.
   W artykule jest informacja że niektóre zawarte w nim informacje wymagają uaktualnienia z powodu modernizacji którą giełda przeszła pod koniec września bieżącego roku.

   Ps 2.
   Ten idiotyczny komentarz kolegi mądrego powinienem usunąć. Zostawiam go jednak w celach edukacyjnych.

   Każdy ma możliwość pisać w komentarzach. Ba, można pisać nawet komentarze krytyczne wobec giełdy bitbay i jeśli są formułowane w kulturalny sposób nie usunę ich.

   Jeśli natomiast chcesz szczekać jak zbity piesek w sposób zaprezentowany przez kolegę mądrego, licz się z tym że komentarz zostanie usunięty.

   1. oszukany, dnia następnegooszukany, dnia następnego

    o.k., może jednak za dużo emocji.
    Nie mniej jednak , jak mawiał klasyk “Uderz w stół, a nożyce się odezwą”
    Pozdrawiam !!!!

    1. AdministratorAdministrator

     Zupełnie nie pasuje to powiedzenie do zaistniałej tu sytuacji. Bezpodstawnie zarzuciłeś mi oszustwo i dostałeś pocisk – tyle.

 10. xlsxls

  Czyli reasumując, jeżeli nie przekroczę obrotu pieniędzmi z tego co wyczytałem w artykule – 16tyś euro rocznie i nie będę kupował waluty tylko bitcoiny, to nie potrzebuję weryfikacji ? 🙂 Pozdrawiam

  1. AdministratorAdministrator

   Jeśli chcesz zasilić konto giełdowe złotówkami lub inną walutą FIAT (USD, EURO) w takim przypadku obowiązkowa jest weryfikacja – w myśl obowiązujących przepisów.

   Natomiast jeśli przelewasz na giełdę kryptowaluty to nie musisz weryfikować konta.

   Limit 15 tyś. euro obowiązywał w starej wersji. Poprawka artykułu wymaga właściwie jego napisania od nowa. Ponieważ giełda ma zupełnie nowy ulepszony panel zarządzania oraz nowe warunki. Muszę na to poświęcić dwa pełne dni.

   Obiecuje że zabiorę się za to w najbliższy czwartek, bo w obecnej wersji artykułu nieaktualne informacje rzeczywiście mogą wprowadzać w błąd.

 11. MateuszMateusz

  Chciałbym zainwestowac niewielką kwotę w kryptowaluty mówimy tu o kwocie w do kilku tys zl. Czy jesli wpłacę taką kwotę przelewem na konto w bitbay, kupie krypto walutę i np przez pół roku lub cały rok będę czekał na odpowiedni kurs do sprzedaży kryptowaluty, nie posiadając portfela – czy takie trzymanie kryptowaluty na koncie bitbay, bez wykonywania tranzakcji będzie mnie coś kosztowało (oprócz prowizji kupna sprzedaży). Czy nie posiadając portfela po jakimś czasie stracę tą kryptowalutę ?

  1. AdministratorAdministrator (Post autora)

   Trzymanie kryptowalut na giełdzie nic nie kosztuje. Prowizję płacisz jak wykonujesz transakcje oraz gdy wypłacasz z giełdy.

   Giełda służy do handlu. Nie trzyma się na niej walut ze względów bezpieczeństwa. Giełda może zostać zhakowana i okradziona. Takie akcje już się zdarzały. Ostatnio pod koniec stycznia okradziona została CoinCheck – jedna z większych Japońskich giełd.

   Giełda może ulec awarii. Giełda może zostać zablokowana przez instytucje państwowe – w Polsce dowolna firma może być zablokowana jednym papierkiem urzędowym. Dotyczy to każdej branży nie tylko kryptowalutowej.

   Wymieniłem tylko kilka przykładowych zagrożeń. W takich okolicznościach stracisz przechowywane na giełdzie waluty, a odzyskanie ich będzie bardzo trudne lub niemożliwe.

   Dlatego kryptowaluty trzymamy na własnym portfelu. Takim gdzie do klucza prywatnego tylko i wyłącznie my mamy dostęp. Tym bardziej gdy ktoś chce zrobić tak jak Ty – kupić i trzymać.

 12. oskaroskar

  Mnie jedno martwi, bo kryptotransakcje mają byc anonimowe,a się okazuje że najpeirw na giełdę trzeba PLN zapłacic żeby BTc kupic,a tu niespodzianka bo trzeba swoje dokumenty wpierw zeskanowac, bo ustawa o praniu pieniędzy każe tak. Ja bym rozumiał jakby kto wpłacał 100 tys albo więcej, a jak ja tylko chce np 1500 zł, to ja też jestem dla włądzy podejrzany i to mi się nie podoba.

  1. AdministratorAdministrator (Post autora)

   Nikomu się to nie podoba. Swoją dezaprobatę najlepiej wyrażać w głosowaniu wybierając ludzi mających wolnościowe podejście.

   Póki co w Polsce, a tym bardziej w Unii rządzą biurokraci. To oni dyktują warunki życia poprzez wprowadzanie nakazów i zakazów gdzie się tylko da.

 13. AniaAnia

  Jaka jest min. kwota jaką można zainwestować?

  1. AdministratorAdministrator (Post autora)

   Nie wiem dokładnie. Powiedzmy 10 zł. Bitcoin dzieli się do ośmiu miejsc po przecinku. Można na przykład kupić 0.00001 BTC

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *