Bitcoin

Bitcoin jak zacząć? To pytanie zadaje sobie coraz więcej osób. Punktów akceptujących bitcoina przybywa, a jego popularność rośnie. Ta nowoczesna technologia pozwala dokonywać szybkich i tanich płatności w internecie. Na wzroście kursu można też nieźle zarobić.

Bitcoin jak zacząć:

 


Podstawy

Wprowadzenie w temat. Podstawowe i najważniejsze informacje. Zwięzły opis działania oraz idei bitcoina. Od tego zacznij:

https://gszymanski.pl/bitcoin-btc-kopanie-decentralizacja/

 


Zakup

Jak kupić bitcoin na giełdzie Bitbay? Wbrew pozorom cały proces jest bardzo łatwy. Szczegółowa instrukcja zakupu oraz obsługi giełdy:

https://gszymanski.pl/gielda-bitbay-jak-kupic-bitcoin/

 


Płatności

Portfel online pozwala na dokonywanie przelewów bitcoinowych. To coś na kształt internetowego konta bankowego. Poniżej jak go założyć oraz jak z niego korzystać:

https://gszymanski.pl/jak-zalozyc-portfel-bitcoin/

 


Przechowywanie

Najbezpieczniejsza metoda przechowywania bitcoina i innych kryptowalut to papierowy portfel. Poniżej instrukcja krok po kroku jak taki portfel utworzyć:

https://gszymanski.pl/papierowy-portfel-bitcoin-paper-wallet/

 


 

Bitcoin od podstaw

Bitcoin nazywany też bitmonetą powstał w 2009 roku. Na początku korzystanie z tej technologii było skomplikowane. Tematem zajmowali się głównie maniacy komputerowi obeznani z zasadami programowania.

bitcoin jak zacząć

Z biegiem czasu infrastruktura bitcoina mocno się rozwinęła. Narzędzia stały się łatwe w obsłudze i przyjazne dla przeciętnych użytkowników internetu.

Na przestrzeni kilku lat kryptowaluta bitcoin przeszła kilka gruntownych zmian mających na celu usprawnienie jej funkcjonowania.

Wszystko to przyczyniło się do wzrostu popularności tej formy płatności w ostatnim czasie. Bitcoinem i stojącą za nim technologią blockchain zainteresowały się duże firmy, dostrzegając tu duży potencjał wzrostowy.

Inwestowanie w bitcoina

Oprócz wartości użytkowej w postaci łatwych międzynarodowych płatności kryptowaluta bitcoin posiada też walory inwestycyjne. Na przestrzeni lat jej wartość wzrosła o kilka tysięcy procent.

Z racji na niewielką głębokość rynku cena bitcoina jest podatna na spekulacje. Wahania kursu są dość duże. Z biegiem czasu, gdy na giełdy bitcoinowe napłynie więcej dolarów kurs powinien się uspokoić.

To już się dzieje. Trend wzrostowy jest zauważalny. Kapitalizacja rynkowa bitcoina i innych kryptowalut rośnie w szybkim tempie.

Jest to dobry moment, aby bliżej zainteresować się tym tematem i zacząć działać. Branża dopiero startuje. Jej dalszy rozwój może przynieść przyjemne korzyści osobom, które się się w nią zaangażują.