Kryptowaluty

Kryptowaluty wychodzą z cienia i docierają do coraz szerszego grona odbiorców. Z każdym rokiem ten trend przybiera na sile. Na tej stronie znajdziesz podstawy i najważniejsze informacje, które podpowiedzą Ci jak zacząć.

Kryptowaluty jak zacząć:

 


Wymiana złotówek

Polska giełda Bitbay umożliwia szybką wymianę złotówek na kryptowaluty. Od tego należy zacząć, aby kupować inne coiny. Cały proces opisany krok po kroku:

https://gszymanski.pl/gielda-bitbay-jak-kupic-bitcoin/

 


Kupno i sprzedaż

Ta platforma pozwala na sprawne dokonywanie transakcji kupna i sprzedaży. Znajdziesz tu ponad 100 różnych coinów:

https://gszymanski.pl/binance-gielda-kryptowalut/

 


Sygnały

Jeśli nie potrafisz samodzielnie dokonać wyboru możesz skorzystać z narzędzia, które wysyła podpowiedzi. Codziennie otrzymujesz sygnały kupna i sprzedaży:

https://gszymanski.pl/crypto-agent-bot-sygnaly-zarobki/

 


Bezpieczeństwo:

Podstawy bezpiecznego korzystania z kryptowalut. Dzięki nim Twoje coiny będą dobrze chronione. Zabezpieczenie giełd, portfeli online i płatności:

https://gszymanski.pl/bezpieczenstwo-kryptowalut/

 


Przechowywanie i przelewy:

Opis portfela sprzętowego Ledger Nano S służącego do przechowywania coinów. Jest to rodzaj sejfu zabezpieczającego kryptowaluty:

https://gszymanski.pl/ledger-nano-s-portfel-sprzetowy/

 


Rodzaje kryptowalut

W chwili obecnej istnieje ponad 1500 różnych coinów. Cały czas powstają kolejne. Część z nich jest oparta na zupełnie nowej technologii, a część to tylko odrobinę ulepszone wersje monet wcześniej istniejących.

kryptowaluty jak zacząć

Algorytm SHA-256

Jednymi z bardziej popularnych są coiny działające w oparciu o algorytm haszowania SHA-256. W ten właśnie sposób działa najbardziej znana kryptowaluta bitcoin.

Standard ERC20

Kolejna popularna grupa to tokeny zgodne ze standardem ERC20. Pierwowzorem jest ethereumu (ETH). Wszystkie pochodne to w zasadzie klony ethereum zmienione w minimalnym stopniu bądź wcale.

Hybrydy i zupełne nowości

Coiny w których zastosowano rozwiązania zupełnie inne niż SHA-256 oraz ERC20. Protokół i wszystkie operacje w łańcuchu bloków zachodzą według nowych zasad. Liczna i złożona grupa coinów z których każdy ma własne podstawy i działa odrobinę inaczej.

Różnice technologiczne w funkcjonowaniu wymienionych powyżej grup kryptowalut są olbrzymie. Mimo to wszystkie możemy włożyć do jednego zbioru zwanego blockchain, bo w oparciu o tę główną technologię działają.

Tangle

Tangle (sploty, węzły) to również technologia zdecentralizowana, ale inna niż blockchain. Charakteryzuje się nieograniczoną skalowalnością. Nie ma wydobycia, łańcucha bloków i opłat transakcyjnych. W oparciu o tangle działa kryptowaluta IOTA (ang. Internet of Thinks).

kryptowaluty jak zacząć iota

Kryptowaluty generują imponujące wzrosty

Na rynku kryptowalut wzrost kursu o 30% w jeden dzień nie jest niczym nadzwyczajnym. Niestety podobnie jest ze spadkami. Duże wahania cen to norma. Tak wyglądał listopad 2017:

kryptowaluty jak zacząć kupno sprzedaż

Zestawienie prezentuje krytowaluty o dużej kapitalizacji rynkowej. Na mniej znaczących coinach możliwe są znacznie większe wzrosty lub spadki.

Dlatego działając na tym rynku postępuj ostrożnie i rozsądnie. Koniecznie zapoznaj się też z zakładką RYZYKO, którą znajdziesz w menu bloga.