Top

Mądra praca pozwoli na zarabianie pieniędzy i osiągnięcie sukcesu

Zaprezentowane w tym artykule informacje pozwolą Ci wcielić w życie sposób rozumowania odmienny od tego co zna i robi znaczna większość ludzi. Mądra praca to postępowanie według zasad optymalizujących zarabianie pieniędzy i osiąganie sukcesu.

Niekończąca się harówka dla kogoś, kredyt na trzydzieści lat, ciągły niedostatek, wakacje raz w roku oraz marna emerytura. To życie człowieka, który podąża za stadem. Większość ludzi zamienia czas na pieniądze. W efekcie nie mają ani jednego ani drugiego. Dzieje się tak ponieważ ich dochód jest uzależniony od czasu jaki poświęcają, aby go wygenerować.

Pracujesz zarabiasz. Nie pracujesz, nie zarabiasz. Człowiek działający w ten sposób jest jak chomik w kołowrotku. Bezustannie w biegu. Zamiast powielać ten niekorzystny schemat:

Zbuduj system, który pozwoli Ci żyć jak chcesz, gdzie chcesz i z kim chcesz. Wbrew temu co niejednokrotnie słyszałeś jest to możliwe.

Nie chodzi o to, żeby nie robić nic tylko by angażować się w przedsięwzięcia, które z raz wykonanej pracy dają dochód przez długi czas. Na tym polega mądra praca. Systematyczne działanie w tym kierunku pozwoli Ci cieszyć się wolnością i niezależnością, a to właśnie jest ostateczny cel, o to gramy. Jeśli chcesz wiedzieć jak to zrobić czytaj dalej. Jeśli wystarczy Ci przeciętność możesz śmiało zamknąć stronę.

Mądra praca dzięki potędze internetu

Dziś możesz zarabiać inaczej niż 100 lat temu. Świat stoi w obliczu zmian. Stary porządek rzeczy przechodzi do historii. Widać to na każdej płaszczyźnie. Możesz skorzystać z dobrodziejstw technologii lub pozostać w epoce kamienia łupanego. W starym świecie do podróży wykorzystywało się wóz i konia. W nowym świecie podróżujemy samolotem. Stare metody zarabiania były dobre kiedyś. Dziś lepiej sprawdzą się metody nowe.

mądra praca aktywa

Internet umożliwia pozyskiwanie informacji i błyskawiczną komunikację. Masz dostęp do wiedzy i dorobku całego naszego gatunku. Mądra praca jest łatwiejsza niż kiedykolwiek ponieważ wytworzył się pewien rodzaj świadomości zbiorowej, z której możesz korzystać siedząc w domu. Powstaje coraz więcej nowoczesnych narzędzi opartych o globalną sieć. Narzędzia te pozwalają na zwielokrotnienie i automatyzację dochodów. Wszystko to jest dostępne dla zwykłych ludzi i może przynosić im profity.

Kupuj lub buduj aktywa – na tym polega mądra praca

Nie ma gotowej recepty na sukces. Nie istnieje magiczne zaklęcie, które zadziała u każdego. Jest jednak pewna reguła, która sprawdza się zarówno w internecie jak i poza nim.

Kupuj lub buduj rzeczy, które wkładają pieniądze do Twojej kieszeni. Unikaj tych, które je z Twojej kieszeni wyjmują.

Pieniędzy płynących z posiadanych aktywów nie przejadaj tylko kupuj za nie kolejne aktywa. Na nagrody przyjdzie czas, gdy przepływ pieniężny urośnie do odpowiednio dużego poziomu.

Aktywa dające przepływ pieniężny:

 • zbudowany biznes MLM lub inny oparty na poleceniach
 • prosperujący biznes tradycyjny
 • sprzedaż własnej książki lub materiałów edukacyjnych
 • sprzedaż własnej aplikacji lub oprogramowania
 • mieszkania lub inne pomieszczenia na wynajem
 • strony internetowe z dużym ruchem

Aktywa dające wzrost wartości:

 • metale i kamienie szlachetne
 • akcje spółek kapitałowych
 • kryptowaluty
 • dzieła sztuki
 • wina i whisky
 • działki rolne i budowlane
 • nieruchomości
 • produkty inwestycyjne

Testuj różne możliwości i wybieraj to co najlepiej Ci pasuje. Sprawdzaj i ucz się. Nie mówię tu o czytaniu książek, czy bezustannych szkoleniach, ale o zdobywaniu doświadczenia poprzez działanie. To jest prawdziwa nauka. 

Zastosowanie dźwigni to mądra praca

Dźwignia pieniędzy, dźwignia w postaci zaangażowania innych ludzi oraz dźwignia czasu. Wykorzystanie tych trzech elementów umożliwia osiąganie nielimitowanych dochodów. Praca na etacie nie pozwala wykorzystywać dźwigni. Zarobisz dokładnie tyle ile sam wypracujesz poświęcając na to określoną ilość godzin. Zastosowanie dźwigni umożliwia praca w MLM.

Wchodząc do tego świata stajesz się przedsiębiorcą. Przedsiębiorczość i mądra praca są powiązane z ryzykiem oraz koniecznością zaangażowania. Na etacie dostawałeś pieniądze za wykonywanie swoich obowiązków – to wystarczało. Budowanie własnej niezależności wymaga zaangażowania. Tutaj nic się nie wydarzy jeśli dasz z siebie tylko minimum.

We wszystkie działania trzeba wkładać serce i rozum. Ster jest w Twoich rękach. Bierzesz pełną odpowiedzialność za swoje decyzje. Nie ma miejsca na postawę roszczeniową i obwinianie innych za niepowodzenia. Największym plusem jest fakt, że profit który wygenerujesz wpadnie w całości prosto do Twojej kieszeni. Nie będziesz musiał dzielić się z szefem.

Zarabianie dużych pieniędzy wymaga czasu

Gratyfikacja odroczona w czasie polega na rezygnacji z mniejszej korzyści teraz w celu otrzymania większej korzyści później. Lepiej zrezygnować z jednego jabłka teraz, po to by otrzymać pięć jabłek w przyszłości. Ludzie przyzwyczajeni do miesięcznej pensji mają spory problem ze zrozumieniem tej zależności. Oni chcą zarabiać od razu. W świecie przedsiębiorczości dobre rezultaty wymagają zastosowania dźwigni czasu. Na tym polega mądra praca.

Zmiana sytuacji nie nastąpi od razu. Będziesz popełniał błędy. Będziesz tracił pieniądze. Będziesz podejmował nietrafne decyzje. Jeśli wytrwasz wszystko to zaprocentuje w przyszłości. Jeśli się poddasz wrócisz sfrustrowany do starego życia. Wytrwałość to klucz. Większość osób poddaje się już w momencie napotkania pierwszych trudności. Nie musisz być wybitnie utalentowany, inteligentny czy pracowity. Jeśli będziesz wytrwały i cierpliwy wygrasz.

Zarabianie pieniędzy i osiągnięcie sukcesu wbrew pseudo doradcom

W internecie znajdziesz masę ekspertów, którzy wszystko wiedzą najlepiej. Ze strachu odradzają oni zarabianie pieniędzy i osiągnięcie sukcesu. Tacy ludzie mogą być w gronie Twoich znajomych. Będą udzielać Ci rad oczywiście dla Twojego dobra. Kreują się na bezinteresownych obrońców, którzy chcą Cię uchronić przed niebezpieczeństwami tego świata mówiąc:

Nie rób tego bo to ryzykowne. Nie rób tego bo i tak się nie uda. Nie rób tego bo stracisz pieniądze. Nie rób tego bo zostaniesz oszukany. Nie rób tego bo większość tak nie robi. Nie rób tego bo to nie dla Ciebie … i tak w kółko.

Ludzie tego pokroju sami nie mają odwagi, aby dokonać pozytywnych zmian w życiu. To tchórze. Jeśli ktoś się ośmieli sięgnąć po więcej od razu staje się solą w ich oku. Jeśli masz odrobinę lepiej niż szara masa lub chociażby aspirujesz do tego, przyciągniesz mnóstwo nieudaczników, którzy za wszelką cenę będą chcieli ściągnąć Cię do własnego poziomu. Z powrotem w bagno beznadziei w której sami tkwią po uszy.

Ich opinia oraz porady na temat zarabiania pieniędzy są bez znaczenia. W żaden sposób nie wpływa na Twoje życie. To tylko puste gadanie. Nie przejmuj się tym bo:

mądra praca zarabianie pieniędzy

Otaczaj się osobami, które dają Ci pozytywną energię, wspierają w Twoich działaniach, są dla Ciebie inspiracją i zawsze możesz liczyć na ich pomoc. Tak robią ludzie bliscy. Innymi nie warto zawracać sobie głowy. Wolność ma swoją cenę. Uporządkowanie własnego otoczenia to jeden z jej elementów. Bardzo niewielu ludzi gotowych jest tę cenę zapłacić. Zamiast robić to co dyktuje serce przejmują się opinią innych i całe życie rozmyślają: Co by było gdybym spróbował?

Najmądrzejsi w internecie wiedzą co to mądra praca

Mądra praca to również umiejętność odróżnienia szarlatana od specjalisty. W internecie znajdziesz pokaźną grupę samozwańczych liderów. Pokazują tylko plusy danej działalności skrzętnie ukrywając minusy. Tworzą wokół siebie społeczność, która jest im posłuszna i nie ma prawa zadawać pytań. Jeden nieomylny król i rzesza ślepo idących za nim poddanych. Jak król karze skoczą ze skały w przepaść.

Zaczynając w network marketingu, biznesie tradycyjnym lub inwestycjach oczywiście musisz komuś zaufać. Ktoś musi Cię poprowadzić i pokazać podstawy. To normalne i naturalne. Nie bądź jednak bezrozumnym wyznawcą jakiegoś guru. Myśl samodzielnie. Sprawdzaj daną informację kilkukrotnie i w kilku miejscach.

Kibice, rezerwowi i gracze

Kibice tylko obserwują. Ich postawa jest w stu procentach bierna. Ze strachu nie zrobią nawet pierwszego kroku. Rezerwowi czekają na najlepszy moment. Niby są zdecydowani, ale zawsze znajdą dobrze brzmiącą wymówkę. Będą tak czekać do emerytury. Gracze są aktywni, podejmują akcję gdy tylko nadarza się okazja.

Gracze otrzymują zawsze największą nagrodę.

Nie czekaj na idealną sytuację ponieważ nigdy takiej nie będzie. Nie czekaj aż będziesz w danej dziedzinie perfekcyjny ponieważ nigdy tak nie będzie. Nie czekaj aż wszystko będziesz wiedział ponieważ nigdy tak nie będzie. Działaj teraz, nauczysz się w trakcie. Jeśli będziesz czekał, aż wszystkie światła na drodze będą zielone nigdy nie wystartujesz.

Zaryzykuj – czasem to najlepsze wyjście.

Twórca tego portalu. Posiada dziesięcioletnie doświadczenie w budowaniu i szkoleniu zespołów sprzedażowych. Osiągnął znakomite wyniki w kilku firmach marketingu sieciowego. Stworzył organizacje konsumenckie liczące kilka tysięcy osób, które po dziś dzień generują pokaźny obrót handlowy.

Post a Comment