Revshare – piramida czy sposób na inwestycję?

revshareW ostatnich miesiącach w mediach społecznościowych i na forach internetowych nastąpił prawdziwy wysyp promocji programów typu revshare. Na tablicy Facebooka dziennie miga mi przed oczami kilkadziesiąt tego rodzaju reklam – istna plaga.

Z pewnością i Ty niejednokrotnie natknąłeś się na propozycję zarabiania przez internet. W znacznej większości przypadków oferta tego rodzaju jest równoznaczna z wejściem w system reklamowy.

Temat revshare jest mi znany od niecałych dwóch lat kiedy to pierwszy raz usłyszałem to określenie. Przez ten czas obserwuję z zaciekawieniem jak się rozwijają i zwijają różne internetowe programy zarobkowe.

Postanowiłem zebrać swoje przemyślenia i przedstawić Ci je w tym wpisie. Obraz który tu nakreślę jest tylko i wyłącznie moją opinią poza jednym stwierdzeniem, które pozostaje bezspornym faktem.

 

🡆 Zobacz jak Pozyskać Poleconych

 

Co to jest revshare?

Program revshare dzieli się z użytkownikami zyskiem. Może to być zysk z wyświetlania reklam lub generowania ruchu na stronę. Wikipedia.

Jeśli użytkownik chce partycypować w zyskach musi spełnić określone wymogi. Jednym z takich wymogów jest zakup AdPacków, czyli wyświetleń strony internetowej.

Tak na przykład w najbardziej chyba popularnym ostatnio systemie, jeden AdPack, kosztuje 50$ i w ciągu 55 dni generuje 55$. Pod warunkiem, że firma osiąga zysk. W przeciwnym razie pozostają tylko wyświetlenia strony.

Jest oczywiście więcej opcji, ale dla uproszczenia przedstawiłem jedną z nich. W większości programów zarobkowych schemat działania jest podobny zmieniają się tylko wartości liczbowe.

Gwoli ścisłości dodam, że programy typu revshare to nie  marketing sieciowy. Zazwyczaj istnieje w nich tylko jeden poziom poleconych, dlatego bardziej przypominają program partnerski niż multi level.

Są oczywiście programy gdzie poziomów za które otrzymujesz wynagrodzenie jest kilka, ale to raczej wyjątek niż reguła.

Wzrost popularności revshare

Do tej pory była to swego rodzaju nisza, znana tylko nielicznym nazwijmy to, pasjonatom tematu. Jednak w ostatnim czasie programy tego typu wypływają na szerokie wody i stają się coraz bardziej popularne. Wystarczy zerknąć na wzrost popularności wyszukiwań frazy “revshare” w Google:

revshare keyword

Liderzy MLM zmieniają branżę

Wiele osób związanych do tej pory z marketingiem sieciowym postanawia zmienić barwy lub poszerzyć swoją ofertę o program typu revshare. Mam tutaj na myśli głównie liderów promujących marketing wielopoziomowy na Facebooku.

Kilka nazwisk mógłbym wymienić bez problemu. Są to ludzie, którzy mogą poszczycić się sukcesami na polu  MLM, a mimo to zdecydowali się wejść w nowy i dość kontrowersyjny temat.

Zakładam, że spora część ludzi uczestniczących w  marketingu wielopoziomowym, ale nie tak aktywnych i znanych jak liderzy również zmieniła front i przeszła do revshare.

Pojawiają się bardzo negatywne opinie osób zajmujących się budowaniem struktur MLM przez internet. Ich wpisy zdecydowanie krytykują programy zarobkowe i delikatnie rzecz ujmując, są utrzymane w agresywnej tonacji.

Osoby te z pewnością czują odpływ ludzi ze struktur i tym właśnie są powodowane owe nieprzychylne wpisy. Dowodzi to, że skala opisanego powyżej zjawiska migracji jest duża.

Nie jest to laurka dla omawianych systemów zarabiania przez internet. Wypada jednak w ramach obiektywnego podejścia opisać wyraźny trend wzrostu ich popularności, który mając na uwadze powyższe przesłanki jest niezaprzeczalny.

Rzeczywistość jest brutalna

Było trochę cukru, teraz będzie gorzko. Na samym początku wspomniałem o bezspornym fakcie, który mimo zaklinania rzeczywistości przez wielu, nadal faktem pozostaje.

Wszelkie programy typu revshare to działalność bardzo niestabilna i powiązana z ryzykiem. Nie ma też gwarancji zysku. Jeśli ilość reklamodawców spadnie program przestaje działać.

Średni czas działania danego programu revshare wynosi 1,5 roku. Opieram to twierdzenie na własnych obserwacjach, ale każdy kto jest w temacie z pewnością potwierdzi. Są oczywiście wyjątki od tej reguły. Niektóre systemy funkcjonują już kilka lat.

 

Revshare zarobki

revshare zarobki

Powiesz, że można na tym dużo zarobić –  przecież wielu już zarobiło. Dodasz, że systemy revshare wypłacają zarobione pieniądze, więc o co chodzi?

Ależ oczywiście, że zarobić można i oczywiście że wypłacają, ale do czasu. W chwili gdy program przestaje być rentowny zarobki i wypłaty ustają.

Czy nie potwierdza tego przeszłość? Ile już było “stabilnych” programów, które nagle przestały wypłacać? Wymienię tylko  Adbrook, NerdBux i BanersBroker.

Historyjka o pościgu

Przypomina mi się pewna historia. Dwóch kolegów ogląda w kinie film. Na ekranie scena: Grupa rewolwerowców ucieka przed pościgiem wąską górską drogą. Ucieczka jest niebezpieczna bo po jednej stronie drogi mają głęboką przepaść.

Jeden z oglądających mówi: Mogę się założyć, że któryś z uciekających spadnie. Drugi przyjmuje zakład. Film płynie dalej. Za chwilę jeden z rewolwerowców traci równowagę i rzeczywiście spada w przepaść.

Widzisz, mówiłem że spadnie. Zakład jednak był nie uczciwy, bo ja już ten film oglądałem. Drugi na to: Ja też oglądałem, ale nie sądziłem że on to zrobi drugi raz.

Czy można oczekiwać, że ten sam film oglądany ponownie skończy się inaczej? Każdy program zarobkowy działa tak samo i kończy się tak samo. Jeśli liczba reklamodawców spada program kończy działalność.

 

🡆 Zobacz jak Pozyskać Poleconych

 

Etyczna rekrutacja

Pytanie jest zasadnicze: Czy można mówić o etyce w przypadku rekrutowania do działalności opartej o revshare?

Zabrzmi to kontrowersyjnie, ale według mnie tak. Jeśli potencjalny użytkownik dostanie rzetelne informacje wtedy może podjąć świadomą decyzję, czy w temat wchodzi, czy nie.

Co to znaczy rzetelne? Powinien być uświadomiony o ryzyku i o tym że może zaistnieć sytuacja w której zamiast zysku zostaną mu tylko zakupione wyświetlenia strony internetowej. Powinien również być poinformowany, że programy revshare są niestabilne.

Jeśli taką wiedzę ma i ryzyko jest dla niego akceptowalne nie widzę najmniejszego problemu. Gorzej jeśli zamiast tego zostanie mu zaserwowana papka propagandowa.

Bezpieczny i stabilny biznes na lata

Z takim sloganem na ustach rekrutują osoby zaangażowane w promocję programów zarobkowych. Niejednokrotnie czytałem wpisy na Facebooku i byłem na kilku webinarach. Za każdym razem to samo.

revshare rekrutacjaJeśli przedsięwzięcie ryzykowne i niestabilne, sprzedaje się osobie nieświadomej jako pewny i bezpieczny biznes na lata to coś chyba jest nie tak?

Cenzura na Facebooku

Na facebookowych grupach panuje ścisła cenzura. Osoby zadające niewygodne pytania są natychmiast banowane. Obowiązuje jedyna słuszna linia myślenia, zgodna tylko i wyłącznie z tym co mówi lider.

Daje to złudzenie jednomyślności i stwarza wrażenie jakoby dany system był w 100% bezpieczny. Czy może być inaczej skoro nikt nie zadaje pytań? – myśli nowy użytkownik dodany do takiej grupy.

Ja rozumiem zbanowanie osobnika niepotrafiącego zachować się na odpowiednim poziomie, ale uciszanie ludzi mających w wielu wypadkach uzasadnione wątpliwości pachnie bardzo nieładnie.

Grupy na Facebooku to farmy pelikanów połykających wszystko jak leci. Trudnych pytań tam nie uświadczysz. Zero wątpliwości. Zamiast tego wszechobecna sielanka.

Są bezlitośni rekrutują do końca

Możemy to obserwować obecnie. Na naszych oczach przewraca się bodaj największy do tej pory system revshare.

Kłopoty z procesorem płatniczym, znaczny spadek odwiedzin w rankingu Alexa, niespójności w wypowiedziach i zachowaniu admina. To tylko kilka przesłanek wieszczących rychły koniec giganta. Czy mam rację okaże się za kilka miesięcy – jeszcze w 2016 roku.

revshare alexaW momencie gdy system już ledwo dyszy, wszyscy którzy kupią AdPacki nie dostaną ani wyświetleń, ani obiecanych zysków. Osoby rekrutujące doskonale o tym wiedzą, a mimo to festiwal obietnic bez pokrycia trwa w najlepsze.

Webinary odbywają się jak zwykle. Reklama hula po Facebooku. Oficjalna wersja mówi, że to tylko chwilowe problemy i wkrótce wszystko wróci do normy. Czas pokaże.

Pożyczki na AdPacki

Rynek zawsze dostosowuje się do potrzeb klientów. Nie inaczej jest i tym razem. Wzrost zainteresowania programami revshare dostrzegają także pośrednicy pożyczkowi. Pretensji do nich mieć nie można. Oni tylko wychodzą na przeciw oczekiwaniom klientów.

Powstają strony internetowe kierujące ofertę pożyczek do osób zaangażowanych w systemy zarabiania w internecie. Brak Ci kasy na AdPacki? Bardzo proszę: 15 minut i masz na koncie.

revshare pozyczki trafficmonsoon

revshare pozyczki na adpacki

Jak duży musi być stopień niewiedzy lub ślepej wiary w system revshare, aby pchnął człowieka do wzięcia pożyczki na ten cel?

A może to nie ślepa wiara tylko dowód ponad przeciętnej intuicji biznesowej? Wszak to pewny i stabilny biznes na lata. Tyle osób już zarobiło. W internecie pełno filmów i zdjęć z plikami stu złotówek.

Nie mam nic przeciwko chwaleniu się osiągniętym efektem finansowym. Problem w tym, że świeżym entuzjastom zarabiania w internecie zobaczenie na filmie kilku banknotów robi kompletną wodę z mózgu.

 

🡆 Zobacz jak Pozyskać Poleconych

 

Wnioski

Nie chcę wchodzić w rolę Strażnika Teksasu dlatego nie zamierzam krytykować systemów zarabiania w internecie. Nie podobają mi się tylko nieetyczne zachowania, które opisałem w tym artykule.

Nie widzę też powodów dla których potencjalny użytkownik miałby nie mieć pełnych informacji na temat revshare i ryzyka jakie się z tym wiąże.

Systemy internetowe, owszem dają zarobić, ale tylko do pewnego momentu są wypłacalne. Potwierdza to obserwacja przeszłości.

Grunt to mieć tego świadomość i nie traktować revshare jako bezpiecznej długoletniej inwestycji, a co najważniejsze nie wpłacać pieniędzy których utrata uniemożliwiłaby życie na obecnym poziomie.

Nie demonizowałbym tej działalności zbyt mocno. Istnieją przecież sfery obarczone ryzykiem podobnym lub znacznie wyższym. Wspomnę chociażby rynek Forex.

Trzeba też przyznać, że branża revshare wyciąga wnioski z wcześniejszych błędów. Powstają programy zarobkowe w których zastosowano mechanizmy przedłużające ich żywotność.

Jeśli ktoś dokładnie zbadał temat i zna ryzyko z nim związane może podjąć najbardziej korzystną dla siebie decyzję. Tą decyzją może być przystąpienie do jednego z programów revshare. Nic w tym złego.

Każdy sam decyduje na co ma wydać własne pieniądze. Ma do tego pełne prawo, ale również ponosi pełną odpowiedzialność finansową.

Dla jasności. Obecnie jest kilka godnych uwagi programów revshare. Ten artykuł napisałem, aby stanowił przeciwwagę dla sekciarskiego podejścia propagowanego przez wielu i w ogólnym ujęciu szkodliwego.

Według mnie warto poznać zarówno negatywne jak i pozytywne aspekty opisywanej tu działalności, a nie bezkrytycznie wierzyć w zapewnienia o bezpieczeństwie i pewności.

 

Edit: 09.07.2016
Pierwotna wersja artykułu była zbyt mocna i w niektórych miejscach za bardzo odbiegała od meritum. Dlatego postanowiłem odpowiednio ją złagodzić.

 


Powiązane artykuły

37 Komentarzy

 1. feeling_fancyfeeling_fancy

  Dla mnie to tylko taka próba przyciągnięcia osób, które wpłacą swoje pieniądze i mają wielkie nadzieje na to, że zarobią… O mały włos sama w to nie wpadłam, ale resztki rozsądku jeszcze posiadam. Nie dla mnie takie próby zarobku.

  1. AdministratorAdministrator

   Wszystko jest dla ludzi. Jeśli ktoś wie czym to pachnie to pieniążki swe może wpłacić. Jego ryzyko. Prawdziwym problemem jest wprowadzanie nieświadomych w błąd poprzez roztaczanie wizji bezpieczeństwa i reklamowanie nieomal hazardu jako pewnej inwestycji na lata.

 2. Ewelajna A.Ewelajna A.

  Pierwsze o tym słyszę. Ale dzięki temu wpisowi zapamiętam tą nazwę i nigdy nie dam się na to naciągnąć 🙂

  1. AdministratorAdministrator

   Dziwne że jeszcze nie dopadło Cię na Facebooku. Cóż, może tylko ja mam znajomych którzy hurtowo to propagują.

 3. Paweł PierzchałaPaweł Pierzchała

  Autor myli pojęcia, prorokuje upadek programu na własnych podejrzeniach, jednak nie zauważa że firma pozyskuje nowych partnerów i klientów co pozwala jej się rozwijać

  1. AdministratorAdministrator

   Zgodzę się, że program w ostatnich tygodniach odżył. Chciałbym też aby działał i wypłacał jak najdłużej.

   Jednak moje “chcenie” niewiele tu ma do rzeczy. Zobowiązania programu wobec użytkowników są olbrzymie. Nie jest to dobry prognostyk na przyszłość.

   Należy mieć na uwadze samą konstrukcję programów revshare. W momencie osiągnięcia masy krytycznej pojawia się problem. Wiadomo jaki:)

   Jestem świadomy realiów. Nie zaklinam rzeczywistości mówiąc, że wszystko się pięknie ułoży w sytuacji gdy nie jest za różowo.

   Mogę się mylić co do przyszłości programu i może on podziałać jeszcze jakiś czas. Na wstępie artykułu zaznaczyłem, że są to moje własne spostrzeżenia, a nie przepowiednia, która musi się wydarzyć natychmiast.

 4. MarekMarek

  A ja zapytam w ten sposób: czy realny biznes jest etyczny? Zazwyczaj aby odnieść sukces musimy “pobić” konkurencję. Niektóre revshare dobrze sobie radzą już od kilku lat na rynku i wcale nie wykorzystują swoich klientów. Fajny artykuł, o tym jak działają takie warte zaufania revshare znalazłem na tym blogu: link usunięty

  I taka ich definicja bardziej mi pasuje. Pewno na rynku obok tych wartych udziału istnieją setki tych oszukanych. Cała zabawa polega na wybraniu tych dobrych.

  1. AdministratorAdministrator

   W artykule pominąłem nazwy działających cały czas firm bądź grup ponieważ moją intencją nie było oczernianie kogokolwiek tylko ogólne nakreślenie tematu. (podałem tylko nazwy tych już nie istniejących)

   Link który podałeś został usunięty, dlatego że nawiązywał do firmy która cały czas funkcjonuje, a ja nie chcę aby artykuł wpływał na jej działalność.

   Poza tym jeśli chciałbyś zareklamować swój blog polecam któryś z programów revshare:)

   Teraz ad vocem. Bywały przypadki znikania firm revsherowych i zostawiania klientów na przysłowiowym lodzie. Kilka z nich wymieniłem w artykule. Ostatnio też głośna sprawa pseud kopalni bitcoin, która nagle wyparowała.

   To są fakty.

   Zgodzę się natomiast, że istnieje kilka programów z potencjałem i te są godne uwagi.

   1. MarekMarek

    Po pierwsze nie wiem czy zauważyłeś blog nie jest mój, ale znalazłem na nim kilka ciekawych wpisów i akurat ten jak ulał pasował do kontekstu.

    Po drugie nie ma sprawy, jeśli nie chcesz aby artykuł miał charakter reklamowy. W 100% to rozumiem.

    Po trzecie: faktycznie były takie programy, które znikały z dnia na dzień i nie było czego szukać. Moim zdaniem jednak nie sprawiedliwe jest przypisywanie tego do samego typu revshare. W innych typach programów też zdarzają się takie kwiatki.

    Pozdrawiam,
    Marek

    1. AdministratorAdministrator

     Nie reklamowy tylko antyreklamowy. Bo tak byłoby w tym przypadku.

     Kwiatki zdarzają się nie tylko w revshare. Sporo osób pamięta mlmowe MonaVie – miliard obrotu. Gdzie ta firma jest teraz? Nie istnieje. Albo aparaty Kodak lub telefony Nokia? Firma może upaść w każdej branży.

     Drażni mnie sekciarskie podejście i cenzura na wielu grupach. Opowiadanie o gwarancjach, bezpieczeństwie i pewności w przypadku gdy jest inaczej jest delikatnie mówiąc nie na miejscu. Dlatego napisałem ten artykuł.

     Każda działalność powiązana z inwestowaniem pieniędzy, a zwłaszcza prowadzenie własnej firmy to RYZYKO. Revshare również zalicza się do tego ryzykownego grona.

     Chciałbym aby program o którym mowa funkcjonował i wypłacał najdłużej jak się da. Jednak nie można przejść obojętnie obok czynników sugerujących, że może być inaczej.

 5. SzymonSzymon

  Czy przypadkiem paidverts nie ma się dobrze przypadkiem ?
  Jeżeli się mylę to przepraszam za podważanie 🙂

  1. AdministratorAdministrator

   W chwili gdy to pisałem program dostał tak zwanego kaszlu:) Restart wygląda na udany dlatego możemy przyjąć, że funkcjonuje nadal. Aczkolwiek nie wiem czy nie było jakichś niejasności z paczkami. Może ktoś z użytkowników się wypowie?

   W każdym razie nazwę usuwam. Dzięki za czujność:)

 6. MarekMarek

  Branża revshare jest bardzo dobrym biznesem, należy jedynie robić wszystko z głową z resztą jak w każdym biznesie. Każdy kto bierze w tym udział doskonale wie, że cały projekt się zakończy, ale przed jego końcem kwoty jakie można z niego wyciągnąć są zawrotne. No i oczywiście należy działać w sprawdzalnych i stabilnych revsherach.

  Pozdrawiam.

  1. AdministratorAdministrator

   Są tu duże możliwości pod warunkiem odpowiedniego wyboru i rozsądnego działania. Nie zmienia to w żaden sposób faktu, że ryzyko jest również bardzo duże.

 7. prpr

  a co z takim programem jak My advertising pays? co o nim sądzisz?

  1. AdministratorAdministrator

   Nie działam w tym programie – tyle mogę powiedzieć 🙂

 8. drugapensja.comdrugapensja.com

  Bardzo rzeczowy artykuł pokazujący cała prawdę o zarabianiu w internecie. Potencjał jest niesamowity ale trzeba zachować rozsądek. Pozdrawiam

  1. AdministratorAdministrator

   Dokładnie tak jest 🙂

 9. Patryk BorkiewiczPatryk Borkiewicz

  Można się zgodzić z powyższym artykułem jak i nie zgodzić.. Fakt jest taki, że w Internecie teraz roi się od ‘liderów’, którzy właśnie poprzez swoje obietnice szklanych domów robią ludziom wody z mózgów. I psują wizerunek revshare, bo takie nagabywanie ludzi tworzy wizję piramidy, co jest nieprawdą. Promując revshare NIE WOLNO gwarantować milionów. Ba, nie wolno gwarantować nawet złotówki. Mnie osobiście śmieszą ogłoszenia typu ‘zarabiaj 2000/mc, bez żadnej inwestycji!” – nie da się zarobić bez inwestowania. Nie da się zarobić bez inwestowania ani w Internecie, ani w każdym innym biznesie. Na tym to polega i ryzyko jest zawsze. Zawsze. Sam straciłem na jednym programie, na innych zarobiłem – tak to działa 🙂
  Pozdrawiam wszystkich inwestorów, jak coś to służe pomocą.

  1. AdministratorAdministrator

   Grunt to wiedzieć co się robi i odpowiednio dobierać ludzi do współpracy. Jeśli ktoś nawija makaron na uszy warto poszukać innej osoby. Takiej która rzetelnie przedstawi sytuację.

   W programie revshare kupujemy wyświetlenia strony internetowej.

   1. Patryk BorkiewiczPatryk Borkiewicz

    “W programie revshare kupujemy wyświetlenia strony internetowej” – śmiechłem 🙂
    A czymże innym jest kupowanie jak nie inwestowaniem? Robisz zatowarowanie w sklepie, czyli kupujesz towar – to wg Ciebie też to nie jest inwestycja? 🙂
    Kupujesz książkę, z której chcesz wyciągnąć jakąś wiedze, czyli dla Ciebie to tez nie jest inwestycja? W tym wypadku w siebie?
    itp, itd z każdą wydaną złotówką. Dziwne masz rozumowanie.
    Rozbawiłeś mnie trochę, pozdrawiam 🙂

    1. AdministratorAdministrator

     Rozbawiłeś mnie również 🙂

     Przeczytaj regulamin dowolnego programu revshare. Tak jest tam ujęty temat.

     1. Patryk BorkiewiczPatryk Borkiewicz

      A Tobie polecam zapoznanie się z definicją terminu ‘inwestycja’ 🙂 Bo jak to Ty nazywasz – ‘kupno wyświetleń strony internetowej’, robisz w celu zarobku, tudzież zwiększenia swojego kapitału, to proceder ten jest niczym innym jak INWESTYCJĄ 🙂
      Pozdrawiam

     2. AdministratorAdministrator

      Przed podjęciem współpracy zapoznaję się z regulaminem i sposobem działania danego systemu. Na tej podstawie wyrabiam własną opinię.

 10. businessteambusinessteam

  No cóż, do revsherów wchodzą tylko “liderzy”, których nikt z branży Network oprócz nich samych tak nigdy nie nazwał 😉
  Każdy wybiera wg swej wiedzy.
  Jedni mają czas na ciągłe zaczynanie od początku, a innym go szkoda.
  Nie wspominając już o budowaniu lub beszczeszczeniu swojej MARKI osobistej. 🙂
  Newtork Marketing nie jest różaną autostradą do Sukcesu.
  Problem No 1 u “liderów” to autopostrzeganie.
  #iLoveNetwork

  1. AdministratorAdministrator

   Każdy wybiera wedle własnego uznania i potrzeb. Nie chcę w komentarzach wszczynać wojenki. Kolejna dywagacja na temat wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocnymi do niczego konstruktywnego nie doprowadzi.

   pokój 🙂

 11. chrisvwchrisvw

  Bardzo dobry i potrzebny artykuł. Generalnie “wiara”, czy “sekciarstwo” nie są dobrymi doradcami w żadnym modelu biznesowym, niezależnie od tego, czy jest to własna działalność, czy inwestycja w akcje, gra na giełdzie, cy MLM, czy revshare – wszędzie należy robić rachunek zysków i strat, wszędzie analizować rynek, trendy, czy sytuację danej firmy. Revshare to dobry biznes do dalszej dywersyfdikacji przychodów. W dzisiejszych, bardzo dynamicznych, ale i trudnych czasach, dobrze jest mieć kilka, niezależnych źródeł przychodu, najlepiej w zupełnie innych branżach. Ja np. mam własną firmę w IT (prawie 25 lat), działam w networku (MLM) w sektorze kosmetyków i suplementacji od dwóch lat (w firmie, która jest na rynku od wielu lat) oraz od połowy roku działam w programie revshare, tyle, że nie związanym z reklamami, a konkretną produkcją i sprzedażą, w firmie, która działa na rynku od kilku lat (czyli te statystyczne 1,5 roku ma już za sobą). Revshare traktuję jako ciekawą inwestycjkę o ryzyku 50% (czyli wypali, albo przepadnie) i nie wrzucam tam środków, bez których nie mógłbym żyć. Z drugiej strony, firma się rozwija (co pozwala nawet naocznie sprawdzić) i płaci – więc póki co jest ok, a że branżę ma przyszłościową, to wróżę jej, że jeszcze jakiś czas pociągnie, jeśli jej właściciele nie popełnią kardynalnych błędów.

  1. AdministratorAdministrator

   Jest dokładnie jak napisałeś. Jeśli wchodzi się w jakikolwiek temat trzeba poznać przynajmniej podstawy jego działania. Warto też znaleźć rzetelną osobę, która ma doświadczenie i na początku rzetelnie doradzi.

   Zdecydowanie nie warto słuchać naganiaczy, którym zależy tylko na zdarciu prowizji. Naganiacza bardzo łatwo poznać. Ma on bowiem specyficzny styl. Revshare traktuje jak religię i w takim tonie prowadzi rozmowę.

   Działania takich osobników przyczyniły się do powstania tego artykułu 🙂

   Revshare może działać dłużej niż 1,5 roku. Składa się na to sama jego budowa, poczynania właścicieli, ogólna sytuacja na tym nazwijmy to rynku oraz odrobina szczęścia.

   1. chrisvwchrisvw

    Dokładnie. Dlatego też, jakiś czas szukałem programu revshare, który będzie mógł i musiał długo inwestować, w coś konkretniejszego niż wymiana bannerów reklamowych, czy spekulacje na kursach kryptowalut – czyli będzie dłużej niż rok, czy dwa potrzebował inwestorów. Cóż, budowa zakładów produkcyjnych i zakup wyposażenia do nich daje nieco większe szanse, że biznes będzie zmuszony pociągnąć dłużej, bo nawet jeśli właściciel biznesu bierze na tego typu inwestycje klasyczne kredyty, to a). muszą być one ogromne, b). muszą być spłacane latami, c) ich uzyskanie, przynajmniej na początku działalności jest niezwykle trudne (bo który bank da poważną gotówkę starupowi w zamian za deklarację w biznesplanie?). Dla takiego biznesu revenushare to w praktyce crowdfunding. Szczególnie, jeśli przedsięwzięcie ma zasięg międzynarodowy, to tym bardziej (wejście na kolejne rynki, kolejne zakłady produkcyjne, kolejni pracownicy do zatrudnienia i opłacenia – szczególnie zanim dany zakład zacznie na siebie zarabiać). IMHO taki model daje szansę na o wiele dłuższy czas trwania, niż np. reklamy internetowe, czy handel jakimiś wirtualnymi opcjami/udziałami itd… Co nie znaczy, że takie projekty uważam za bezwartościowe – nie tez nie da na nich zarobić, ale relatywnie krótko, co po prostu trzeba mieć na uwadze, żeby potem nie było łez. 🙂

    1. AdministratorAdministrator

     Dla każdego coś się znajdzie. Jeśli sprawdziłeś temat i wiesz co robisz jest duża szansa że się uda.

 12. RafcioRafcio

  chris zdradzisz w jaki revshare inwestujesz?

 13. YgreckiYgrecki

  Bardzo dobry artykuł, rzetelny i właściwy tok myślenia. Revshare i inne biznesy online to po prostu biznes a jak by kto nie wiedział biznes = ryzyko. Ryzyko to coś czym można zarządzać. Niestety zdecydowana większość nie ma o tym pojęcia i kiedy usłyszy “zarobisz kasę z neta” to zamyka się mózg i albo uciekają bo się boją albo wchodzą we wszystko co poleci “mający wiedzę i siłę przekonania” Świadomych tego jak to działa, w co wchodzić i jaką przyjąć strategię jest mało. Dla tego też i ja propaguję pewną dawkę wiedzy na moim blogu. Możliwości jest wiele i pewnie będą pojawiały się nowe tylko naprawdę trzeba dobrze odrabiać zadanie domowe aby pakować się w tematy mądrze i z gotową strategią działania. Pozdro

  1. AdministratorAdministrator

   Dzięki. Z ludźmi często jest tak, że nawet jak im mówisz co robić a czego nie (bo sam to niejednokrotnie przerabiałeś) oni i tak zrobią po swojemu.

   Jak widzą procenty tracą głowę. Myślą, że im więcej tym lepiej. Wszystko gra póki program działa. Potem pojawiają się lamenty na Facebooku. Cóż nauka kosztuje …

 14. Aleksandra TomalAleksandra Tomal

  Dobry artykul ,ktory mowi ze nie wszystko jest pieknie i bedzie dzialac caly czas , szczere

  1. AdministratorAdministrator

   Dziękuję. Wszystko jest dla ludzi, ale z głową 🙂

 15. Michał KumpickiMichał Kumpicki

  Bardzo dobry i rzeczowy art. Szczególnie poruszenie tematu nieetycznego rekrutowania do tego typu programów. Jeśli mówimy potencjalnym prospektom jak jest, jak duże jest ryzyko to wszystko jest ok. Ja w tego typu programy nie wchodzę mam jedną twarz i jeden wizerunek, który bardzo sobie cenię. Obserwuje jednak tych pseudoliderów, którzy rekrutowali do końca i niby powinni stracić “twarz” jednak rekrutują nadal do nowych podobnych programów, nadal nieetycznie. Dziwi mnie tylko, ze ludzie nadal im wierzą idą za nimi. A branie pożyczek na coś takiego to kompletne nieporozumienie. Pozdrawiam

  1. AdministratorAdministrator

   Ryzyko jest wpisane w działalności dające ponad przeciętny profit. To że liderzy o tym nie informują jestem w stanie zrozumieć – dzięki temu skuteczność, a co za tym idzie i prowizje idą w górę – jest to w ich interesie.

   Trudno mi natomiast zrozumieć podejście ludzi, którzy sądzą że ktoś da im dobrze zarobić przy minimalnym ryzyku. Jedno i drugie zawsze idzie w parze. Mogłoby się wydawać, że to oczywista oczywistość. Jak widać nie dla każdego …

   Jak ktoś chce w cokolwiek włożyć własne pieniądze powinien uprzednio dany temat zbadać. W internecie nie brakuje opinii zarówno pozytywnych jak i negatywnych o revshare i innych programach.

   Dopiero na podstawie własnej analizy podjąć najlepszą dla siebie decyzje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *