Top

Oriflame

Zarobki | Produkty | Opinie | Liderzy | Plan marketingowy

Firma Oriflame zajmuje się produkcją oraz dystrybucją kosmetyków. Jest to jedna z popularniejszych organizacji MLM w naszym kraju. Szwedzko szwajcarski koncern powstał w roku 1967. W Polsce działa od roku 1991. Oferowane produkty to głównie kosmetyki i perfumy. Zarobki definiuje aktualny plan marketingowy. Jakie opinie zbiera Oriflame?

Nazwa Oriflame pochodzi od łac. Aurea Flamma, czyli złoty płomień. Hasło przewodnie firmy to „naturalne szwedzkie kosmetyki”. Odniesienia do szwedzkiej kultury możemy dostrzec nie tylko w liniach kosmetycznych, ale również w biżuterii. Produkty są różnorodne, a opinie o nich dobre. Oczywiście zdarzają się też kosmetyki, nie spełniające oczekiwań klientów.

Firma Oriflame

Rok założenia1967
SiedzibaSzwajcaia
Oddział w PolsceTak
TwórcyJonas af Jochnick, Robert af Jochnick
Produktykosmetyki

Spis treści:

Marka została założona w Szwecji przez dwóch braci Jonasa, Roberta af Jochnick i przyjaciela Bengta Hellstena. Dystrybucja produktów Oriflame oparta jest o marketing sieciowy i sprzedaż bezpośrednią. Koncern jest dobrze znany na całym świecie. W przeważającej większości można znaleźć na jego temat opinie pozytywne. Produkty powstają w 5 fabrykach na terenie: Szwecji, Polski, Chin, Rosji i Indii.

Szukasz dobrej firmy MLM? – zobacz z kim współpracujemy
 • wiarygodne marki z ugruntowaną pozycją na rynku
 • topowe produkty i najlepiej płacące plany wynagrodzeń

Oriflame działa w Polsce od 1991 roku. Siedziba firmy znajduje się w Warszawie. Marka została dobrze przyjęta na naszym rynku. Już w roku 1995 powstała fabryka, która została zlokalizowana w Warszawie. Jak pisałem we wstępie, jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm MLM w Polsce. W roku 2007 sprzedała produkty o wartości 209 mln, natomiast w roku 2013 było to już aż 269,5 mln.

Jakie opinie zbiera Oriflame?

W Polsce firma Oriflame zbiera dobre opinie. Produkty są rozpoznawalne. W internecie można znaleźć pochwały zróżnicowanego asortymentu, cen oraz jakości produktów. Chwalona jest również atmosfera, jaka panuje podczas rozmów z konsultantkami. Wydaje się więc to ciekawa propozycja dla osób początkujących w MLM.

Firma dba o osoby, które chcą się rozwijać i zwiększać zarobki. Dostępne są szkolenia płatne oraz darmowe. Dlatego każda osoba, która będzie chciała zdobyć wiedzę potrzebną do działalności w MLM, otrzyma taką możliwość.

Na dobre opinie o Oriflame wpływa prosty plan marketingowy. To dość istotne, aby każda osoba, która zdecyduje się na współpracę z marką, była pewna na jakie zarobki może liczyć. Oriflame ma ugruntowaną pozycję w branży MLM dlatego nie ma obaw, że zniknie po pewnym czasie.

oriflame opinie forum

Opinia znaleziona na forum vinted.pl

Firma zdecydowanie jest chwalona za atmosferę oraz tak zwany life-work balance. Konsultantki  odczuwają, że marka jest szanowana. Dzięki czemu i one są pozytywnie odbierane przez klientów, a raczej klientki, bo marka nierozłącznie połączona jest z kobietami. Dobre opinie o Oriflame ułatwiają pracę w MLM.

Czy wszystkie opinie o Oriflame są pozytywne?

Żeby nie było jednak zbyt kolorowo, to pojawiają się negatywne opinie o Oriflame dotyczące warunków pracy oraz zarobków. Duża część osób, które poświęciły swój czas, nie były usatysfakcjonowane efektami. Oczywiście takie opinie są wyłącznie orientacyjne, ponieważ nie mamy możliwości zweryfikowania tego, jak dużo wysiłku w budowanie struktury MLM włożyły komentujące osoby. A to w głównej mierze wpływa na osiągane zarobki.

Kolejnym minusem mogą być braki w asortymencie, które dają się we znaki. Dotyczy to szczególnie produktów z ofert specjalnych lub takich, które objęte są okresową promocją. Konsultanci, którzy muszą oczekiwać na zamówione produkty Oriflame, są niezadowoleni ponieważ klienci obwiniają ich za opóźnienia w dostawie. Takie zaniedbanie ze strony firmy źle wpływa na opinie o niej. Niemożność zamówienia produktów obniża też zarobki konsultantów.

Chcesz zacząć działać w MLM? – poprowadzimy Cię krok po kroku
 • dostaniesz wsparcie najlepszych liderów w branży
 • otrzymasz plan działania zapewniający profity

Zarobki w Oriflame pochodzą z MLM

Po dołączeniu do Klubu Oriflame każdy ma szanse na godziwe zarobki. Dzięki pierwszemu planowi marketingowemu możesz wygenerować zarobki będące wynikiem Twojej pracy. Na sam początek otrzymujesz rabat wynoszący 20% na wszystkie produkty. Dodatkowo możesz uzyskać prowizję od obrotu, który wygeneruje Twoja struktura MLM. Wielkość rabatu uzależniona jest od ilości wszystkich punktów klubowiczów (PC) Twojej struktury.

 • 4% to premia za zakupy od 400 do 799 PC
 • 8% to premia za zakupy od 800 do 1 599 PC
 • 12% to premia za zakupy od 1 600 do 2 999 PC
 • 16% to premia za zakupy od 3 000 do 4 999 PC
 • 20% to premia za zakupy od 5 000 do 7 499 PC
 • 24% to premia za zakupy powyżej 7 500 PC

W pierwszym planie marketingowym zarobki w Oriflame to maksymalnie kilka tysięcy złotych miesięcznie. Dla osób generujący wyższe wyniki istnieje możliwość drogi Dyrektorskiej, Diamentowej i Generalnej. Są to rangi w planie marketingowym pozwalające na osiąganie większych zarobków ze struktury MLM.

Produkty Oriflame, czyli kosmetyki

Osoby zarejestrowane, czyli te które dołączył do Klubu Oriflame, mogą zamawiać produkty ze zniżką aż 20%. Założenie konta jest bezpłatne. Wymaga wypełnienia krótkiego formularza z podstawowymi danymi jak imię i nazwisko oraz adres email. Dodatkowo po rejestracji otrzymujesz dostęp do sezonowych ofert oraz promocji, które sięgają nawet 80%. Produkty Oriflame to głównie kosmetyki zbierające dobre opinie.

Krem odżywczy na noc Dimond Cellular

Krem odżywczy na noc Dimond Cellular Oriflame ma pomóc w odnowieniu komórek skóry. Jak mówią znalezione w internecie opinie pierwsze efekty są zauważalne po 14 dniach stosowania. W składzie znajduje się kwas salicylowy, który pomaga stymulować odnowę komórkową i złuszcza starsze warstwy skóry. W składzie znajdziemy również kompleks Eternal Bueaty, poprawia on ogólny stan skóry, wygładza i chroni cerę przed wolnymi rodnikami.

Diamond Cellular to eliksir młodości zawierający prawdziwy diament oraz białą truflę. To ekskluzywne połączenie pozwala odmłodzić skórę oraz poprawić ogólny wygląd skóry. Klienci, którzy korzystają z produktu, chwalą jego przyjemny zapach oraz konsystencję. Takie opinie o produkcie przeważają, ale zdarzają się też osoby niezadowolone z zakupu. Konsultanci zauważyli duże zainteresowanie tym kremem, szczególnie wśród klientów 40+.

oriflame dimond cellular


Paleta do makijażu The ONE

Paleta do makijażu The ONE to podstawowe wyposażenie w arsenale każdej kobiety. Dzięki odpowiednim kolorom poczujesz się pewna siebie. Paleta the ONE Oriflame pozwala na stworzenie różnorodnych stylizacji. Oferuje przekrój barw cieni do powiek. Możesz wykorzystać odcienie perłowe lub matowe. Cała kompozycja zawiera również witaminy C i E, które pomagają zadbać o odpowiedni stan skóry.

paleta the one


Super Shake Wellness

Super Shake Wellness by Oriflame to pełnoprawny posiłek o wysokiej zawartości składników odżywczych. Przyjemna forma, delikatnego koktajlu idealnie nadaje się na śniadania lub obiady. Dostępne są w różnych smakach. Produkt został stworzony w oparciu o badania naukowe oraz o dietę nordycką.

Zawiera 23 różne witaminy oraz minerały. Super Shake Wellnes połączony z aktywnością fizyczną oraz zbilansowaną dietą może zapewnić bardzo dobre rezultaty. Należy zawsze jednak mieć na względzie, że produkt powinien być uzupełniony innymi odpowiednio zbilansowanymi posiłkami.

W 100 g produktu znajduje się 238 kcal. Z tego powodu jest to świetny posiłek ułatwiający kontrolowanie masy ciała. Produkt słodzony jest stewią naturalną.

super shake wellness


Liderzy Oriflame

Z racji na dużą popularność koncernu w Polsce występuje mnogość konsultantek i konsultantów. Poniżej prezentujemy sylwetki osób, które osiągnęły wysokie zarobki budując MLM we współpracy z firmą Oriflame.

Anna Pęska Formela

Ryszard Formela oraz Anna Pęska-Formela to pionierzy Oriflame w Polsce. Anna była uczestnikiem pierwszego balu Oriflame, który odbył się w roku 1992. Już w tej chwili odbierała gratulacje, za działalność w MLM i osiągnięcie tytułów Dyrektora oraz Złotego Dyrektora w planie marketingowym.

Małżeństwo wspólnie uczyło się zarówno sztuki prowadzenia biznesu MLM, jak i kwestii związanych z kosmetykami, w końcu skuteczny sprzedawca musi dokładnie wiedzieć jak sprzedawać produkty.

Para odwiedziła nawet pierwszą fabrykę, byli również uczestnikami uroczystego otwarcia drugiej fabryki już w Polsce. Przez lata otrzymali od firmy wiele nagród pieniężnych oraz rzeczowych. Jest to część polskiej historii marki, która również wpływa na wizerunek i dobre opinie o Oriflame.

Potrzebujesz stałych zysków? – sprawdź na czym zarabiamy
 • tylko przetestowane rozwiązania
 • pełne wsparcie i pomoc od nas

Piotr Wrażeń

Piotr Wrażeń dołączył do Oriflame w jasno określonym celu. Chciał zmienić swoje życie i osiągać przyzwoite zarobki za swoją pracę. Zmiany wymagało jednak przede wszystkim jego nastawienie. Na początku swojej drogi zawodowej uważał, że do osiągnięcia sukcesu trzeba szczęścia lub znajomości. Przed dołączeniem do Oriflame pracował na etacie, nie był jednak zadowolony, ponieważ jego zarobki były na stałym poziomie, mimo tego że staż oraz zaangażowanie rosły.

Na początku czuł się nieco nieswojo, w końcu produkty takie jak kosmetyki to nie do końca męska branża. Mówiąc wprost, obawiał się, że jego męskość na tym ucierpi. Nie był zbyt zaangażowany w pierwszej fazie, właściwie to wykonywał akcje wyłącznie ze względu na swojego sponsora, który pilnował, aby Piotr wykonał swoje zadanie.

W pewnym momencie otrzymał telefon od Dyrektora, który zaproponował mu zbudowanie własnej struktury MLM. Piotr łączył w tamtym momencie studia, pracę oraz Oriflame. Po kilku miesiącach udało mu się osiągnąć zarobki pozwalające rzucić pracę na etacie i utrzymywać się tylko z biznesu MLM.

 

Jakie są korzyści wynikające z pracy w Oriflame?

Największe korzyści wynikające z pracy w Oriflame to nielimitowane zarobki, brak ograniczenia dochodu, niskie koszty rozpoczęcia działalności i rozpoznawalne na rynku produkty. Sam jesteś szefem, możesz więc dowolnie dysponować czasem w zależności od sytuacji. Dodatkowo to Ty wybierasz ludzi, z którymi pracujesz oraz masz możliwość otrzymania pakietu szkoleń.

Jakie są opinie o planie marketingowym Oriflame?

Jak w większości biznesów MLM tak i tutaj opinie są mocno podzielone. Negatywne opinie są często głoszone przez ludzi, których zarobki były niesatysfakcjonujące. Z drugiej strony są pozytywne opinie, które pochodzą od osób dostrzegających duży potencjał zarobkowy w planie marketingowym Oriflame. Plan marketingowy uznawany jest za sprawiedliwy. Wypada całkiem dobrze na tle konkurencyjnych firm działających w modelu MLM.

Opisy innych firm z branży marketingu sieciowego

 • Souvre
 • DuoLife
 • Prouve
 • Livioon
 • Herbalife
 • FM Group
 • Colway
 • Avon
 • Mary Kay
 • Natura Cosmeticos
 • Forever Livings
 • PM International
 • Tupperware
 • Kannaway

oriflame