Top

Jeunesse

Opinie | Produkty | Historia | Liderzy | Plan marketingowy

Firma Jeunesse (dawniej Monavie) oferuje produkty z branży beauty i wellness. Została stworzona przez małżeństwo, które chciało wywrzeć pozytywny wpływ na świat. Przyjrzyjmy się jej dokładniej. Jakie opinie zbiera? Jakie zarobki oferuje osobom zainteresowanym podjęciem współpracy? Na czym polega plan marketingowy i system wynagrodzeń? Kim są liderzy w Polsce?

W 2015 roku Jeunesse przejęła firmę MonaVie. Wszystkie jej struktury, produkty oraz prawa do dowolnego wykorzystywania marki. Była to jedna z większych i budzących skrajne opinie fuzji w branży MLM. Organizacja ma być idealnym miejscem do rozwoju osobistego i zdobywania doświadczenia na polu biznesowym. Intensywnie angażuje się w działalność charytatywną.

Firma Jeunesse (MonaVie)

Rok założenia2009
SiedzibaUSA
Oddział w PolsceTak
TwórcyWendy Lewis, Randy Ray
Produktysuplementy, kosmetyki

Spis treści:

Opinie o Jeunesse (a właściwie MonaVie) są dość specyficzne. Możemy podzielić je na dwie kategorie. Pierwsza to komentarze i opinie wygłaszane przed rokiem 2016. Te w zdecydowanej większości są pozytywne. Współpracownicy chwalą sobie produkty i atmosferę w organizacji. Druga kategoria to opinie wyrażane po roku 2016. One nie są już pochlebne. Wynikają z niezadowolenia wielu partnerów po wchłonięciu MonaVie przez większego konkurenta.

Szukasz dobrej firmy MLM? – zobacz z kim współpracujemy
 • wiarygodne marki z ugruntowaną pozycją na rynku
 • topowe produkty i najlepiej płacące plany wynagrodzeń

Firma Jeunesse działa w 135 krajach, jej produkty dystrybuowane są w modelu MLM na wszystkich kontynentach. Marka ma 34 biura oraz 47 centra dystrybucyjne. A to wszystko obsługiwane w 35 różnych językach. Obrót generowany w roku 2021 wynosi 8 miliardów dolarów.

Jakie opinie ma Jeunesse?

Oprócz wspomnianego przejęcia, spora część negatywnych opinii o Jeunesse odnosi się do historii jednego z liderów. Po zgłoszeniu swoich przemyśleń i zażaleń względem firmy został on zawieszony i pozbawiony zarobków. Takie sytuacje nigdy nie wyglądają dobrze. Historia dość mocno odbiła się na społeczności MLM i spowodowała lawinę negatywnych opinii.

Historia jest nieco bardziej rozbudowana. Okazuje się, że ów lider miał brać udział w wycieczce, która została mu przyznana za osiągnięcia i utrzymanie określonego poziomu w planie marketingowym. Niestety 6 godzin przed wylotem otrzymał wiadomość, że nie ma odpowiednich uprawnień do odebrania wycieczki, ponieważ jego konto zostało zawieszone.

Lider jednak nie był bez winy. Znalazłem wypowiedzi sugerujące, że powodem zawieszenia nie było wyrażanie niepochlebnych opinii o Jeunesse, a rekrutowanie do innej firmy MLM.

Opinie o produktach Jeunesse

Pomijając kwestię przytoczonych wydarzeń wydaje się, że produkty Jeunesse zbierają opinie pozytywne. Produkty zdecydowanie są chwalone, według opinii rzeczywiście przynoszą one zamierzone rezultaty. Akurat w tej kwestii nic się przez lata nie zmieniło.

Co do wypłacania prowizji z planu marketingowego również nie ma żadnych zastrzeżeń. Przelewy są realizowane zgodnie z zasadami naliczeń i zawsze na czas.

Produkty Jeunesse

Produkty Jeunesse to głównie suplementy diety i kosmetyki mające na celu spowolnienie procesów starzenia. W ofercie znajdziesz również niektóre produkty MonaVie. Cały asortyment jest dobrej jakości, co potwierdzają znalezione w internecie opinie. Preparaty dostępne są dla współpracowników w okazyjnej cenie. Rabat wynosi od 15% do nawet 40%.

Chcesz zacząć działać w MLM? – poprowadzimy Cię krok po kroku
 • dostaniesz wsparcie najlepszych liderów w branży
 • otrzymasz plan działania zapewniający profity

Instant Ageless

Instant Ageless to jeden z produktów Jeunesse pozwalający zredukować obrzęk pod oczami oraz jednocześnie wygładzić zmarszczki i pory. Efekt utrzymuje się nawet do dziewięciu godzin po zastosowaniu produktu. Mikro-krem został opracowany, aby poprawić elastyczność skóry oraz jej sprężystość.

Stosując produkt, uzyskujesz efekt liftingu twarzy. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób, które borykają się z problemami opadającej, obwisłej skóry. Instant Ageless pozwala napiąć skórę oraz w sposób widoczny poprawić jej wygląd.

Należy delikatnie wklepywać krem w wybrane okolice. Instant Ageless może być nanoszony na czoło, brwi, górną powiekę, strefę pod oczami oraz miejsca na twarzy, w których występują pory. Po wklepaniu cienkiej warstwy kremu utrzymaj twarz nieruchomo przez 2-3 minuty. W tym czasie produkt wyschnie.

Instant Ageless Jeunesse


Naara Beauty Drink

Jeunesse Naara Beauty Drink to suplement diety, który łączy w sobie kolagen oraz składnikami o działaniu odmładzającym. To właśnie za sprawą utraty kolagenu w perspektywie czasu nasza skóra staje się mniej jędrna. Z wiekiem skóra traci elastyczność, staje się ziemista oraz wiotka, co bardzo negatywnie wpływa na aspekty wizualne.

Skład Naara został skomponowany na bazie sześciu różnych owoców, które określa się mianem „superowoców” mowa tutaj o: jagodach acai, borówkach, granacie, wiśniach, pestkach winogron, aceroli. To właśnie te naturalne składniki wpływają na odmłodzenie naszej skóry. W preparacie znajduje się również osiem różnych witamin, minerałów i aminokwasów.

Naara Beauty Drink


MonaVie Active

MonaVie Active opiera się na wykorzystaniu jagody acai, która uważana jest za jeden z najcenniejszych darów natury. Skład produktu uzupełniony jest o mieszankę składającą się z 18 innych owoców. Jak łatwo można się domyślić, jest to prawdziwa bomba witaminowa. Mieszanka zawiera również przeciwutleniacze, które spowalniają proces starzenia się komórek. Wystarczy, że regularnie będziesz pić 60 ml dziennie.

MonaVie Active


Powstanie i historia Jeunesse

Organizacja powstała 9 września 2009 roku. Znamy nawet dokładną godzinę. Jest to 9:00 wieczorem. Jak możemy przeczytać na stronie firmy, godzina ta nie jest przypadkowa. Cyfra 9 łączona jest z długowiecznością. Właśnie takie ma być Jeunesse.

Założyciele chcieli stworzyć coś ponadczasowego. Firmę która przetrwa słabsze momenty, pomoże zmienić życie ludzi i stanie się potęgą w branży MLM. Produkty Jeunesse mają pomóc czuć się młodziej oraz tak wyglądać, ponieważ ten stan pozwala obudzić pełen potencjał każdego człowieka.

Pomimo swojego rozmiaru firma jest działalnością rodzinną. Założona została przez małżeństwo – Randy Ray i Wendy Lewis. Cel był prosty: zbudować ogólnoświatową markę wartą miliardy dolarów.

Cel udało się osiągnąć w sześć lat. W roku 2015 firma Jeunesse osiągnęła roczną sprzedaż na poziomie miliarda dolarów. Osoby zaangażowane w ten sukces uważają, że wpływ na to miał imponujący plan marketingowy oraz innowacyjne produkty.

Misją marki Jeunesse jest wywieranie pozytywnego wpływu na życie ludzi.

W ciągu kilkunastu lat istnienia Jeunesse zostało nagrodzone ponad 720 razy! Śmiało można mówić, o marce godnej zaufania, która zbiera dobre opinie. Firma może pochwalić się otrzymaniem „The Telly Awards”, „The Communicator Awards” oraz „AVA Digital Awards”.

Potrzebujesz stałych zysków? – sprawdź na czym zarabiamy
 • tylko przetestowane rozwiązania
 • pełne wsparcie i pomoc od nas

Liderzy Jeunesse w Polsce

Liderzy Jeunesse w Polsce dzielą się na dwie grupy. Pierwsza to osoby współpracujące z firmą od początku. Druga to Liderzy MonaVie, którzy po przejęciu tej firmy, zostali wcieleni do Jeunesse. Patrząc z perspektywy czasu, w drugiej grupie zostały tylko nieliczne osoby. Większość nie zaakceptowała zmiany, nowych produktów i sposobu rozliczania zarobków, w skutek czego zakończyli współpracę.

Daniel Kaźmierczak

Mieszkaniec Krakowa, który zetknął się z marketingiem wielopoziomowym już ponad 17 lat temu! Prowadził wtedy własny biznes – sporą firmę. Zatrudniał około 300 osób. Mamy więc do czynienia z człowiekiem, który miał duże doświadczenie nie tylko w samym biznesie, ale również w zarządzaniu ludźmi oraz pracy z nimi.

Przygodę z MLM rozpoczął w dość trudnych okolicznościach. Zachorował jego kilkuletni syn. Znajoma postanowiła pomóc i przywiozła butelkę zawierającą wyciągi z ziół. Specyfik okazał się skuteczny, a Daniel zaczął polecać produkt rodzinie oraz znajomym. Zanim się zorientował, na jego koncie znalazł się pierwszy przelew. Zauważył wtedy potencjał, jaki daje ten rodzaj działalności. Od tego czasu biznes MLM to jego główne źródło dochodu.

Przez lata współpracował z większością czołowych firm działających modelu MLM. Zdołał zbudować strukturę w każdej z nich. Jak sam mówi, nie ma idealnej firmy MLM. Jeunesse zdobyło jednak jego zaufanie. Dzięki tej marce poczuł stabilność.

Iwona Sus

Zdecydowała się na Jeunesse ze względu na to, że ta firma oferuje duży potencjał do rozwoju. Od zawsze była osobą ambitną, która szuka przede wszystkim możliwości rozwoju. Wszystko czego oczekiwała od firmy MLM, znalazła w Jeunesse.

Według niej ludzie otwarci na zmiany w swoim życiu znajdą tu to, czego potrzebują. Firma wynagradza swoich współpracowników za ciężką pracę. Dzięki dobrym wynikom Iwona mogła uczestniczyć w niesamowitych wydarzeniach, podróżować oraz poznawać ludzi, którzy o biznesie wiedzą wszystko.

Iwona jest zdania, że marketing sieciowy podczas koronawirusa rozkwita. Jest to jedna z nielicznych branż, która w tym czasie nie notuje wielkich spadków, a zyskuje nowych klientów. Jako matka docenia stabilizację, którą osiągnęła we współpracy z Jeunesse i chwali sobie produkty.

Zarobki w Jeunesse i plan marketingowy

Plan marketingowy jest dość złożony. Nie jest to klasyczny model różnicowy przeważnie spotykany w MLM. Zarobki w Jeunesse pochodzą z sześciu różnych źródeł. Ich wysokość zależy od ilości sprzedanych w strukturze produktów.

 1. Zysk ze sprzedaży detalicznej
 2. Premia od sprzedaży detalicznej
 3. Prowizje od obrotów zespołu
 4. Premia strukturalna – 20% za 1 poziom, 15% za 2 poziom, 10% za 3 poziom, 5% za poziomy 4 – 7.
 5. Premia za utrzymanie dystrybutora
 6. Pule Bonusowe

Plan marketingowy Jeunesse przewiduje 10 rang. Poniżej przedstawiam wszystkie pozycje oraz korzyści, które z nich wynikają. Każda kolejna pozycja zawiera wszystkie wcześniejsze korzyści.

 • Współpracownik – kupuje produkty Jeunesse po cenach hurtowych, skuteczna sprzedaż bezpośrednia jest jedną z podstaw zarobków oraz otrzymywanych premii.
 • Dystrybutor – zaczyna gromadzić obroty.
 • Kierownik – dodatkowo zarobki od obrotów całego zespołu.
 • Kierownik Nefrytowy – jeden poziom Premii Strukturalnych.
 • Kierownik Perłowy – dwa poziomy Premii Strukturalnych.
 • Kierownik Szafirowy – trzy poziomy Premii Strukturalnych oraz wejście na poziom Dyrektorski.
 • Szafirowy 25/50/Elite – te trzy następujące po sobie poziomy oferują nagrody specjalne oraz możliwość uczestnictwa w wyjątkowych spotkaniach.
 • Dyrektor Rubinowy – cztery poziomy Premii Strukturalnych oraz Rubinowa pula bonusowa.
 • Dyrektor Szmaragdowy – pięć poziomów Premii Strukturalnych, Szmaragdowa Przygoda Emerlad Experiance oraz Szmaragdowa pula bonusowa.
 • Dyrektor Diamentowy – sześć poziomów Premii Strukturalnych, Premia z Puli Diamentowej oraz Diamentowa Ekstrawagancja
Ile wynosi obrót Jeunesse w ciągu ostatnich lat?

Według tego, co możemy znaleźć na oficjalnej stronie, obrót na przestrzeni lat wygląda następująco:
2015 – 1 miliard dolarów
2016 – 3 miliardy dolarów
2018 – 5 miliardów dolarów
2021 – 8 miliardów dolarów

Co się stało z firmą MonaVie?

W 2015 roku została wchłonięta przez Jeunesse. Przejęte zostały struktury oraz cały majątek. Produkty MonaVie przestały być produkowane, poza nielicznymi wyjątkami dostępnymi w ofercie do dziś. Przejęte struktury włączono do struktur Jeunesse. Było to powodem niezadowolenia wielu liderów MonaVie, ponieważ zmienił się plan marketingowy,a tym samym zarobki.

Opisy innych firm z branży MLM

 • Nu Skin
 • Vorwerk
 • Akuna
 • Amway
 • Zija
 • Herbalife
 • FM Group
 • Colway
 • Avon
 • Mary Kay
 • Natura Cosmeticos
 • Forever Livings
 • PM International
 • Tupperware
 • Kannaway

jeunesse opinie