Top

Jeunesse

Opinie | Produkty | Historia | Liderzy | Plan marketingowy

Jeunesse oferuje produkty z branży beauty i wellness. Jest to organizacja stworzona przez małżeństwo, które chciało wywrzeć pozytywny wpływ na świat. Przyjrzyjmy się dokładniej firmie. Jakie opinie zbiera? Jakie zarobki oferuje osobom zainteresowanym podjęciem współpracy? Na czym polega plan marketingowy i system wynagrodzeń?

Organizacja ma być idealnym miejscem do rozwoju osobistego oraz zdobywania doświadczenia w branży marketingu sieciowego. Jeunesse intensywnie angażuje się w działalność charytatywną. Fundacja non-profit Jeunesse Kids przekazała już olbrzymie kwoty na wspieranie szkół oraz szpitali dziecięcych. Dzięki temu współpracownicy mogą czuć, że biorą udział w czymś większym i rzeczywiście wywierają pozytywny wpływ na świat.

Podstawowe informacje:

Rok założenia2009
SiedzibaUSA
Oddział w PolsceTak
TwórcyWendy Lewis, Randy Ray
Produktysuplementy, kosmetyki

Spis treści:

Opinie o Jeunesse są dość specyficzne. Możemy podzielić je na dwie kategorie. Pierwsze są to komentarze i opinie wygłaszane przed rokiem 2016. Te w zdecydowanej większości są pozytywne. Współpracownicy chwalą sobie zarówno produkty, jak i samą atmosferę. Druga kategoria to opinie wyrażane po roku 2016. One nie są już, aż tak pochlebne. Wygląda na to, że w tym okresie coś się stało.

Szukasz dobrej firmy MLM? – zobacz z kim współpracujemy
 • wiarygodne marki z ugruntowaną pozycją na rynku
 • topowe produkty i najlepiej płacące plany wynagrodzeń

Firma Jeunesse działa w 135 krajach, jej produkty dystrybuowane są na wszystkie kontynenty. Marka ma 34 biura oraz 47 centra dystrybucyjne. A to wszystko obsługiwane w 35 różnych językach. Obrót generowany w roku 2021 wynosi 8 miliardów dolarów.

Jakie opinie ma Jeunesse?

Spora część negatywnych komentarzy odnosi się do historii jednego z liderów Jeunesse, który po zgłoszeniu swoich przemyśleń i zażaleń względem firmy został zawieszony, a raczej jego konto dystrybutora zostało zawieszone. Takie sytuacje nigdy nie wyglądają dobrze. Nie udało mi się znaleźć żadnych materiałów, które mogłyby potwierdzić lub zaprzeczyć takiemu przebiegowi zdarzeń. Widać jednak, że pogłoski o tej historii dość mocno odbiły się na społeczności.

jeunesse

Logo Jeunesse

Historia jest nieco bardziej rozbudowana, okazuje się, że ów lider miał w tym czasie brać udział w wycieczce, która została mu przyznana za osiągnięcia i utrzymanie określonego poziomu. Niestety 6 godzin przed wylotem otrzymał wiadomość, że nie ma odpowiednich uprawnień do odebrania wycieczki, ponieważ jego konto zostało zawieszone. Z drugiej strony podobno ów lider nie był bez winy.

Znalazłem wypowiedzi, które sugerują, że powodem zawieszenia nie było wyrażanie niepochlebnych opinii, a rekrutowanie członków Jeunesse do innej firmy.

W takim wypadku firma mogła podjąć takie, a nie inne kroki. Zostawmy jednak tę historię. Pomijając kwestię tego wydarzenia, wydaje się, że Jeunesse cieszy się dobrymi opiniami. Produkty zdecydowanie są chwalone, według opinii rzeczywiście przynoszą one zamierzone rezultaty. Akurat w tej kwestii nic się przez lata nie zmieniło.

Co do wypłacania prowizji również nie ma żadnych zastrzeżeń. Wydaje się więc, że poza tą jedną historią ciężko znaleźć jakieś większe przesłanki, które pozwalałyby nam wątpić w Jeunesse.

Chcesz zacząć działać w MLM? – poprowadzimy Cię krok po kroku
 • dostaniesz wsparcie najlepszych liderów w branży
 • otrzymasz plan działania zapewniający profity

Produkty marki Jeunesse

Wszystkie produkty dostępne są dla współpracowników Jeunesse w okazyjnej cenie. Rabat wynosi od 15% do nawet 40%.

Instant Ageless

Instant Ageless to preparat, który pozwala zredukować obrzęk pod oczami oraz jednocześnie wygładzić zmarszczki i pory. Efekt utrzymuje się nawet do dziewięciu godzin po zastosowaniu produktu. Mikro-krem został opracowany, aby poprawić elastyczność skóry oraz jej sprężystość.

Stosując preparat, uzyskujesz efekt liftingu twarzy. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób, które borykają się z problemami opadającej, obwisłej skóry. Instant Ageless pozwala napiąć skórę oraz w sposób widoczny poprawić jej wygląd.

Należy delikatnie wklepywać krem w wybrane okolice. Instant Ageless może być nanoszony na czoło, brwi, górną powiekę, strefę pod oczami oraz miejsca na twarzy, w których występują pory. Po wklepaniu cienkiej warstwy kremu utrzymaj twarz nieruchomo przez 2-3 minuty. W tym czasie produkt wyschnie.

Instant Ageless Jeunesse


Naara Beauty Drink

Naara Beauty Drink to suplement diety, który łączy w sobie kolagen oraz składnikami o działaniu odmładzającym. To właśnie za sprawą utraty kolagenu w perspektywie czasu nasza skóra staje się mniej jędrna. Z wiekiem skóra traci elastyczność, staje się ziemista oraz wiotka, co bardzo negatywnie wpływa na aspekty wizualne.

Skład Naara został skomponowany na bazie sześciu różnych owoców, które określa się mianem „superowoców” mowa tutaj o: jagodach acai, borówkach, granacie, wiśniach, pestkach winogron, aceroli. To właśnie te naturalne składniki wpływają na odmłodzenie naszej skóry. W preparacie znajduje się również osiem różnych witamin, minerałów i aminokwasów.

Naara Beauty Drink Jeunesse


MonaVie Active

MonaVie Active opiera się na wykorzystaniu jagody acai, która uważana jest za jeden z najcenniejszych darów natury. Skład preparatu uzupełniony jest o mieszankę składającą się z 18 innych owoców. Jak łatwo można się domyślić, jest to prawdziwa bomba witaminowa. Mieszanka zawiera również przeciwutleniacze, które spowalniają proces starzenia się komórek. Wystarczy, że regularnie będziesz pić 60 ml dziennie.

MonaVie Active


Powstanie i historia Jeunesse

Jeunesse powstało 9 września 2009 roku. Znana jest nawet dokładna godzina, firma powstała o 9:00 wieczorem. Jak możemy przeczytać na stronie marki, godzina ta nie jest przypadkowa. Cyfra 9 łączona jest z długowiecznością. Właśnie takie ma być Jeunesse. Założyciel chciał stworzyć coś ponadczasowego, firmę, która przetrwa słabsze momenty i stanie się potęgą w branży bezpośredniej sprzedaży.

Dzięki produktom marki Jeunesse mogą czuć się młodziej oraz tak wyglądać. Taki stan psychiczny pozwala obudzić swój pełen potencjał.

Pomimo swojego rozmiaru Jeunesse jest działalnością rodzinną. Założona została przez małżeństwo – Randy Ray i Wendy Lewis. Państw w bardzo dostojnym wieku zdecydowali się przerwać emeryturę, aby założyć Jeunesse i zmienić w ten sposób otaczający ich świat. Cel był prosty: zbudować ogólnoświatową markę wartą miliardy dolarów.

Cel został osiągnięty w sześć lat. W roku 2015 firma Jeunesse osiągnęła roczną sprzedaż na poziomie miliarda dolarów. Osoby zaangażowane w ten sukces uważają, że wpływ na to miał imponujący plan wynagrodzeń oraz innowacyjny produkt.

Misją marki Jeunesse jest wywieranie pozytywnego wpływu na życie ludzi.

W ciągu kilkunastu lat istnienia marki Jeunesse zostało nagrodzone ponad 720 razy! Śmiało można mówić, o marce godnej zaufania. Jeunesse może pochwalić się otrzymaniem „The Telly Awards”, „The Communicator Awards” oraz „AVA Digital Awards”.

Jeunesse w pewnym momencie swojego istnienia rozszerzyło się o Jeunesse kids, czyli fundację non-profit, której celem jest pomoc potrzebującym dzieciom w perspektywie krótko oraz długo terminowej. Dzięki wsparciu marki Jeunesse wiele szpitali dziecięcych oraz szkół może kontynuować swoje działanie.

Potrzebujesz stałych zysków? – sprawdź na czym zarabiamy
 • tylko przetestowane rozwiązania
 • pełne wsparcie i pomoc od nas

Polscy liderzy

Daniel Kaźmierczak

Mieszkaniec Krakowa, który zetknął się z marketingiem wielopoziomowym już ponad 17 lat temu! Na tamtą chwilę prowadził własny biznes, który możemy zdecydowanie uznać za całkiem sporą firmę. Zatrudniał on bowiem około 300 osób. Mamy więc do czynienia z człowiekiem, który miał duże doświadczenie nie tylko w samym biznesie, ale również w zarządzaniu ludźmi oraz pracą z nimi.

Przygodę z MLM rozpoczął w dość trudnych okolicznościach. Zachorował jego kilkuletni syn. Znajoma postanowiła pomóc i przywiozła butelkę zawierającą wyciągi z ziół. Specyfik okazał się skuteczny, a Daniel zaczął polecać produkt rodzinie oraz znajomym. Zanim się zorientował, na jego koncie znalazł się pierwszy przelew. Zauważył wtedy potencjał, jaki daje ten rodzaj działalności. Od tego czasu biznes MLM to jego główne źródło dochodu.

Przez lata współpracował z większością czołowych firm działających w tym modelu. Zdołał zbudować strukturę w każdej z nich. Jak sam mówi, nie ma idealnej firmy MLM. Jeunesse zdobyło jednak jego zaufanie. Dzięki tej marce poczuł stabilność. Profesjonalizm Jeunesse sprawił, że na stałe połączył z tą firmą swoje siły.

Iwona Sus

Zdecydowała się na Jeunesse ze względu na to, że ta firma oferuje duży potencjał do rozwoju. Od zawsze była osobą ambitną, która szuka przede wszystkim możliwości rozwoju. Wszystko, czego oczekiwała od firmy, znalazła w Jeunesse.

Według niej Jeunesse to nie tylko firma, to przesłanie, które trafia do osób takich jak ona. Ludzie otwarci na zmiany w swoim życiu znajdą w Jeunesse to, czego potrzebują. Firma wynagradza swoich współpracowników za ciężką pracę. Iwona dzięki Jeunesse mogła uczestniczyć w niesamowitych wydarzeniach, podróżować oraz poznawać ludzi, którzy o biznesie wiedzą wszystko.

Iwona jest zdania, że marketing sieciowy podczas koronawirusa rozkwita. Jest to jedna z nielicznych branż, która w tym czasie nie notuje wielkich spadków, a zyskuje nowych klientów. Jako matka docenia stabilizację, którą osiągnęła we współpracy z Jeunesse.

Zarobki i plan marketingowy Jeunesse

Zarobki w Jeunesse pochodzą z sześciu źródeł w planie marketingowym:

 1. Zysk ze sprzedaży detalicznej
 2. Premia od sprzedaży detalicznej
 3. Prowizje od obrotów zespołu
 4. Premia strukturalna – 20% za 1 poziom, 15% za 2 poziom, 10% za 3 poziom, 5% za poziomy 4 – 7.
 5. Premia za utrzymanie dystrybutora
 6. Pule Bonusowe

Poniżej przedstawiam pozycje w planie marketingowym oaz korzyści, które z nich wynikają. Każda kolejna pozycja zawiera wszystkie wcześniejsze korzyści.

 • Współpracownik – ma możliwość kupowania po cenach hurtowych, skuteczna sprzedaż bezpośrednia jest jedną z podstaw zarobków oraz otrzymywanych premii.
 • Dystrybutor – zaczyna gromadzić obroty.
 • Kierownik – dodatkowo zarobki od obrotów całego zespołu.
 • Kierownik Nefrytowy – jeden poziom Premii Strukturalnych.
 • Kierownik Perłowy – dwa poziomy Premii Strukturalnych.
 • Kierownik Szafirowy – trzy poziomy Premii Strukturalnych oraz wejście na poziom Dyrektorski.
 • Szafirowy 25/50/Elite – te trzy następujące po sobie poziomy oferują nagrody specjalne oraz możliwość uczestnictwa w wyjątkowych spotkaniach.
 • Dyrektor Rubinowy – cztery poziomy Premii Strukturalnych oraz Rubinowa pula bonusowa.
 • Dyrektor Szmaragdowy – pięć poziomów Premii Strukturalnych, Szmaragdowa Przygoda Emerlad Experiance oraz Szmaragdowa pula bonusowa.
 • Dyrektor Diamentowy – sześć poziomów Premii Strukturalnych, Premia z Puli Diamentowej oraz Diamentowa Ekstrawagancja
Ile wynosi obrót Jeunesse w ciągu ostatnich lat?

Według tego, co możemy znaleźć na oficjalnej stronie, obrót na przestrzeni lat wygląda następująco:
2015 – 1 miliard dolarów
2016 – 3 miliardy dolarów
2018 – 5 miliardów dolarów
2021 – 8 miliardów dolarów

Kim jest Scott A. Lewis?

Człowiek odpowiedzialny za rozwój globalnych struktur sprzedaży. Wielokrotnie nagradzany za osiągnięcia w branży sprzedaży Bezpośredniej.

Opisy innych firm z branży MLM

 • Nu Skin
 • Vorwerk
 • Akuna
 • Amway
 • Herbalife
 • FM Group
 • Colway
 • Avon
 • Mary Kay
 • Natura Cosmeticos
 • Forever Livings
 • PM International
 • Tupperware
 • Kannaway