Top
firmy mlm w polsce

Popularne firmy MLM w Polsce i na świecie – zobacz ranking

Najlepsze firmy MLM istnieją na rynku od dziesięcioleci. Przed rozpoczęciem działalności warto zapoznać się z ofertą największych marek. Pomoże to dobrać odpowiedni produkt, ale również uchronić się przed ryzykiem wynikającym z dołączenia do piramidy finansowej. Sprawdzone firmy MLM działają już wiele lat, a informacje o nich możesz znaleźć z łatwością. W artykule wymienię i omówię najpopularniejsze firmy MLM w Polsce lub za granicą.

Więcej przedsiębiorstw z tego sektora najdziesz na stronach odpowiednich stowarzyszeń:

 • Polskie – PSSB (Polskie Stowarzyszenie Sprzedaży Bezpośredniej)
 • Europejskie – SELDIA
 • Amerykańskie – DSA (Direct Selling Association)
 • Międzynarodowe – WFDSA (World Federation of Direct Selling Associations)
Szukasz dobrej firmy MLM? – zobacz z kim współpracujemy
 • wiarygodna marka z ugruntowaną pozycją na rynku
 • topowe produkty i najlepiej płacący plany wynagrodzeń

Firmy MLM w Polsce

Polskie firmy MLM cieszą się wśród rodaków sporym zaufaniem. Wiele z nich może poszczycić się znakomitymi produktami oraz długoletnią historią. Polskie firmy MLM z powodzeniem rozwijają działalność również na rynkach zagranicznych.

Colway 

Colway jest to sieć konsumencka, która działa od kilkunastu lat. Firma szczyci się swoją długą i bogatą historią opartą na lojalności oraz przywiązaniu do produktów. Na korzyść marki przemawiają liczne badania rynkowe oraz doświadczenie na rynku, z łatwością można znaleźć wszystkie informacje dotyczące zarządu.

Konsumenci znają i lubią produkty MLM oferowane przez Colway, co znacznie ułatwia zadanie osobom zaangażowanym w network marketing. Marka zbudowała swoją pozycję na bazie produktów kolagenowych, które mają stanowić skuteczne narzędzie do walki ze skutkami upływającego czasu.

Kosmetyki MLM opierające się na tym składniku mają zapobiegać powstawaniu zmarszczek, co sprawia, że główną grupą docelową, którą powinni interesować się marketerzy, są Panie 40+. Colway oferuje swoim współpracownikom możliwość dołączenia do zespołu poprzez wypełnienie formularza znajdującego się na ich stronie.

DuoLife

Firma DuoLife skupia się na produkcji oraz dystrybucji suplementacji. Założycielem firmy są: Bartosz Królikowski, Piotr Pacyga, Jarosław Rozmus oraz Norbert Janeczek. Produkty zostały stworzone przez polskich ekspertów, podczas procesu producent zachowuje najwyższe normy jakości, czego potwierdzeniem są posiadane certyfikaty:

 • ISO
 • GMP
 • HACCP

W sprzedaży znajdują się suplementy, które dopasowane są do wymagań przeciętnego konsumenta. Wyróżnić możemy DuoLife Dzień, DuoLife Noc oraz ProStik. W ofercie znajdują się również dobrze znane wszystkim suplementy takie jak witamina C oraz Aloes.

Współpracownicy chcący oprzeć swój dochód o współpracę z firmą DuoLife mogą generować zyski poprzez:

 • Premie startowe
 • Premie kierownicze
 • Dochody osobiste
 • Premie stanowiskowe
 • Dochody pasywne

Dochód pasywny składa się z linii trzech osób pod Tobą. Po wygenerowaniu odpowiedniej liczby punktów istnieje możliwość rozszerzenia swojej struktury o kolejne linie. Osoby, które wygenerują odpowiednią ilość punktów, mogą liczyć na dodatkowe nagrody, w tym otrzymanie atrakcyjnej oferty na samochód oraz pakietu wycieczek.

Chcesz zacząć działać w MLM? – poprowadzimy Cię krok po kroku
 • dostaniesz wsparcie najlepszych liderów w branży
 • otrzymasz plan działania zapewniający profity

Livioon

Livioon to bardzo ciekawa propozycja. Firma skupia się na sprzedaży luksusowych perfum, które w dużej części pochodzą z Francji. Do dyspozycji współpracowników jest około 100 zapachów w różnych objętościach. Oferta kierowana jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Poza perfumami w sprzedaży znajdują się również inne środki kosmetyczne takie jak balsamy oraz żele pod prysznic.

W celu dołączenia do sieci Livioon konieczne jest zakupienie zestawu startowego oraz podpisanie odpowiedniej umowy. Wraz z próbkami produktów współpracownicy otrzymują pakiet materiałów szkoleniowych oraz reklamowych. Istnieją trzy warianty pakietu startowego.

Plan marketingowy podzielony jest na trzy części:

 1. Supervision
 2. Junior Manager
 3. Manager

Różnica pomiędzy nimi to oczywiście prowizja, którą otrzymujesz od obrotów całej grupy. Osoby, które będą wykazywały się szczególnymi wynikami, mogą dołączyć do:

 • Livioon Elite Club
 • Livioon Funders Club

FM Group

FM Group to Polska firma, która została założona w 2004 roku przez Artura Trawińskiego. Już trzy lata później powstała spółka FM GROUP Word, która odpowiadała za przeniesienie sukcesu firmy na rynek zagraniczny. Produkty oferowane przez firmę to środki czystości, kosmetyki, perfumy oraz inne produkty do domów.

Katalogi firmy FM Group wydawane są w 26 językach, co pokazuje, jak duży sukces na arenie międzynarodowej osiągnęła firma. Plan marketingowy podzielony jest na poziomy. Im większe obroty generuje struktura zbudowana przez konkretnego współpracownika, tym większy procent otrzymuje dana osoba.

Elementem, który mocno wpłynął na popularność firmy FM Group, jest możliwość otrzymania Mercedesa. Warto jednak nadmienić, że nie otrzymujemy samochodu, a wsparcie w opłacaniu leasingu (w przypadku wyższych poziomów opłata może być całkowicie pokryta przez FM).

Partnerem FM Group można zostać poprzez znalezienie swojego mentora, który będzie odgrywał rolę przewodnika. Po zarejestrowaniu się oraz podpisaniu umowy konieczne jest zakupienie startera, w którym znajdują się próbki najpopularniejszych produktów. Od razu po zarejestrowaniu otrzymujesz ceny o 30% niższe niż te katalogowe.

Potrzebujesz stałych zysków? – sprawdź na czym zarabiamy
 • tylko przetestowane rozwiązania
 • pełne wsparcie i pomoc od nas

Souvre

Polska firma oferująca produkty codziennego użytku połączone z produktami klasy premium. Souvre działa na rynku od roku 2016. Partner otrzymuje 30% upustu na zakupy pod warunkiem, że jest zarejestrowany. Proces rejestracji polega na wypełnieniu formularza dostępnego na stronie, a następnie aktywację konta poprzez link dołączony do maila.

Głównymi produktami oferowanymi przez firmę są te na bazie kolagenu. Mowa tutaj o preparatach na stawy oraz skórę. Dodatkowo w ofercie poza preparatami mającymi wspomagać regenerację tkanek znajdują się preparaty kosmetyczne. Oferta zawiera również suplementację:

 • Souvre piękna skóra
 • Souvre na stawy
 • Souvre witamina C

W ofercie znajdują się również środki czystości. Są to preparaty, które mają zachwycać skutecznością. Z tego powodu są to preparaty o wysokim stężeniu związków czyszczących. Możemy znaleźć m.in.:

 • płyny do usuwania kamienia i rdzy
 • płyny do czyszczenia
 • tabletki do zmywarek
 • chusteczki do czyszczenia

Partnerzy mają trzy możliwości zarabiania na współpracy z firmą Souvre. Mogą oni:

 1. Oszczędzać – dzięki rabatowi dla partnerów
 2. Dorabiać – dzięki pośredniczeniu w procesie sprzedaży
 3. Zarabiać – poprzez budowanie własnej silnej struktury

Prouve

To firma oferująca szeroki wybór perfum oraz środków codziennej pielęgnacji. Olejki zapachowe wykorzystywane do produkcji perfum sprowadzane są z francuskiej Grasse. Partnerzy mogą kupić produkty z rabatem wynoszącym 25%. Firma podkreśla, że system jest to „czysty MLM” i nie ma możliwości zakupienia produktów ich marki w sklepach stacjonarnych.

Firma stawia duży nacisk na ekologię. Każdy produkt zawiera oznaczenie „Yes, we care” co ma podkreślić, że wszystkie perfumy zostały wyprodukowane w sposób zgodny z najwyższymi standardami współczesnej ekologii. Wszystkie opakowania nadają się do recyklingu, a same perfumy są biodegradowalne.

Podczas produkcji do minimum ogranicza się wszystkie środki, które mogą mieć negatywny wpływ na skórę. Mowa tu o:

 • alergenach
 • parabenach
 • wybielaczach

Firmy MLM na świecie

Niektóre firmy MLM na świecie istnieją już ponad 50 lat. To marki z ugruntowaną i silną pozycją na rynku, które generują sprzedaż na poziomie kilku miliardów dolarów rocznie. Największe firmy MLM są obecne w każdym właściwie kraju. Ich produkty cieszą się popularnością i uznaniem.

Amway

Jedna z najbardziej znanych na całym świecie firm MLM. W Polsce pojawiła się nie długo po upadku komunizmu, a założona została w roku 1959 w USA. Początkowo przedsiębiorstwo skupione było na sprzedaży środków czystości, następnie rozpoczął się kolejny etap, czyli produkcja. Co ciekawe w roku 1975 toczyła się sprawa przeciwko Amway. W toku rozprawy sąd najwyższy USA uznał, że firma Amway działająca w modelu marketingu sieciowego, to nie piramida finansowa. Ciężko o pewniejszy dowód.

Obecnie Amway oferuje bardzo szeroki wybór produktów, są to:

 • środki czystości
 • suplementacja
 • przybory kuchenne
 • kosmetyki

Dla osób zaangażowanych we współpracę oferowane są materiały edukacyjne zazwyczaj w formie nagrań wideo. Organizowane są również spotkania w wielu częściach świata. Amway czynnie działa w wielu krajach a świecie.

W ramach ścisłej współpracy z Amway powstały grupy o charakterze motywująco-edukacyjnym. Dwie największe to:

 • Network Twenty One
 • Yager Group

Udostępniają one materiały oraz pomagają budować silny i stabilny biznes we współpracy z Amway. Obroty firmy Amway na rok 2019 wynosiły 8,4 miliarda dolarów.

Avon

Najbardziej rozpoznawalna na polskim rynku firma MLM skupiająca wokół siebie bardzo wierną grupę konsumentów. Praktycznie rzecz biorąc, na markę Avon składają się trzy spółki:

 1. Avon Cosmetics Polska
 2. Avon Operations Polska
 3. Centrum Usług Finansów

Produkty Avon to szeroka gama kosmetyków. Na chwile obecną jest to jedna z największych firm zajmujących się produkcją oraz dystrybucja kosmetyków w Europie. Główną grupą docelową maki stanowią kobiety. To o ich potrzeby w szczególności troszczy się Avon. Zaowocowało to zbudowaniem bardzo szerokiej społeczności kobiet, które korzystają z produktów oraz polecają je swoim bliskim. Znacznie ułatwia to zadanie współpracownikom, którzy mogą opierać się na pozytywnej opinii firmy.

Zostanie konsultantem firmy Avon, jest proste. Wystarczy wypełnić formularz udostępniony na ich stronie. Dzięki temu możesz otrzymać zniżkę nawet do 40%. Szeroki wybór produktów umożliwia skupienie się na wybranej przez siebie specjalizacji. Wiele konsultantów opiera swoją działalność na promowaniu wyłącznie jednego typu produktów np. do pielęgnacji twarzy.

Oriflame

Oriflame to firma skupiająca się na szeroko pojętej branży kosmetycznej. W ich ofercie znajdziemy:

 • środki do pielęgnacji cery
 • kosmetyki do makijażu
 • perfumy
 • kosmetyki do ciała
 • produkty do włosów
 • akcesoria do stylizacji
 • wellnes
 • akcesoria dla mężczyzn

Konsultantem można zostać poprzez wypełnienie formularza znajdującego się na stronie Oriflame. Podczas procesu rejestracji zostajemy przydzieleni do mentora, którego zadaniem będzie zapoznanie nas z funkcjonowaniem firmy.

Konsultanci zarabiają na trzy sposoby:

 • Budując swoją własną strukturę
 • Poprzez samodzielne sprzedawanie produktów (zarobek na różnicy pomiędzy ceną hurtową a katalogową)
 • Poprzez samodzielne oszczędzanie na produktach zakupionych do własnego użytku

Plan marketingowy firmy Oriflame dzieli się na siedem poziomów. O przejściu na kolejny szczebel decyduje ilość zgromadzonych punktów, które przyznawane są za wygenerowane obroty. W zależności od poziomu możemy otrzymać nawet 24% z punktów grupy.

Forever Living Products

Firma Forever Living Products może pochwalić się doświadczeniem liczonym w dziesiątkach lat, ponieważ istnieje na międzynarodowym rynku już od roku 1978. Model współpracy z firmą zawiera kilka ciekawych elementów m.in. brak możliwości degradacji. Firma zapewnia, że dobrze zaplanowane działania marketingowe pozwalają współpracownikom złapać chwilę oddechu bez obawy o degradację, która w niektórych firmach ma miejsce w przypadku braku aktywności.

Innym elementem wartym uwagi jest brak możliwości wyminięcia. Oznacza to, że żadna osoba dodana do struktury przez nas nie może wspiąć się po drabinie szybciej niż my sami. Awans naszych podopiecznych według Forever powinien oznaczać również nasz awans. Premie wypłacane są od cen detalicznych, a nie od hurtowych.

Firma oferuje szeroki wybór produktów kosmetycznych. Każdy współpracownik może liczyć na programy szkoleniowe, seminaria oraz aktywnie wspierające centra wsparcia, gdzie można szybko otrzymać pomoc w przypadku nagłych sytuacji.

Herbalife

Produkty Herbalife produkowane są od ponad 30 lat. Marce przyświeca bardzo ciekawa misja. Założyciel firmy w okresie swojego dzieciństwa był świadkiem tego, jak wielki wpływ na zdrowie ma negatywne odżywianie się. Jego matka zmarła, mając zaledwie 36 lat, powodem były namnażające się problemu zdrowotne w dużej mierze spowodowane tragicznymi wręcz nawykami żywieniowymi. W konsekwencji młody Mark Hughes postanowił, że chce uchronić innych przed takim losem.

Firma Herbalife skupia się wokół tradycyjnej medycyny chińskiej. To właśnie tam Mark szukał przepisu na zdrowie. Pierwsze produkty bazujące na ziołach wykorzystywanych w medycynie naturalnej powstały w 1980 roku. Dzisiaj firma Herbalife jest znana oraz ceniona przez ludzi na całym świecie.

Firma ma swoją własną Radę Naukową oraz laboratorium badawcze znajdujące się w Los Angeles, a dokładniej w Kalifornijskim Uniwersytecie. To właśnie tam czuwa się nad jakością oferowanych preparatów.

Na jakich produktach skupiają się firmy MLM?

Zazwyczaj w ofercie firmy MLM posiadają środki czystości, suplementację oraz kosmetyki.

Czy na rynku jest duży wybór firm oferujących marketing wielopoziomowy?

Zdecydowanie tak. Każda zainteresowana osoba, znajdzie firmę MLM odpowiednią dla siebie. Przeczytaj wpis powiązany: jak wybrać firmę MLM?

Twórca tego portalu. Posiada dziesięcioletnie doświadczenie w budowaniu i szkoleniu zespołów sprzedażowych. Osiągnął znakomite wyniki w kilku firmach marketingu sieciowego. Stworzył organizacje konsumenckie liczące kilka tysięcy osób, które po dziś dzień generują pokaźny obrót handlowy.

Post a Comment