Top
jak wybrać firmę mlm

Jak wybrać firmę MLM, która będzie najlepsza i spełni oczekiwania?

Chcesz wiedzieć, jak wybrać firmę MLM? Zapewne wielokrotnie słyszałeś, że taka działalność jest trudna i mało profitowa. Marketing sieciowy jest dobrym sposobem na budowanie swojej niezależności finansowej. Dla wielu osób moment wejścia w ten biznes okazał się przełomowy. Nie brakuje przykładów ludzi, którzy odnieśli duży sukces w tej branży. Jeżdżą teraz drogimi samochodami, wakacje spędzają w tropikalnych rejonach świata, a doszli do tego, startując od zera.

Zanim do wielotysięcznych zysków przejdziemy, warto zwrócić uwagę na podstawy. Jak wybrać firmę MLM, w taki sposób, aby była ona świetnym początkiem przygody, a nie traumatyczną wpadką? W poniższym artykule przedstawię Ci kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę.

Jak wybrać firmę MLM?- zacznij od produktu

Pierwszym krokiem, który powinieneś podjąć, jest dokładne zapoznanie się z ofertą. Dlaczego zalecam rozpocząć od produktu, a nie od samej firmy MLM? Ponieważ to produkt będziesz reklamować swoją osobą, to za niego będziesz ręczyć. Musi on być spójny z Tobą. Jeżeli chcesz dobrze zacząć MLM, wybierz firmę MLM oferującą produkty godne polecenia.

W takiej sytuacji praca w MLM przyjdzie Ci znacznie bardziej naturalnie. Nie będziesz odczuwać wątpliwości. Jeżeli reklamujesz produkt, z którego sam korzystasz, będziesz to robił znacznie skuteczniej, ponieważ sam jesteś zadowolonym klientem. Rozumiesz, jakie jako klient masz potrzeby, dlaczego akurat ten produkt je zaspokaja.

Nikt nie jest w stanie tak skutecznie dotrzeć do klienta, jak inny klient.

Podczas wyboru firmy MLM zwróć w pierwszej kolejności uwagę na to, czy w ogóle chcesz być kojarzony z tym produktem. Dodatkowo warto wybrać firmę MLM, która oferuje produkty konsumpcyjne. Mowa o wszelkiego rodzaju środkach czystości, produktach spożywczych itp. Chodzi o wszystko, co klienci będą regularnie zużywać, a co za tym idzie regularnie dokupować. Pomoże to zbudować dochód pasywny, który znacznie poprawi Twoją sytuację materialną.

Firma powinna być wiarygodna

Po sprawdzeniu produktu pora przyjrzeć się dokładniej samej firmie. Wiesz już, że oferują oni ciekawy produkt, który sam mógłbyś używać. Musisz wiedzieć, czy są na tyle godni zaufania, aby wejść z nimi w długotrwałą współpracę. W tym przypadku warto wziąć kilka rzeczy pod uwagę:

  • Jak długo firma działa na rynku?
  • Jakimi opiniami się cieszy na różnych forach dyskusyjnych czy grupach?
  • Czy zarząd firmy jest jawny?
  • Czy produkt jest lubiany przez klientów lub za co jest krytykowany?
  • Jakie pojawiają się negatywne opinie o firmie?

Te wszystkie informacje pomogą Ci ustalić, jak wybrać firmę MLM i czy jest ona warta Twojego czasu. Przede wszystkim zwróć uwagę na to, jak długo działa. Im dłuższy okres na rynku, tym większa wiarygodność. Szansa na to, że firma zniknie po kilku miesiącach, jest znacznie mniejsza w przypadku marek, które są na rynku już kilkanaście lat.

Warto również skorzystać wyszukiwarki Google do ustalenia, czy firma być może nie jest zadłużona. Jak wiadomo, zadłużenie znacznie zmniejsza poziom wiarygodności. Rozwińmy jeszcze nieco temat opinii, które można znaleźć na temat danej firmy. Jest to wyznacznik, który należy brać pod uwagę, jednak nie zawsze należy ślepo wierzyć w prawdziwość takich opinii.

Jeden komentarz, który znajdziemy na forum lub grupie, nie może być dla nas wyznacznikiem. W przypadku firm MLM bardzo często można spotkać negatywne komentarze od osób, którym nie udało się rozwinąć swojej działalności i obwiniają za to firmę. Jak można rozpoznać takie komentarze? Jeżeli zdecydowana większość opinii jest pozytywna, to raczej skłaniałbym się w stronę większości, pomimo że ten najbardziej negatywny, będzie oczywiście najbardziej rzucał się naw w oczy.

Jak wybrać firmę MLM? – przyjrzyj się planowi marketingowemu

Kolejnym elementem, który należy dokładnie prześledzić, jest sposób, w jaki firma dzieli się swoimi zyskami. Najprościej pisząc, musisz wiedzieć, ile tak naprawdę jesteś w stanie zarobić oraz za co otrzymasz te pieniądze. Zapoznaj się z systemem płatności.

  • Jaki masz rabat na produkty dostępne w MLM?
  • Ile procent od transakcji, wygenerowanej przez członka Twojej struktury trafia do Ciebie?
  • Jaka są premie płynące z rozwoju struktury?

Niektóre firmy oferują gotowe zestawienia, które pokazują, ile zarabiają średnio ludzie znajdujący się na konkretnej pozycji lub z konkretną liczbą osób w zespole.

Jeżeli masz ambicje na szybkie wspinanie się po stanowiskach, zwróć uwagę na to, jaki będziesz miał potencjał do zwiększania wynagrodzenia. Ile możesz zarabiać po roku lub na wyższej pozycji? To wszystko pozwoli Ci porównać oferowane wynagrodzenie z ofertą konkurencji. Dobry produkt jest bardzo istotny, ale nie ukrywajmy, każdy z nas pracuje w jednym celu, aby zarabiać. Skoro istnieje szansa na selekcję firmy pod względem finansowym, warto to zrobić.

Jaki pakiet szkoleń oferuje firma?

Zwróć uwagę na to, czy firma zapewnia odpowiedni pakiet szkoleń. Wiele osób nieco sceptycznie podchodzi do wiedzy oferowanej przez MLM-y. Ciężko mi sobie jednak wyobrazić, że szanująca się firma nie dba o rozwój swoich pracowników. Jeżeli partnerzy otrzymają edukację na wysokim poziomie, będą w stanie wygenerować większe zyski, a co za tym idzie, firma więcej zarobi.

Udostępnianie wiedzy jest więc istotne z punktu widzenia firmy. Liczy się nie tylko sam fakt przeprowadzania szkoleń. Zwróć uwagę na ich częstotliwość, być może długość. Sprawdź, kto dzieli się swoją wiedzą, jeżeli firma udostępnia informacje na temat szkoleniowców. Szkolenia są bardzo istotne. Szczególnie jeżeli to Twój pierwszy kontakt z marketingiem wielopoziomowym.

W niektórych przypadkach, po pierwszych niepowodzeniach ludzie czują się zniechęceni, nie mają pojęcia jak sprzedawać i co należy poprawić. Jeżeli firma oferuje wsparcie w takich sytuacjach, szansa na sukces drastycznie wzrasta. Gdy zostaniesz pozostawiony sam sobie, to z dużym prawdopodobieństwem poczujesz zwątpienie, które może doprowadzić do poddania się.

Są osoby, które mają predyspozycje do MLM, ale jest to znaczna mniejszość populacji. Tacy ludzie mają naturalne zdolności, które ułatwiają im skuteczną sprzedaż. Większość z nas musi włożyć sporo pracy w samorozwój, aby osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty.

Sprawdź zarząd, liderów oraz mentorów

Liderzy są wizytówką firmy. Sprawdzając ich działalność, jesteś w stanie dowiedzieć się nieco więcej, o tym, jakie możliwości daje biznes MLM. Jeżeli zauważysz, że są aktywni, udzielają rad swoim podopiecznym oraz chętnie włączają się w publiczne dyskusje, to dobry znak.

Jeżeli, ktoś bardziej Cię zainteresuje, możesz spróbować dokładniej prześledzić jego karierę. Pokaże Ci to, w jakim tempie możliwe jest wspinanie się po szczeblach hierarchii. Być może zobaczysz na żywym przykładzie system pracy danej firmy. Taka obserwacja może być bardzo motywująca, szczególnie w sytuacji, gdy zobaczysz, w jaki sposób marketing wielopoziomowy zmienił kogoś życie.

Dobrzy liderzy to tacy, którzy otwarcie dzielą się swoją wiedzą, w takim razie sprawdź, czy osoby te dają przykład innym. Świetnym rozwiązaniem jest przeprowadzenie rozmowy z liderem. Napisz do niego i poproś o to, żeby powiedział Ci nieco więcej na temat swojej działalności. Większość z nich chętnie podzieli się swoim doświadczeniem, a na tej podstawie będziesz mógł ocenić, czy jest tam miejsce dla Ciebie.

Czy warto ślepo wierzyć znajomym wybierając firmę MLM?

Zdecydowanie nie. Oczywiście nie sugeruję, że ktoś będzie podawał Ci nieprawdziwe informacje, ale osoby które chcą Cię zrekrutować, będą wybierać wyłącznie najbardziej pozytywne fakty. Warto na własną rękę zapoznać się ze wszystkimi, również tymi negatywnymi aspektami współpracy.

Czy warto opierać swoją decyzję wyłącznie na kwestiach finansowych?

Przed wyborem firmy MLM, warto poznać produkt oraz zapoznać się z systemem szkolenia. Wynagrodzenie jest bardzo istotną kwestią, ale w wielu sytuacjach to właśnie inne czynniki determinują to, czy współpraca będzie owocna.

Twórca tego portalu. Posiada dziesięcioletnie doświadczenie w budowaniu i szkoleniu zespołów sprzedażowych. Osiągnął znakomite wyniki w kilku firmach marketingu sieciowego. Stworzył organizacje konsumenckie liczące kilka tysięcy osób, które po dziś dzień generują pokaźny obrót handlowy.

Post a Comment