Top
na czym polega marketing wielopoziomowy

Co to jest marketing wielopoziomowy? Jakie zalety ma Multi Level?

Coraz popularniejszym sposobem budowania stałego dochodu staje się marketing wielopoziomowy. Skończyły się już czasy sprzedaży bezpośredniej i własnoręcznego dostarczania produktów. Teraz pozyskany klient zamawia zakupy przez internet. Taki model zdecydowanie ułatwił pracę dystrybutorom zaangażowanym w Multi Level Marketing.

Zaletą jest łatwe rozpoczęcie sprzedaży. Etapy współpracy omówiłem w tym artykule. Wystarczy się zarejestrować, a następnie zakupić pakiet startowy lub produkt. Nie musisz przejmować się zakładaniem własnej firmy lub spełnianiem innych wymagań. Na początku wystarczą jedynie chęci. Marketing wielopoziomowy zapewnia możliwości szybkiego i taniego startu.

Czym jest marketing wielopoziomowy?

Najbardziej zrozumiała definicja wygląda w ten sposób: Jeśli spowodujesz, że konkretna osoba zrobi zakupy w danym sklepie otrzymasz prowizję. Ten sklep zapłaci Ci za pozyskanie klienta.

Firm działających w tej branży i oferowanych produktów jest bardzo dużo. Chemia gospodarcza, kosmetyki, suplementy, żywność, usługi finansowe, pakiety medyczne. Wszystko co jest dostępne na tradycyjnym rynku. Marketing wielopoziomowy oferuje możliwość funkcjonowania na większą skalę.

Chcesz zacząć działać w MLM? – poprowadzimy Cię krok po kroku
 • dostaniesz wsparcie najlepszych liderów w branży
 • otrzymasz plan działania zapewniający profity

Możesz działać jak właściciel przedsiębiorstwa. Każdy właściciel firmy wykorzystuje dźwignię w postaci współpracy wielu ludzi. Jeśli na przykład prowadzisz zakład fryzjerski i zatrudniasz 5 fryzjerów, to czerpiesz korzyści z ich pracy. Jeśli jesteś właścicielem fabryki i zatrudniasz 100 pracowników to również czerpiesz korzyści z ich pracy. To oczywiste.

Marketing wielopoziomowy polega na bardzo podobnej zasadzie. Wszyscy klienci których poleciłeś bezpośrednio, lub których polecili ludzie z Twojej struktury przynoszą Ci zysk. Otrzymujesz prowizję od każdego zakupu w Twojej grupie. Zarobki są nieograniczone i zależą od ilości sprzedanych w całej grupie produktów.

Przeczytaj wpisy powiązane:

Jakie zalety posiada marketing wielopoziomowy?

Wymienię trzy główne zalety dla których ludzie wybierają marketing wielopoziomowy. Przed wejściem w biznes MLM zastanów się która z nich jest dla Ciebie najistotniejsza. Są to korzyści jakie odniesiesz podejmując aktywne kroki w kierunku zbudowania własnej sieci sprzedaży.

Poczucie celu i zmiana mentalna

Być może dotarłeś do momentu swojego życia w którym odczuwasz stagnację. Masz pracę generującą dochód pozwalający na zaspokojenie podstawowych potrzeb i dodatkowych przyjemności. Kwestie zawodowe układają się pomyślnie, ale czujesz że czegoś brakuje.

Być może nie jesteś wystarczająco doceniany w pracy? Zbyt wolno awansujesz? A może po prostu wykonywanie obecnego zajęcia przestało przynosić Ci satysfakcję? Dodatkowo gdzieś w głowie przewijają się pytania: Po co ja to robię? Jaki to ma sens? Jaki to ma cel? Dzieje się tak ponieważ w twoim obecnym działaniu nie widać końca drogi. Nie ma również odpowiednio wysokiej nagrody za czas, poświęcenie i serce które wkładasz w wykonywanie obecnego zajęcia.

Marketing wielopoziomowy, a właściwie aktywne w nim działanie, zmienia sposób postrzegania sytuacji o 180 stopni. Świadomość uczestnictwa w czymś co na bieżąco zmienia Twoje życie, a w konsekwencji doprowadzi do polepszenia statusu materialnego i wzmocnienia postawy mentalnej jest bardzo ekscytująca.

Szukasz dobrej firmy MLM? – zobacz z kim współpracujemy
 • wiarygodna marka z ugruntowaną pozycją na rynku
 • topowe produkty i najlepiej płacący plany wynagrodzeń

Podejmowane działania zmierzają w ściśle określonym kierunku, a nie jak to było wcześniej są nieukierunkowane i bezcelowe. Zacna jest też nagroda którą otrzymasz za wysiłek: wolność finansowa i rozkwit osobowości. Takie podejście znacząco poprawia jakość życia.

Marketing wielopoziomowy jako główne lub dodatkowe źródło dochodów

Być może jesteś człowiekiem młodym, na początku swojej drogi. Obserwujesz ceny mieszkań, samochodów i innych dóbr materialnych. Porównujesz ceny ze średnim wynagrodzeniem i zastanawiasz się ile czasu musiałbyś pracować, aby te rzeczy kupić?

Być może jesteś człowiekiem w średnim wieku. Przepracowałeś już kilkadziesiąt lat wykonując jeden bądź wiele zawodów, a mimo to Twoja finansowa sytuacja nie jest dobra. Czas ucieka, a perspektywa głodowej emerytury z ZUS zbliża się coraz szybciej.

Być może prowadziłeś własną działalność gospodarczą i niefortunne sploty wydarzeń spowodowały, że firma zbankrutowała. Zostały długi, problemy, a Twoja pewność siebie została zachwiana poniesioną porażką.

Być może finansowo radzisz sobie nieźle. Masz dobrą pracę, lub niewielką firmę przynoszącą przyzwoite pieniądze. Uważasz jednak, że Twoje dochody są za małe. Ludzi z wymienionych grup łączy jedno. Nie mają pieniędzy lub mają ich za mało.

Marketing wielopoziomowy może być dodatkowym źródłem dochodu, stałym dochodem który pozwoli Ci się utrzymać lub sposobem na zbudowanie finansowej niezależności. W jaki sposób wykorzystasz to narzędzie zależy tylko od Ciebie. Multi Level Marketing pozwoli Ci zarobić pieniądze i podnieść standard życia. W ramach uzupełnienie przeczytaj jakie opinie o MLM mają osoby z doświadczeniem w tym temacie.

Marketing wielopoziomowy zapewnia dużo wolnego czasu

Daje się zauważyć pewne zjawisko powiązane z osiągnięciem dobrego statusu zawodowego-finansowego. Otóż, osoby wykonujące pożądane zawody, prawnicy, lekarze, kadra zarządzająca, a także właściciele małych firm nie mają wystarczającej ilości czasu, aby cieszyć się z osiągniętej pozycji. Jest to spowodowane dużą ilością codziennych obowiązków zawodowych, które muszą wykonywać, aby utrzymać się w, nazwijmy to strefie sukcesu. Czy o to chodzi?

Życie i sukces nabierają pełnego kształtu gdy mamy odpowiednią ilość czasu na podróże, realizowanie swoich pasji czy choćby zwykłe spotkania ze znajomymi. Celem biznesu opartego o marketing wielopoziomowy jest zbudowanie struktury sprzedażowej generującej stały przypływ dochodów, bez naszego większego udziału.

Rozpatrujemy oczywiście sytuację gdy możemy poszczycić się osiągnięciami na tym polu. Adekwatnie do włożonej pracy nad rozwojem grupy, ilość i zakres naszych obowiązków się kurczy lub zmienia, a dochód rośnie. Sukces w multi level marketingu idzie w parze z czasem którym możesz dysponować.

Zanim wystartujesz przemyśl, która z nagród jest dla Ciebie najważniejsza i najbardziej Cię zmotywuje. Jak zmieni się Twoje życie jeśli zaangażujesz się w marketing wielopoziomowy?

Etapy współpracy w marketingu wielopoziomowym

Współpracę z firmą marketingu wielopoziomowego możemy podzielić na trzy etapy:

 1. Reaserch/testowanie produktu oraz rejestracja
 2. Samodzielna sprzedaż
 3. Budowanie struktury

Reaserch/testowanie produktu oraz rejestracja

Zanim rozpoczniemy pracę w MLM, musimy dokładnie prześledzić warunki, na które się zgadzamy. Co jest istotne? Tak właściwie wszystko, ale zwróć uwagę na to:

 • Jaki rabat otrzymują współpracownicy firmy MLM?
 • Jaki koszt musisz ponieść na początku (pakiety startowe, płatne materiały szkoleniowe)?
 • Jaką prowizję możesz otrzymać za rekrutowanie nowych osób?
 • Ile procent z zysku generowanego przez osoby w Twojej strukturze trafi do Ciebie?
 • Jaki jest plan marketingowy?
 • Ile linii możesz prowadzić oraz od ilu rzędów osób pod Tobą otrzymasz prowizję?
 • Jakie są wynagrodzenia specjalne (samochody, wycieczki)?
 • W jaki sposób wspierani są sprzedawcy?
 • Czy będziesz edukowany oraz motywowany?

Wszystkie te pytania pomogą zorientować się, czy współpraca z daną firmą na tle konkurencji jest korzystna. Najważniejszy jest jednak produkt, ponieważ to właśnie od jego jakości i zainteresowania klientów, zależy Twój zarobek. Z tego powodu przed dołączeniem do marketingu wielopoziomowego warto wypróbować sztandarowy produkt lub wiele produktów, które będą stanowiły centralny punkt Twojej działalności.

Zamów konkretne produkty MLM i przetestuj je w sytuacjach codziennych. Przede wszystkim zastanów się, czy Ty chciałbyś to kupić. Możesz wypisać sobie jego zalety oraz wady, a nawet poprosić bliskich o opinię.

Potrzebujesz stałych zysków? – sprawdź na czym zarabiamy
 • tylko przetestowane rozwiązania
 • pełne wsparcie i pomoc od nas

Samodzielna sprzedaż

Zanim przystąpisz do aktywnego budowania struktury w ramach marketingu wielopoziomowego, powinieneś poznać swoich klientów oraz cały rynek. Nie ma na to lepszego sposobu niż samodzielne zaangażowanie się w sprzedaż. Lepiej zrozumiesz w ten sposób klientów, ich potrzeby oraz proces, jaki zachodzi podczas podejmowania decyzji.

Jest to szczególnie istotne, ponieważ im więcej informacji na temat grupy docelowej zdobędziesz, tym lepszym zostaniesz sprzedawcą. To również etap intensywnego szkolenia. Uczęszczaj na spotkania organizowane przez mentorów, pochłaniaj materiały szkoleniowe. Jeżeli chcesz związać swoją przyszłość z marketingiem wielopoziomowym, musisz jak najszybciej nauczyć się, w jaki sposób on funkcjonuje. To wszystko zaowocuje w przyszłości.

Budowanie struktury

Po poznaniu produktu i klientów możesz rozpocząć budowanie struktury. Marketing wielopoziomowy oferuje największe zarobki nie dzięki samodzielnej sprzedaży, a dzięki silnej strukturze zbudowanej z odpowiednio przeszkolonych osób.

Pozyskiwanie nowych ludzi do sieci na początku może być zadaniem trudnym. Możesz prowadzić działania online. Zobacz jak budować MLM przez internet.

Musisz nauczyć się wielu rzeczy. Podczas trwania tego etapu powoli będą zmieniały się proporcje Twojej sprzedaży do pracy z grupą. Będziesz coraz mniej samodzielnie sprzedawał, a coraz więcej czasu poświęcał ludziom ze swojej struktury. Przekazuj im wiedzę, którą pozyskałeś na poprzednim etapie. Naucz ich jak skutecznie sprzedawać, a dzięki temu oni zaczną lepiej zarabiać, co oczywiście przełoży się na Twoje zarobki.

Marketing wielopoziomowy opiera się na sprzedaży

Marketing wielopoziomowy opiera się na sprzedaży produktów codziennego użytku. Firmy, które decydują się na ten model zajmują się produkcją oraz dystrybucją środków czystości, suplementów diety czy kosmetyków. Dzięki temu, że tego rodzaju produkty szybko się zużywają, sprzedawcy mogą liczyć na budowanie trwałych relacji z klientami, którzy będą chcieli, wrócić po więcej.

Największą siłą marketingu wielopoziomowego jest jego zdolność do rozprzestrzeniania się. Sprzedawcą może zostać tak naprawdę każdy, nie potrzebujesz odpowiedniego wykształcenia lub doświadczenia. Dzięki temu sprzedawcy pojawiają się wręcz wirusowo, zapewniając firmie bardzo skuteczny marketing.

Ciężko znaleźć inny model marketingowy, który miałby taki potencjał do masowego rozpowszechniania się.

Ten model promocji produktów wzbudza wiele kontrowersji. Wiele osób mylnie utożsamia go z piramidą finansową (więcej: czy MLM to piramida finansowa?). Należy pamiętać, że multi level marketing jest uczciwą oraz legalną formą działalności. Opiera się ona na produktach o realnej wartości dla klienta. Większość piramid finansowych nie oferuje żadnych produktów, a jedyny pozyskiwany kapitał pochodzi z wpłat osób wciąganych do struktury.

Działając w marketingu wielopoziomowym, trzeba wykazać się bardzo dużym zaangażowaniem, aby odnieść sukces. Kluczową umiejętnością jest tutaj budowanie relacji. To właśnie od tego zależy, czy będziesz w stanie utrzymać klientów oraz, czy skutecznie pozyskasz ludzi do struktury.

Czy marketing wielopoziomowy pozwala zarabiać przyzwoite pieniądze?

Jeśli na tę działalność przeznaczysz tyle czasu co na pracę na etacie, osiągniesz efekt w postaci kilku średnich pensji miesięcznie. By wypracować taki rezultat potrzeba oczywiście kilkanaście miesięcy systematycznego działania. Przeczytaj wpis powiązany: jak wybrać firmę MLM?

Dlaczego większość osób nie zarabia?

W marketingu wielopoziomowym pieniądze zarabia się z obrotu struktury. Aby zbudować odpowiednio dużą grupę sprzedawców oraz klientów trzeba bardzo dużo wysiłku i wytrwałości. Większość osób poddaje się już po pierwszych niepowodzeniach.

Twórca tego portalu. Posiada dziesięcioletnie doświadczenie w budowaniu i szkoleniu zespołów sprzedażowych. Osiągnął znakomite wyniki w kilku firmach marketingu sieciowego. Stworzył organizacje konsumenckie liczące kilka tysięcy osób, które po dziś dzień generują pokaźny obrót handlowy.

Post a Comment