Na czym polega marketing wielopoziomowy?

marketing wielopoziomowy

Marketing wielopoziomowy staje się coraz popularniejszym sposobem na karierę zawodową. Skończyły się już czasy akwizycji i własnoręcznego dostarczania produktów.

Teraz pozyskany klient zamawia zakupy przez internet. Taki model zdecydowanie ułatwił pracę dystrybutorom zaangażowanym w marketing wielopoziomowy.

Co to jest marketing wielopoziomowy?

Najbardziej zrozumiała definicja wygląda w ten sposób: Jeśli spowodujesz, że konkretna osoba zrobi zakupy w danym sklepie otrzymasz prowizję. Ten sklep zapłaci Ci za pozyskanie klienta.

Firm działających w tej branży i oferowanych produktów jest bardzo dużo. Chemia gospodarcza, kosmetyki, suplementy, żywność, usługi finansowe, abonamenty medyczne. Dosłownie wszystko co jest dostępne na tradycyjnym rynku.

Marketing wielopoziomowy jako model biznesowy

Marketing wielopoziomowy oferuje możliwość funkcjonowania na większą skalę. Możesz działać jak właściciel przedsiębiorstwa.

Porównanie marketingu wielopoziomowego, firmy działającej na tradycyjnych zasadach oraz pracy na etacie.

Każdy właściciel firmy wykorzystuje dźwignię w postaci współpracy wielu ludzi. Jeśli na przykład prowadzisz zakład fryzjerski i zatrudniasz 5 fryzjerów, to czerpiesz korzyści z ich pracy.

Jeśli jesteś właścicielem fabryki i zatrudniasz 100 pracowników to również czerpiesz korzyści z ich pracy. To oczywiste. Marketing wielopoziomowy polega na bardzo podobnej zasadzie.

Wszyscy klienci których poleciłeś bezpośrednio, lub których polecili ludzie z Twojej struktury przynoszą Ci zysk.

Otrzymujesz prowizję od każdego zakupu w Twojej grupie. Zarobki są nieograniczone i zależą od ilości sprzedanych w całej grupie produktów. Na tym właśnie polega Multi Level Marketing.

 

🡆 Zobacz jak Pozyskać Poleconych

 

Marketing wielopoziomowy – Zalety

Wymienię trzy powody dla których ludzie wybierają marketing wielopoziomowy. Przed podjęciem działalności zastanów się który z nich jest dla Ciebie najistotniejszy.

Są to również korzyści jakie odniesiesz podejmując aktywne kroki w kierunku zbudowania własnej sieci sprzedaży.

Poczucie celu i zmiana mentalna

marketing wielopoziomowy zaletyByć może w chwili obecnej dotarłeś do momentu swojego życia w którym odczuwasz stagnację. Masz pracę generującą dochód pozwalający na zaspokojenie podstawowych potrzeb i dodatkowych przyjemności. Kwestie zawodowe układają się pomyślnie, ale czujesz że czegoś brakuje.

Być może nie jesteś wystarczająco doceniany w pracy? Zbyt wolno awansujesz? A może po prostu wykonywanie obecnego zajęcia przestało przynosić Ci satysfakcję? Dodatkowo gdzieś w głowie przewijają się pytania: Po co ja to robię? Jaki to ma sens? Jaki to ma cel?

Dzieje się tak ponieważ w twoim obecnym działaniu nie widać końca drogi. Nie ma również odpowiednio wysokiej nagrody za czas, poświęcenie i serce które wkładasz w wykonywanie obecnego zajęcia.

Marketing wielopoziomowy, a właściwie aktywne w nim działanie, zmienia sposób postrzegania sytuacji o 180 stopni.

Świadomość uczestnictwa w czymś co na bieżąco zmienia Twoje życie, a w konsekwencji doprowadzi Cię do polepszenia statusu materialnego i wzmocnienia postawy mentalnej jest bardzo ekscytująca.

Podejmowane przez Ciebie działania zmierzają w ściśle określonym kierunku, a nie jak to było wcześniej są nieukierunkowane i bezcelowe. Zacna jest też nagroda którą otrzymasz za wysiłek: wolność finansowa i rozkwit osobowości. Takie podejście znacząco poprawia jakość życia.

Główne lub dodatkowe źródło dochodu

marketing wielopoziomowy dochód i pieniądzeByć może jesteś człowiekiem młodym, na początku swojej drogi. Obserwujesz ceny mieszkań, samochodów i innych dóbr materialnych. Porównujesz ceny ze średnim wynagrodzeniem i zastanawiasz się ile czasu musiałbyś pracować, aby te rzeczy kupić?

Być może jesteś człowiekiem w średnim wieku. Przepracowałeś już kilkadziesiąt lat wykonując jeden bądź wiele zawodów, a mimo to Twoja finansowa sytuacja nie jest dobra. Czas ucieka, a perspektywa głodowej emerytury z ZUS zbliża się coraz szybciej.

Być może prowadziłeś własną działalność gospodarczą i niefortunne sploty wydarzeń spowodowały, że firma zbankrutowała. Zostały długi, problemy, a Twoja pewność siebie została zachwiana poniesioną porażką.

Być może finansowo radzisz sobie nieźle. Masz dobrą pracę, lub niewielką firmę przynoszącą przyzwoite pieniądze. Uważasz jednak, że Twoje dochody są za małe.

Ludzi z wymienionych grup łączy jedno. Nie mają pieniędzy lub mają ich za mało.

Marketing wielopoziomowy może być dodatkowym źródłem dochodu, stałym dochodem który pozwoli Ci się utrzymać lub sposobem na zbudowanie finansowej niezależności.

W jaki sposób wykorzystasz to narzędzie zależy tylko od Ciebie. Marketing wielopoziomowy pozwoli Ci zarobić pieniądze i podnieść standard życia.

 


Tutaj znajdziesz aż 25 powodów, aby zaangażować się w marketing wielopoziomowy
https://gszymanski.pl/mlm-praca-25-powodow-aby-zaczac/


Dużo wolnego czasu

marketing wielopoziowy wolny czasDaje się zauważyć pewne zjawisko powiązane z osiągnięciem dobrego statusu zawodowego-finansowego.

Otóż, osoby wykonujące pożądane zawody, prawnicy, lekarze, kadra zarządzająca, a także właściciele małych firm nie mają wystarczającej ilości czasu, aby cieszyć się z osiągniętej pozycji.

Jest to spowodowane dużą ilością codziennych obowiązków zawodowych, które muszą wykonywać, aby utrzymać się w, nazwijmy to strefie sukcesu.
Czy o to chodzi?

Życie i sukces nabierają pełnego kształtu gdy mamy odpowiednią ilość czasu na podróże, realizowanie swoich pasji czy choćby zwykłe spotkania ze znajomymi.

Celem biznesu opartego o marketing wielopoziomowy jest zbudowanie struktury sprzedażowej generującej stały przypływ dochodów, bez naszego większego udziału.

Rozpatrujemy oczywiście sytuację gdy możemy poszczycić się osiągnięciami na tym polu. Adekwatnie do włożonej pracy nad rozwojem grupy, ilość i zakres naszych obowiązków się kurczy lub zmienia, a dochód rośnie.

Sukces w multi level marketingu idzie w parze z czasem którym możesz dysponować.

 

Zanim wystartujesz przemyśl, która z nagród jest dla Ciebie najważniejsza i najbardziej Cię zmotywuje. Jak zmieni się Twoje życie jeśli uda Ci się ją osiągnąć?

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *