Narzędzia marketingowe – Content marketing i blog

narzędzia marketingowe blogNarzędzia marketingowe przedstawione w tym artykule ułatwią Ci działania związane z tworzeniem i promowaniem treści oraz szeroko pojętym marketingiem internetowym.

Oprócz samego adresu umieściłem krótką charakterystykę oraz, jeśli było to możliwe, link do bardziej szczegółowego opisu danej aplikacji lub film prezentacyjny. Narzędzia marketingowe podzieliłem na dziewięć kategorii:

 • Kombajny do automatyzacji marketingu internetowego
 • Systemy do monitoringu internetu i social media
 • Narzędzia marketingowe do tworzenia infografik
 • Stocki ze zdjęciami
 • Darmowe wideo na stronę internetową
 • Edytory do obróbki zdjęć online
 • Edytory do tworzenia prezentacji i animacji
 • Analizatory SEO
 • Inne narzędzia marketingowe

Niektóre narzędzia marketingowe umieszczone na tej liście są płatne inne darmowe. Znajdziesz też dwa moje linki partnerskie. Jeśli klikniesz i skorzystasz z tych aplikacji otrzymam niewielką prowizję. Za co oczywiście będę Ci bardzo wdzięczny.

 

Kombajny do automatyzacji marketingu internetowego

W tym miejscu przedstawię Ci rozbudowane narzędzia marketingowe służące do automatyzacji działań w internecie. Z racji złożoności poświęcę im więcej uwagi i pokuszę się o bardziej szczegółowe opisy. Każdy podpunkt stanowi odrębną funkcję omawianego narzędzia.

getall.pl

narzędzia marketingowe getall

 • autoresponder

Dzięki restrykcyjnej polityce antyspamowej Getall, dostarczalność maili osiąga poziom 99%. Możliwość wyboru pojedynczej lub podwójnej metody zapisu na listę adresową. Testy tytułów wiadomości. Po zapisie możliwość przekierowania subskrybenta na dowolną stronę internetową. Personalizacja wiadomości. Zaawansowane opcje planowania wysyłki mailowej i filtrowania subskrybentów na podstawie ich aktywności.

 • interestpro

Pozwala pobrać z Facebooka dane osób powiązanych z konkretną niszą, a następnie skierować do nich kampanię reklamową (oczywiście na Facebooku). Takie działanie zapewnia precyzyjne targetowanie odbiorców. Dzięki czemu Twoja reklama będzie tańsza i skuteczniejsza, a konwersja wyższa.

 • kreator stron przechwytujących

Masz możliwość stworzyć stronę landing page bez znajomości programowania i w bardzo krótkim czasie. Kreator działa na zasadzie przesuwania elementów. Do dyspozycji masz wiele gotowych szablonów, które wystarczy uzupełnić treścią.

 • kreator popup

Za pomocą tego narzędzia stworzysz okienka wyskakujące i wigdety gotowe do umieszczenia na stronie internetowej. Możesz ustawić popup blokujący dostęp do treści artykułu lub pokazujący się po kliknięciu w podlinkowane słowo.

 •  remarketing

Ta funkcja działa w oparciu o pliki cookies. Jest połączona z siecią reklamową Facebooka, Adwords i Adkontekst. Dzięki niej pokażesz swoją reklamę tylko w momencie jeśli dany użytkownik znajdzie się na konkretnej stronie. Można powiedzieć, że reklama będzie podążać za użytkownikiem.

 •  autoshare

Pozwala na otrzymanie dostępu do treści w zamian za udostępnienie na Facebooku. Dzięki temu prostemu trikowi zwiększysz zasięg swojej strony przechwytującej zupełnie za darmo.

 • hosting

Serwery dla stron internetowych. Backup danych. Automatyczne instalatory aplikacji. W bazie 110 aplikacji podzielonych na 6 kategorii. Wszystkie zainstalujesz jednym kliknięciem.

 •  generator nagłówków

Po wpisaniu słowa kluczowego narzędzie wyświetla propozycje nagłówków. Pomocne przy tworzeniu stron przechwytujących, ale również artykułów na bloga.

 •  symulator kampanii reklamowych

Symulator kampanii pozwoli Ci przeprowadzić symulację rentowności planowanych działań reklamowych. Wystarczy wpisać dane w odpowiednie rubryki by uzyskać obraz symulacji. Dzięki temu będziesz mógł oszacować, czy sprzedaż danego produktu będzie opłacalna.

Konto testowe kosztuje 1zł. Przez miesiąc masz dostęp do wszystkich funkcji systemu.

servaq.pl

narzędzia marketingowe servaq

 • generator aplikacji mobilnych

Narzędzie pozwoli Ci stworzyć własną aplikację mobilna. Do wyboru 40 funkcji. GPS, połączenie z autoresponderem, pobieranie artykułów z bloga, lub filmów z videobloga.

 • strona ekspercka

System blogowy działający w oparciu o połączone moduły, które możesz konfigurować według własnych potrzeb. Wszystko połączone z portalami społecznościowymi i innymi narzędziami Servaq.

 • profesjonal internet marketer

Cykl warsztatów szkoleniowych odbywających się na terenie całej Polski. Szkolenia te mają na celu aktywną naukę obsługi wszystkich oferowanych przez Servaq narzędzi.

 • generator formularzy

Generator pozwoli Ci stworzyć formularz zapisu idealnie dopasowany do strony internetowej. Dużo zaawansowanych opcji.

 • ukrywanie tekstu

W zamian za żądaną akcję użytkownik otrzymuje dostęp do treści. Możesz ustawić konieczność podania adresu email lub dokonania niewielkiej opłaty

 • facebook

Jeśli chciałbyś zaistnieć w mediach społecznościowych, ale nie masz na to czasu możesz zlecić wszystkie czynności powiązane z prowadzeniem fanpage

 • kretor squeeze page

Możesz tworzyć strony pobierające dane kontaktowe. Jest to coraz bardziej popularna forma zbierania leadów. Nawet Biały Dom ma własny squeeze page.

 •  autoresponder

Masowe wysyłanie wiadomości do subskrybentów. Możesz wysłać jednego maila bądź ustawić sekwencję wiadomości. Prosta obsługa i zaawansowany zaawansowane funkcje.

Konto testowe to wydatek rzędu 9,99zł

Narzędzia marketingowe do monitoring internetu

consumerbarometer.com

narzędzia marketingowe consumerbarometerBarometr zachowań konsumentów. Darmowe narzędzie ze stajni Google. Zebrane w jednym miejscu dane z sondaży przeprowadzonych na grupie 400 tysięcy osób mieszkających w 56 krajach. Badania dotyczą zachowań użytkowników internetu. W zakładce „graph builder” znajdziesz odpowiedzi na 88 pytań zadanych respondentom. Dowiesz się na przykład, że 32% Polaków swojego ostatniego zakupu dokonało za pośrednictwem sieci. Zawarte w barometrze informacje pomogą Ci w określeniu aktualnych trendów panujących wśród osób korzystających z internetu.

brand24.pl

narzędzia marketingowe brand24Narzędzie to służy do wyszukiwania opinii na temat marek lub produktów. Jeśli ktoś poszukuje produktu, który oferujesz dowiesz się o tym zaraz po pojawieniu się takiej wzmianki w internecie. Oprócz tego wyszukasz osoby będące autorami tych wzmianek oraz określisz siłę z jaką ich wypowiedź wpłynęła na analizowany przedmiot. Panel kontrolny intuicyjny i przyjazny dla użytkownika. Dodatkowo aplikacja mobilna.

buzzsumo.com

narzędzia marketingowe buzzsumoBuzzsumo pozwala określić treści, które były najczęściej udostępniane w social mediach. Wystarczy wpisać domenę i Twoim oczom ukażą się podstrony z artykułem i ilość udostępnień. Można również wpisać słowo kluczowe. Wtedy zobaczysz najbardziej popularne artykuły powiązane z tym słowem. Ciekawa jest opcja monitorowania mediów społecznościowych. Otrzymasz powiadomienie, gdy coś z kręgu Twoich zainteresowań zostanie udostępnione.

 


Zobacz też zestawienie najbardziej przydatnych wtyczek WordPress:

https://gszymanski.pl/przydatne-wtyczki-wordpress/


Narzędzia marketingowe do tworzenia infografik

piktochart.com

Intuicyjny i łatwy w obsłudze interfejs jest dużym plusem tego edytora. Za jego pomocą wykonasz infografikę w czterech różnych formatach (infografika, raport, baner, prezentacja). W wersji free masz do wyboru 6 różnych szablonów. 12 kategorii ikon. Wykonaną pracę możesz udostępnić w mediach społecznościowych lub zapisać w pliku. Narzędzie przydatne w wersji płatnej. Projekty wykonane w wersji darmowej są opatrzone znakiem wodnym i można je pobrać tylko w słabej rozdzielczości.

visme.co

Bardzo rozbudowana aplikacja do produkowania różnego rodzaju treści wizualnych. Masz możliwość robienia w pełni interaktywnych projektów. Konto darmowe umożliwia stworzenie trzech infografik. Ten edytor działa trochę wolno, ale za to ilość funkcji i elementów graficznych jest duża. Powyższe video prezentuje przegląd możliwości oferowanych przez Visme.

wordle.net

narzędzia marketingowe wordleZa pomocą tej aplikacji będziesz mógł wykonać grafikę składająca się z chmury wyrazów. Wystarczy wpisać słowa w odpowiednim polu, a narzędzie utworzy z nich określony kształt. Jest też opcja podania adresu strony posiadającej kanał Atom lub RSS, ale niestety nie funkcjonuje tak jak należy. Czas działania błyskawiczny i ciekawy efekt.

easel.ly

narzędzia marketingowe easelNarzędzie w pełni funkcjonalne w wersji darmowej. Brak znaków wodnych, czy utrudnień w przesyłaniu obrazów. Łatwa obsługa. projektowanie odbywa się na zasadzie przeciągania obiektów. Duża ilość szablonów oraz elementów, które możesz wykorzystać podczas tworzenia infografiki. Możliwość logowania przez Facebook lub Google.

Darmowe video

xstockvideo.com

Krótkie filmiki do pobrania i dowolnego wykorzystania. Opcja filtrowania według daty dodania, czy ilości pobrań. Możliwość uzyskania jakości HD, oczywiście za dodatkową opłatą.

coverr.co

Co tydzień do bazy dodawane jest kilka nowych filmów. Materiał podzielony na osiem kategorii. Nic się nie zacina, strona działa płynnie co niewątpliwie jest dużym atutem.

Edytory do obróbki zdjęć online

sumopaint.com

narzędzia marketingowe sumopaintTa aplikacja jest darmowa i do poprawnego działania wymaga wtyczki AdobeFlash. Za jej pomocą możesz edytować zdjęcia i tworzyć proste grafiki. Panel kontrolny przypomina PhotoShopa, ale oczywiście sama aplikacja nie posiada tak wielu funkcji. Program znakomicie nadaje się do dokonania drobnych korekt bez konieczności instalowania na twardym dysku. Możesz pracować na warstwach i używać dużej ilości filtrów, a także przycinać i zmieniać rozmiar obrazu . Masz możliwość ustawienia polskiego języka, co jest sporą zaletą.

picmonkey.com

narzędzia marketingowe picmonkeyProgram podobnie jak poprzedni jest darmowy i wymaga wtyczki AdobeFlash. Możesz oczywiście wykupić więcej opcji dokonując rozszerzenia do wersji premium. Aplikacja daje możliwość pracy w czterech trybach: edycja, retusz, ozdabianie i kolaż. W każdym z nich masz do wyboru kilku opcji pozwalających podrasować wgrany obraz. Edytując zdjęcia osób możesz między innymi skorzystać z opcji wybielania zębów i odchudzania:) Narzędzie nie zastąpi rozbudowanego programu do obróbki zdjęć, ale na pewno jest darmową alternatywą.

pixlr.com/editor

narzędzia marketingowe pixlrAplikacja daje możliwość tworzenia warstw. Zapamiętuje też historię działań dzięki temu będziesz mógł skorygować wprowadzone zmiany. Oprócz tego cała paleta filtrów i duży wybór narzędzi. Panel kontrolny jest przejrzysty i ergonomiczny, co niewątpliwie ułatwia pracę. Do wyboru kilkadziesiąt języków, w tym polski.

Stocki ze zdjęciami

freerangestock.com

Zdjęcia wysokiej jakości. Wszystkie mogą być wykorzystywane do celów komercyjnych. Konieczność darmowej rejestracji.

gratisography.com

Zdjęcia wolne od praw autorskich do dowolnego wykorzystania. Zaletą serwisu jest jego szybkie działanie oraz częsta aktualizacja.

nos.twnsnd.co

Zdjęcia do dowolnego wykorzystania. Dużo starych fotografii. Nie trzeba zakładać konta, aby mieć do nich dostęp.

picjumbo.com

Zaletą jest częsta aktualizacja i dodawanie nowych zdjęć. Wszystkie możesz wykorzystać w dowolny sposób.

morguefile.com

Najstarszy chyba portal ze zdjęciami do pobrania. Duża baza warta przeanalizowania.

pixabay.com

Portal posiada polską wersję językową wyszukiwarki. Oprócz zdjęć grafika wektorowa i krótkie filmiki wideo.

pexels.com

Portal zasugerował w komentarzu Łukasz. Niniejszym uzupełniam wpis:) Strona zdecydowanie godna uwagi.

Edytory do tworzenia animacji i prezentacji

powtoon.com

Aplikacja umożliwia tworzenie rysunkowych animacji. Masz do wyboru gotowe szablony i całą masę ruchomych elementów przydatnych przy tworzeniu własnej animacji. Możesz dodać własne zdjęcia i muzykę. Całość jest bardzo przyjemna dla oka i w przeciwieństwie do nudnych prezentacji angażuje uwagę oglądającego. Edytor łatwy w obsłudze. Przykładowa animacja:

prezzi.com

Narzędzie to umożliwia stworzenie nieszablonowych prezentacji multimedialnych. W odróżnieniu od PowerPointa układ projektu nie jest linearny tylko przypomina mapę. Widz jest prowadzony od jednego punktu do drugiego za pomocą przybliżania obrazu. Takie przedstawienie perspektywy sprawia wrażenie oglądania czegoś zupełnie nowego. Prezentacja wykonana w Prezzi:

emaze.com

Za pomocą tej aplikacji stworzysz prezentacje 3D. Masz możliwość dodania filmów z YouTube i własnej ścieżki dźwiękowej. Wykonane prezentacje możesz udostępnić lub pobrać na swój komputer. Dużo szablonów i pomocniczych elementów. Narzędzie pozwala uzyskać ciekawe i zaskakujące efekty. Przykładowa prezentacja:

Analizatory SEO

pl.majestic.com

narzędzia marketingowe majestic seoMocno rozbudowane i chyba najbardziej znane narzędzie do analizy profilu linków. Pozwala sprawdzić jakość odnośników prowadzących do naszej witryny, a także podejrzeć z jakich źródeł linkuje konkurencja. Pokazuje procentowy rozkład anchorów, nowe i utracone backlinki oraz domeny na których umieszczony został nasz link. Majestic Seo oferuje również dodatek do Firefoxa i Chroma. Błyskawiczna instalacja i jednym kliknięciem sprawdzisz kondycję interesującej Cię domeny.

woorank.com

narzędzia marketingowe woorankTo narzędzie umożliwi Ci wykonanie audytu SEO. Pokazuje parametry witryny wpływające na jej pozycję w wyszukiwarce plus kilka dodatkowych opcji. Szybko sprawdzisz tytuł, meta opis, rozkład nagłówków, opisy obrazów i występowanie słów kluczowych. Woorank sprawdzi też czy dana strona wyświetla się prawidłowo na urządzeniach mobilnych. Korzystając z niego uczynisz swoją witrynę bardziej przyjazną dla wyszukiwarek internetowych.

keywordtool.io

narzędzia marketingowe keywordtoolNarzędzie sugeruje słowa kluczowe. Działa na podstawie wyników auto uzupełniania w wyszukiwarce Google. Dobrze nadaje się do wyszukiwania fraz z tak zwanego długiego ogona. Bardzo proste w obsłudze. Wpisz interesujące Cię słowo, a Keywordtool wyświetli powiązane z nim frazy.

seo-stat.pl

narzędzia marketingowe seo statSprawdzanie pozycji strony w wyszukiwarce. Po rejestracji wpisujesz domenę następnie interesujące Cię słowa kluczowe. Narzędzie codziennie sprawdza i pokazuje aktualne pozycje wybranej strony. Możliwość monitorowania nie tylko wyników Google, ale również Bing, Yahoo, Yandex, Sezam i innych. Monitoring 20 fraz za darmo. Dużo możliwości i przystępna cena.

Inne narzędzia marketingowe

apowersoft.pl – rejestrator ekranu

narzędzia marketingowe apowersoftZrzuty z ekranu, konwerter video, rejestrator ekranu, ściąganie filmów z YouTube, rejestrator dźwięku. Kompleksowe rozwiązanie wielu problemów. Aplikacje dostępne też dla użytkowników Mac.

developers.google.com/speed/pagespeed/insights – szybkość strony

narzędzia marketingowe pagespeed insightsTo narzędzie sprawdza szybkość ładowania strony. Pokaże Ci elementy, które trzeba poprawić i podpowie jakie czynności w tym kierunku wykonać. Napisałem o tym osobny artykuł https://gszymanski.pl/jak-zwiekszyc-szybkosc-ladowania-strony/

zecerka.pl – korekta tekstu

narzędzia marketingowe zecerkaTypograficzna korekta tekstu. Wklejony tekst zostanie sformatowany zgodnie z polskimi zasadami pisowni. Zecerka usunie niepotrzebne spacje i w razie potrzeby przeniesie wyrazy do nowej linii. Posiada opcję ulepszonego justowania.

hotjar.com – analiza zachowań użytkowników strony

narzędzia marketingowe hotjarNarzędzie to przedstawia zachowanie użytkowników stron internetowych w oparciu o kliknięcia i ruchy myszą. Dane prezentowane są jako mapa cieplna. Najbardziej aktywne obszary strony Hotjar zaznacza kolorem czerwonym.

noisli.com – dźwięki relaksujące

narzędzia marketingowe noisliTa aplikacja emituje dźwięki, które pomogą Ci się skoncentrować i zrelaksować. Masz do wyboru odgłosy szumiącego lasu, deszczu, czy wiatru. Możesz mieszać dźwięki i komponować własne melodie. Posiada funkcję odliczania czasu.

grammarly.com – sprawdzanie angielskich tekstów

narzędzia marketingowe grammarlyZa pomocą tego narzędzia poprawisz błędy w tekstach napisanych w języku angielskim. W brew pozorom grammarly radzi sobie całkiem nieźle. Dodatkowo narzędzie posiada detektor plagiatu. Wyszukuje skopiowane treści na stronach internetowych. Darmowa rejestracja i okres próbny.

hashtags.org – analiza hashtagów

narzędzia marketingowe hashtagsPokazuje popularność hashtagów. Sprawdza czy dany hashtag był już kiedyś zastosowany. Warto testować słowa przed ich użyciem. Dzięki temu unikniesz sytuacji, w której Twoja treść będzie przypadkowo powiązana z nieodpowiednim produktem lub tematem.

developers.facebook.com/tools/debug – podgląd udostępnianego posta

narzędzia marketingowe facebook debugPozwala sprawdzić jak będzie wyglądał Twój post po udostępnieniu go na Facebooku. Jeśli dokonasz zmian grafiki lub opisu w artykule, koniecznie skorzystaj z tego narzędzia. W przeciwnym razie Facebook będzie wyświetlał wersję z przed poprawki.

awesomescreenshot.com – opisywanie screenów

narzędzia marketingowe awesomescreenshotZa pomocą tego narzędzia edytujesz zrzuty z ekranu lub grafiki. Masz możliwość dodawania adnotacji i oznaczeń. Zalogujesz się korzystając z konta Google.

autreplanete.com/ap-social-media-image-maker – rozmiar zdjęć i grafik

narzędzia marketingowe autreplanete rozmiar grafikNarzędzie dostosowuje rozmiar zdjęć do wymogów portali społecznościowych. Możesz wybrać 15 najpopularniejszych portali. Dzięki temu masz pewność, że zdjęcia, reklamy lub tła które dodasz będą poprawnie wyświetlane.

wordoid.com – kreator nowych słów

narzędzia marketingowe wordoidGenerator nowych słów pozwoli Ci wykreować ciekawą i niepowtarzalną nazwę dla domeny, produktu lub marki. Narzędzie sprawnie podsuwa nowe pomysły. Sprawdzisz też od razu, czy jest możliwość zarejestrowania wygenerowanej domeny.

optimizilla.com – kompresja zdjęć

narzędzia marketingowe optimizilla kompresjaKompresor obrazów online. Intuicyjna obsługa. Możliwość podglądu kompresowanych obrazów. Możliwość procentowego korygowania stopnia kompresji. Działa sprawnie i bezproblemowo.

 

Przedstawiłem Ci narzędzia marketingowe pomocne w marketingu internetowym i prowadzeniu własnego bloga. Wybrałem aplikacje z których sam korzystam i te polecane przez innych. Być może coś ciekawego mi umknęło. Jeśli znasz godne uwagi narzędzia marketingowe, których nie umieściłem na tej liście skontaktuj się ze mną. Z przyjemnością uzupełnię wpis.

 


32 Komentarzy

 1. Ola Gościniak

  Bardzo przydatne zestawienie, część z nich używam, ale większości nie znałam, dzięki! 🙂

 2. IMOMO.pl

  Ogromnej większości nie znałam! Wielkie dzięki! [Maja]

 3. Mikołaj "Michael" Korsak

  Zebra­łeś ogromną bazę przy­dat­nych narzę­dzi, na pewno sko­rzy­stam z tych które kładą nacisk na video con­tent. Wiel­kie dzięki!

 4. Mikołaj Winkiel

  Dzięki za polecenie Brand24.pl 🙂

 5. Administrator

  Nie mógłbym pominąć Waszej aplikacji w tego rodzaju zestawieniu. Nie da się ukryć, że to przydatna maszyna. Poza tym ogromny sukces. Gratuluję:)

 6. Administrator

  Cieszę się, że dowiedziałaś się czegoś nowego:)

 7. Administrator

  Fajnie, że się artykuł jest pomocny

 8. Administrator

  Nie ma sprawy, dzięki za komentarz

 9. Gralingrad

  Fantastyczny materiał, mnóstwo przydatnych narzędzi, z których na pewno będę korzystał. Dziękuję.

 10. Administrator

  Dzięki, miło słyszeć:)

 11. My Home Rules

  Bardzo dużo przydatnych narzędzi, dla mnie jak znalazł 🙂

 12. Esencja

  O rany, człowiek uczy się całe życie. Spróbuję przetestować kilka proponowanych przez Ciebie narzędzi. Super, że zebrałeś ich tyle w jednym miejscu.

 13. Art

  fajne zestawienie 🙂 polecam również tą kompilację dla blogerów:

  blog.bloomboard.co/2016/04/05/200-darmowych-narzedzi-ktore-rozwina-kazdy-biznes-e-commerce/

 14. MyCookBookSoko

  Super zbiór, na pewno się przyda 🙂

 15. Łukasz z Finanseodpodstaw.pl

  Cześć,
  Super artykuł, ale na liście stocków zdecydowanie zabrakło pexels – niewiele zdjęć, ale jakość naprawdę dobra 😉

 16. Administrator

  Wpis uzupełniony, portal dodany:)

 17. Administrator

  Cieszę się, że mogłeś skorzystać.

 18. Administrator

  Dzięki:)

 19. Administrator

  Dzięki fajnie, że się przydało:)

 20. Administrator

  Dzięki za komentarz:)

 21. Administrator

  Niektóre mocno ułatwiają życie. Dlatego polecam:)

 22. Michał z Interaktywni.pro

  Dzięki za fajny i przydatny zestaw. Sporo znanych rozwiązań ale też niezła dawka nowości. Biorę się za analizę …

 23. Kasia

  Narzędze do analizy hashtagów przyda się w Social Mediach. Na pewno przetestuję 🙂 Jako uzupełnienie podsyłam artykuł o kilku darmowych narzędziach do analiz marketingowych http://brandpro.pl/5-nietypowych-narzedzi-do-analiz-marketingowych

 24. Administrator

  Dzięki za uzupełnienie. Z pewnością przetestuję.

 25. Administrator

  Zgadza się – wyszła mieszanka znanego z nieznanym 🙂

 26. Crea

  Witam. Świetna baza narzędzi. Super Blog! Wielkie dzięki.

 27. Administrator

  Dzięki za miłe słowa 🙂

 28. Patrycja Bonczewska

  dzięki za ten post 😉 dzięki niemu odkryłam genialne nowe narzędzia!

 29. Administrator

  Cieszę się, że narzędzia marketingowe zaprezentowane w artykule okazały się przydatne 🙂

 30. Marcin Filipkowski

  Ten post dostaje ode mnie 10/10

 31. Administrator

  Dzięki Marcin 🙂 Post napisałem jakiś czas temu, ale narzędzia marketingowe cały czas aktualne.

 32. Gerard

  Fajny artykuł. Wstyd się przyznać ale o wielu narzędziach nie słyszałem, a części nie miałem przyjemności jeszcze wykorzystać. Muszę to zmienić. Musimy zrozumieć jak ważny jest content. Niektórzy nie zwracają na to uwagi, a później żałują gdy strona spada na 5 stronę w Google. Myślę, że laicy powinni przeczytać i pomyśleć jeśli chcą by ich biznes przynosił korzyści.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *