Top
jak zdobyć polecenia

Jak zdobyć polecenia i pozyskać rekomendacje od klientów?

Trzeba wiedzieć jak zdobyć polecenia ponieważ od tego zależy czy Twój biznes MLM będzie się rozwijał i profitował. Jeśli prowadzisz tradycyjną firę lub jesteś przedstawicielem handlowym od tego zależy czy prowizja ze sprzedaży, którą generujesz będzie wysoka.

Idealną jest sytuacja gdy rekomendacje dostajesz od osób z którymi zawarłeś udaną transakcję. Nawet jeśli rozmówca nie jest zainteresowany pracą w MLM lub zakupem Twoich produktów poproś o polecenia, czyli telefony do jego znajomych. Należy dbać o to, aby nasza lista kontaktów nigdy się nie wyczerpała. To bardzo ważny element każdego umówionego i przeprowadzonego spotkania.

Pytając o polecenia stawiasz na szali najważniejszą rzecz: reputację rozmówcy. Jeśli będziesz nieprzygotowany, a do tego niegrzeczny i nachalny, rozmówca z pewnością nie będzie chciał Cię zarekomendować znajomym. Nie narazi ich przecież na nieprzyjemności.

Natomiast jeśli spotkanie przeprowadzisz w sposób profesjonalny przekazując rozmówcy informacje w przyjaznej atmosferze, szanse że pozyskasz polecenia znacznie wzrosną.

Swoją postawą należy zapracować na prawo do zapytania o polecenia.

Jeśli spełnisz ten warunek możesz śmiało o nie prosić. Jeśli tego warunku nie spełnisz, żadne argumenty podpowiadające jak zdobyć polecenia nie pomogą.

Na koniec spotkania przekaż rozmówcy wcześniej przygotowaną kartę rekomendacji, czyli kartkę A4 z tabelą gdzie można wpisać dane kontaktowe. Następnie poproś o wypełnienie.

Gotowy skrypt rozmowy podpowie jak zdobyć polecenia i rekomendacje

Może się zdarzyć, że pojawią się obiekcje. Wtedy w sposób delikatny należy zmobilizować rozmówcę, aby wpisał polecenia. Poniższy skrypt obrazuje jak zdobyć polecenia mimo obiekcji. Skrypt najlepiej pasuje

– Poproszę Cię teraz o wypełnienie karty rekomendacji. Jest tam miejsce na wpisanie 20 kontaktów, ale gdyby okazało się że nie jest wystarczające możesz pisać na drugiej stronie
– Nie wiem czy mogę podawać numery do znajomych nie uprzedzając ich o tym
– Rozumiem. Powiedz, czy jesteś zadowolony z dzisiejszego spotkania?
– W sumie to tak, dowiedziałem się czegoś nowego
– Czy uważasz, że to co robię jest wartościowe i jestem osobą godną polecenia?
– Zdecydowanie tak
– Czy jeśli skontaktujesz mnie ze swoimi znajomymi jest szansa, że oni podzielą Twoje odczucia i również będą z takiego spotkania zadowoleni?
– Myślę, że tak
– Może się również złożyć, że ktoś z twoich znajomych szukał dokładnie tego co oferuję. Czy w takiej sytuacji będzie Ci wdzięczny, że zechciałeś mnie z nim skontaktować?
– Pewnie tak
– Zatem niczym nie ryzykujesz, a możesz tylko zyskać zgadza się?
– Hmmm, no właściwie to tak
– Wróćmy więc do ankiety rekomendacji. Najłatwiej jest ją wypełnić korzystając z kontaktów zgromadzonych telefonie. Pomożesz?
– Ok

Rozmówca zdecydowanie chętniej da Ci polecenia jeśli odniesie z tego tytułu korzyści. Pod tym kontem należy z nim dyskutować. Ludzi nie interesuje, co ty będziesz z tego miał tylko jakie oni odniosą korzyści. Trzeba im te korzyści uzmysłowić podając konkretne przykłady. Tak jak w powyższej rozmowie. Wzrośnie ich reputacja i zdobędą punkty w oczach znajomych.

Jeśli któreś polecenie okaże się skuteczne zadzwoń do polecającego i podziękuj mu. Ludzie lubią tego rodzaju gesty. Może to spowodować, że otrzymasz więcej kontaktów. Jest to znakomita metoda na umawianie spotkań w MLM lub tradycyjnej sprzedaży.

Odpowiedź na pytanie: jak zdobyć polecenia i rekomendacje od klientów, nastręcza sporo problemów. Mam nadzieję, że udzieliłem Ci wskazówek, które będziesz mógł wykorzystać.

Twórca tego portalu. Posiada dziesięcioletnie doświadczenie w budowaniu i szkoleniu zespołów sprzedażowych. Osiągnął znakomite wyniki w kilku firmach marketingu sieciowego. Stworzył organizacje konsumenckie liczące kilka tysięcy osób, które po dziś dzień generują pokaźny obrót handlowy.

Post a Comment