Top
umawianie spotkań mlm

Jak zapraszać w MLM? czyli umawianie spotkań przez telefon

Warto nauczyć się jak zapraszać na spotkania w MLM wykorzystując telefon oraz kontakty zgromadzone na wcześniej przygotowanej liście. W każdym przedsięwzięciu biznesowym niezbędnym warunkiem do powstania dochodu jest skuteczna sprzedaż.

Idąc dalej, aby sprzedaż zaistniała musisz wiedzieć jak skutecznie umawiać spotkania biznesowe oraz jak przedstawić ofertę potencjalnemu klientowi lub partnerowi. Informacje możesz wykorzystać w MLM lub innej działalności, która wymaga aktywnego pozyskiwania klientów poprzez umawianie spotkań przez telefon.

Szukasz dobrej firmy MLM? – zobacz z kim współpracujemy
 • wiarygodna marka z ugruntowaną pozycją na rynku
 • topowe produkty i najlepiej płacący plany wynagrodzeń

Umawianie spotkań przez telefon – skrypt rozmowy

Na wstępie to co najważniejsze: Celem rozmowy jest umawianie spotkań przez telefon, a nie opowiadanie o tym co mamy do zaproponowania. Gotowy skrypt rozmowy podpowie Ci jak zapraszać w MLM i na inne spotkania biznesowe.

– Dzień dobry nazywam się Jan Kowalski, czy rozmawiam z Panem Malinowskim?
– Tak
– Czy możemy teraz chwilę porozmawiać?
– Tak, ale o co chodzi?
– Już mówię w czym rzecz. Numer dostałem od Romana Kwiatkowskiego, czy kojarzy Pan osobę?
– Tak
– Ostatnio rozmawiałem z Romanem Kwiatkowskim na temat zarobienia dodatkowych pieniędzy w branży medycznej i Pana znajomy polecił mi Pana jako osobę kompetentną i zainteresowaną uzyskaniem dodatkowego dochodu. Dzwonię z propozycją spotkania podczas którego opowiem o co chodzi i co Pan mógłby z tego mieć. Proponuję wtorek lub czwartek.
– No nie wiem. Ale o co konkretnie chodzi?
– Chodzi o prywatną opiekę medyczną. Informacji jest za dużo , aby przedstawić je przez telefon. Dlatego proponuję spotkanie najlepiej w nieodległym terminie to jest we wtorek lub czwartek.
– Pewnie będzie mnie Pan do czegoś namawiał, albo coś sprzedawał? Nie chcę.
– Spotkanie ma charakter informacyjny i niezobowiązujący. Kontakt do Pana dostałem od Pana znajomego. Gdyby on był nie zadowolony czy podawał by mi numer do kogokolwiek narażając swoją reputację? Chyba nie, zgadza się?
– Hmmm no w sumie racja.
– Zatem może Pan się zgodzić bez obaw. Woli Pan wtorek czy czwartek?
– Może być wtorek
– Godzina 12.00 czy 18.00?
– Lepiej 18.00
 – W takim razie jesteśmy umówieni we wtorek na godzinę 18.00 Ja już zapisałem termin, a Pan?
– Ja też
– W takim razie do zobaczenia
– Do widzenia

Skrypt umieściłem po to, abyś wiedział na czym polega umawianie spotkań przez telefon, a w zasadzie w jakim tonie ma być utrzymana rozmowa. Czytanie gotowej formułki nie wypada dobrze i jest mało skuteczne. Podany skrypt rozmowy telefonicznej to baza, którą trzeba modyfikować w zależności od rozmówcy. Powinny się tam znaleźć najważniejsze elementy wplecione w naturalny sposób.

Chcesz zacząć działać w MLM? – poprowadzimy Cię krok po kroku
 • dostaniesz wsparcie najlepszych liderów w branży
 • otrzymasz plan działania zapewniający profity

Wskazówki jak zapraszać na spotkania w MLM

W przykładowym skrypcie rozmówca jest informowany o wszystkim. Jeśli o coś pyta otrzymuje odpowiedź zgodną z prawdą, ale bez rozwijania tematu. Gdy atmosfera jest dobra możesz zażartować, ale w granicach rozsądku.

Jeśli rozmówca pyta: o co chodzi?, a Ty odpowiadasz: Nie mogę powiedzieć, nie mam teraz czasu żeby opowiadać, wszystkiego się Pan dowie na spotkaniu, wytwarza to aurę tajemniczości powodującą że rozmówca przestawia się na „czuwanie” i będzie w stosunku do Ciebie podejrzliwy. Nie tędy droga.

Podczas rozmowy telefonicznej prawie zawsze pojawią się obiekcje. Powody dla których rozmówca nie chce się umówić. W podanym przykładzie dwie: nie wiem o co chodzi i będzie Pan coś sprzedawał. W miarę nabierania doświadczenia coraz lepiej będziesz sobie z nimi radził.

Zwróć uwagę, że na końcu nastąpiło potwierdzenie w formie pytania o zapis terminu. To subtelna technika, którą warto stosować budując biznes MLM lub wykonując pracę polegającą na aranżowaniu spotkań.

Jeśli rozmówca nie umówił się na spotkanie zakończ temat grzecznie i z klasą. Zapytaj też na koniec czy za pół roku, jeśli sytuacja się zmieni możesz się ponownie odezwać.

Umawianie spotkań przez telefon będzie łatwe jeśli zastosujesz te porady

Rozmowę prowadź w pozycji stojącej. Dzięki temu przepona lepiej pracuje. Twój głos brzmi dużo pewniej dlatego umawianie spotkań przez telefon wypada lepiej.

 • na początku przedstaw się
 • powiedz od kogo masz numer
 • powiedz dlaczego dzwonisz właśnie do tej osoby
 • przedstaw w jakiej sprawie dzwonisz
 • nie opowiadaj wszystkiego przez telefon
 • stosuj język korzyści, powiedz co zyska rozmówca jeśli zechce się umówić
 • nie daj rozmówcy odczuć, że bardzo Ci zależy 
 • zawsze dawaj do wyboru dwa terminy spotkania
 • nie kłam byleby tylko rozmówca się umówił (to chyba oczywiste)
 • nie daj się sprowokować pytaniami rozmówcy
 • unikaj aury tajemniczości, to wzbudzi podejrzliwość
Potrzebujesz stałych zysków? – sprawdź na czym zarabiamy
 • tylko przetestowane rozwiązania
 • pełne wsparcie i pomoc od nas

Jak zapraszać w MLM i gdzie umawiać spotkania biznesowe przez telefon?

Wiesz już jak zapraszać na spotkania w MLM przez telefon. Teraz czas na wybór odpowiedniego miejsca. Miejsce spotkania określa jego rangę i buduje Twój wizerunek. Wybieraj miejsca które stwarzają warunki do spokojnego przeprowadzenia rozmowy. Chodzi o to żeby nikt Wam nie przeszkadzał i nie rozpraszał uwagi.

Może być kameralna restauracja lub ustronny stolik w lobby hotelowym. Unikaj lokali z dużą ilością gości, w których panuje hałas. To dekoncentruje i rozprasza uwagę. Spotkanie w domu wchodzi w grę i też może być udane. W takim przypadku warto zadbać, aby nie przeszkadzały małe dzieci, zwierzęta domowe czy włączony telewizor.

Nie każda osoba musi się zgodzić na spotkanie biznesowe. Z różnych powodów. Nie przejmuj się tym, rób swoje. Wraz z ilością odbytych rozmów będziesz coraz lepiej wiedział jak zapraszać na spotkania biznesowe i będziesz w tym coraz lepszy. Telefoniczne umawianie spotkań i pozyskiwanie poleceń to ważne umiejętność w marketingu sieciowym i sprzedaży.

Jeśli dobrze je opanujesz, a do tego wiesz jak sprzedawać produkty będziesz mógł zwiększyć ilość spotkań, zmniejszyć ilość wykonanych w tym celu rozmów telefonicznych i jednocześnie zarabiać więcej.

W jakich godzinach najlepiej umawiać spotkania biznesowe przez telefon?

Unikaj godzin porannych. Jeśli obudzisz kogoś telefonem szanse na umówienie spotkania spadną do zera.

Czy na wstępie pytać o tożsamość rozmówcy?

Nie. Wypytywanie na samym starcie: czy rozmawiam z Panem X? wprowadza rozmówcę w stan niepokoju. Od razu przychodzi mu na myśl, że dzwoni ktoś z firmy windykacyjnej, nachalny telemarketer lub urzędnik.

Twórca tego portalu. Posiada dziesięcioletnie doświadczenie w budowaniu i szkoleniu zespołów sprzedażowych. Osiągnął znakomite wyniki w kilku firmach marketingu sieciowego. Stworzył organizacje konsumenckie liczące kilka tysięcy osób, które po dziś dzień generują pokaźny obrót handlowy.

Comments

 • Wioletta S.

  Ciekawe rozwiązanie. W pracy nie mam potrzeby wykorzystywania takich sztuczek, ale sadzę że mogłyby przydać się w sytuacjach prywatnych. Przykładowo kiedy potrzebujemy czyjejś „przysługi” ;D

  • Umiejętności nabyte w trakcie budowania własnej struktury lub pracy jako handlowiec z całą pewnością przydadzą się w życiu codziennym.

 • Bookworm

  Proszę, całkiem fajny schemat rozmowy. Do dziś pamiętam pełne tajemniczości rozmowy wg schematu z przedstawicielami firmy A. jak i spotkanie podczas którego z magnetofonu rzęziła jakaś kocia muzyka, której „nie można było wyłączyć” – taki element osłabiania silnej woli 😉

  • Działania o których wspominasz do dzisiaj odbijają się czkawką. Wiele osób je pamięta i kojarzy z marketingiem sieciowym. Dlatego nie chcą słyszeć o tej formie działalności. Z resztą, wcale się im nie dziwię.

   Na szczęście te czasy powoli przemijają. Coraz więcej osób zajmujących się MLM stawia na profesjonalizm i podejście bardziej spójne z mentalnością Polaków. Machanie marynarkami i pompowanie motywacyjne ustępuje miejsca nauce praktycznych umiejętności sprzedażowych.

  • Bookworm

   Dlatego z dużą ciekawością czytam Twoje wpisy, że można inaczej z normalnym podejściem do klienta a nie z pełną manipulacją.

  • Dzięki, takie właśnie było moje założenie.

 • Zastrzyk inspiracji

  Bardzo przydatne informacje, szczególnie dla osób spotykających się często w sprawach biznesowych 🙂

  • Umówienie spotkania z osobą obcą nastręcza sporo problemów. Są na to najróżniejsze metody. W tym wpisie przedstawiłem jedną z nich. Może to być przydatne dla osób zajmujących się marketingiem sieciowym, ale też rozwijaniem własnej firmy, czy pracą w aktywnej sprzedaży.

 • Karol - bialeorly.eu

  Bardzo fajny i przejrzysty skrypt! Prosto, szybko i konkretnie do celu.

 • Stanislawa

  Dzięki za fantastyczny sposób brania poleceń. Już się go nauczyłam i będę uczyć mój zespół!!!
  !

Post a Comment