Top
system mlm

Zbuduj system MLM za pomocą 12 przydatnych memów

Obraz mówi więcej niż tysiąc słów. Ten truizm doskonale obrazuje moc płynącą z memów. Możesz obok tego faktu przejść obojętnie lub nauczyć się z niego korzystać budując swój system MLM. Czasem trudno jest dokładnie przekazać drugiej osobie to co mamy na myśli. Jeszcze trudniej opisać słowami funkcjonujące w społeczeństwie zależności lub modele postępowania. W takich momentach możesz posłużyć się obrazem.

Pokazanie memów adekwatnych do omawianej sytuacji jest jak kubeł zimnej wody wylany na głowę. W mgnieniu oka potrafi ocucić delikwenta. W opinii niektórych osób używanie memów w trakcie rozmowy z kandydatem na współpracownika może być techniką kontrowersyjną, czy wręcz niepoważną.

Szukasz dobrej firmy MLM? – zobacz z kim współpracujemy
 • wiarygodna marka z ugruntowaną pozycją na rynku
 • topowe produkty i najlepiej płacący plany wynagrodzeń

Często jednak to właśnie niekonwencjonalne metody przynoszą pożądane rezultaty w postaci zmiany nastawienia Twojego rozmówcy lub przynajmniej skłonienia go do refleksji. Memów możesz używać podczas spotkań rekrutacyjnych, większych prezentacji, ale również w celu podniesienia morale członków Twojego zespołu. Nadają się też doskonale do zbijania obiekcji.

Te memy pomogą zbudować system MLM

memy mlm

Zacząłem od mojego ulubionego. Wiele razy zdarzyło mi się rozmawiać z ludźmi, którzy na swoje barki przyjęli zbyt dużo obowiązków. W takiej sytuacji odmowa z ich strony jest rzeczą naturalną. Nie mogą przecież podjąć dodatkowego zajęcia jeśli brakuje im czasu na sprawy bieżące. To tłumaczenie wydaje się nie do przebicia, ale czy na pewno?

Ludzie często nie są świadomi swojej sytuacji. Jeśli pokażesz im błędne koło, w którym tkwią jest szansa, że docenią zalety biznesu MLM. Cześć z nich zrozumie, że czasem warto zatrzymać wóz, aby koła kwadratowe wymienić na okrągłe. Część niestety dalej będzie jechać na kwadratach. Ich wybór. Jest to również jeden z memów nadających się do zamknięcia sprzedaży. Pasuje idealnie jeśli Twoje produkty MLM rozwiązują problemy rozmówcy.


system mlm naśladowanie

Bardzo często ludzie działają jak zaprogramowane roboty. Mają wpojone pewne wzorce według których postępują. Wzorce te są im implementowane od najmłodszych lat. Znajdź dobrą i bezpieczną pracę. Zapewne nie raz już słyszałeś taką radę. Zastanów się jednak, czy w dzisiejszych czasach jest to dobra wskazówka.

Chcesz zacząć działać w MLM? – poprowadzimy Cię krok po kroku
 • dostaniesz wsparcie najlepszych liderów w branży
 • otrzymasz plan działania zapewniający profity

Przyjrzyj się jak wygląda sytuacja ludzi, którzy jej posłuchali. Życie na kredyt. Brak czasu i pieniędzy. Olbrzymie podatki. Urlop dwa razy w roku. Emerytura w wysokości połowy wynagrodzenia. Zadaj sobie pytanie: Czy taki model jest odzwierciedleniem Twoich marzeń?

Jeśli tak, to wszystko jest w jak najlepszym porządku. Jeśli nie to może czas się w końcu obudzić i poznać na czym polega mądra praca, na której opiera się marketing sieciowy. Gdy będziesz robił to co wszyscy będziesz miał to co wszyscy. W chwili gdy zrozumiesz sens tego prostego zdania będziesz dalej niż 90% społeczeństwa. Wdrożenie


memy opinie

Niektórzy obawiają się zrobić coś wykraczającego poza ogólnie przyjęty kanon w obawie przed krytyką środowiska i wyśmianiem w momencie, gdy przedsięwzięcie zakończy się porażką. Może zaistnieć sytuacja w której jednemu z kandydatów spodoba się system MLM, ale będzie go blokował strach przed opinią znajomych i rodziny. Wtedy możesz pokazać mu ten obraz.

Zazwyczaj jest tak, że Ci co mają najwięcej do powiedzenia, we własnym życiu osiągnęli bardzo mało lub brak im odwagi, aby wyjść przed szereg i zrobić coś inaczej niż wszyscy. Nie warto przejmować się tym co mówią ludzie. Nieważne co zrobisz oni i tak będą to komentować.


praca system mlm

Jeśli praca na etacie pozwala Ci się realizować, a wynagrodzenie jakie dostajesz zadowala Cię i czujesz się wystarczająco doceniony to nie szukaj innych rozwiązań tylko ciesz się życiem. Problem w tym, że w większości przypadków praca jest smutnym obowiązkiem. Wiele osób pracuje bo musi z czegoś żyć. Nie mają innego wyjścia.

Wykonywanie przez czas nieokreślony zajęcia, którego się nie lubi to zdecydowanie smutna perspektywa. Czy warto na to poświęcić większość własnego życia? Praca w MLM jest trudna, ale za to stwarza więcej możliwości zarobkowych, a co ważniejsze rozwojowych.


system mlm ludzie

Ocena innych nie zawsze jest wyznacznikiem Twojej wartości. Co by było gdyby Ci sławni teraz ludzie posłuchali cudzych opinii i uwierzyli, że się nie nadają? Dorobek który wytworzyli i który pozytywnie wpłynął na życie milionów osób nigdy nie mógłby powstać. A wszystko dlatego, że ktoś kiedyś zasiał w ich duszach ziarno zwątpienia.

Potrzebujesz stałych zysków? – sprawdź na czym zarabiamy
 • tylko przetestowane rozwiązania
 • pełne wsparcie i pomoc od nas

Upór w wielu sprawach przeszkadza, ale jeśli chcesz podążać własną drogą jest to cecha wręcz niezbędna. Sukces zawsze jest sumą wielu porażek i wymaga wytrwałości. Nie słuchaj narzekaczy, pesymistów i ludzi umniejszających Twoje dokonania. Bądź w tym nie słuchaniu uparty. Co będzie jeśli uwierzysz tym którzy mówią, że lepsze życie nie jest dla Ciebie i że nie masz wpływu na własny los?


system mlm polacy

Nieustanna pogoń za pieniędzmi. Tak wygląda życie przeciętnego polaka jeśli funkcjonuje on w tradycyjnym modelu, czyli zamienia czas na pieniądze. Zgromadzenie wystarczającej ilości pieniędzy jest dla niego trudne ponieważ nikt mu w tym nie pomaga. Działa zupełnie sam. Co byś pomyślał o człowieku, który postanowił zbudować Stadion Narodowy w pojedynkę? Z pewnością ochrzciłbyś go mianem szaleńca.

Co byś pomyślał o człowieku, który do budowy Stadionu Narodowego zaangażował zespół 1000 osób? Pomyślałbyś: ten osobnik dobrze kombinuje. Dlaczego tej prostej zasady nie przyłożyć do zarabiania pieniędzy? Dźwignia to słowo klucz zwłaszcza jeśli chodzi o system MLM Chcąc zbudować duży i stabilny dochód zaangażuj zespół ludzi. Działanie w pojedynkę zajmie Ci masę czasu i będzie o wiele trudniejsze.


System MLM wymaga odwagi

memy ryba

Załóżmy, że Twój rozmówca jest zainteresowany tym co mu zaproponowałeś. Obawia się jednak podjąć ostateczną decyzję. Wacha się i cały czas myśli. Pokaż mu wtedy jeden z memów przedstawiający dlaczego w niektórych chwilach warto się odważyć. Bez problemu zrozumie przekaz. System MLM wymaga odwagi. Pomyśl ile musiałbyś się nagadać, żeby wytłumaczyć sens uchwycony na powyższym obrazku? Z pewnością trwałoby to kilka dobrych minut.


memy pszczoła

Trochę to może drastyczne, ale jakże prawdziwe. Mucha i pszczoła żyją w tym samym świecie, ale widzą go w zupełnie inny sposób. Pszczoła patrzy przez pryzmat kwiatów, mucha przez pryzmat … Ty również wybierasz sposób postrzegania. Możesz dostrzegać pozytywne lub negatywne aspekty danej sytuacji.

Zawsze jednak znajdziesz to na czym się koncentrujesz. Komu ja to sprzedam? Gdzie znajdę odpowiednich ludzi? Pewnie spotkałeś się z takimi stwierdzeniami osób którym proponujesz system MLM. Te obiekcie rozbijesz pokazując obrazek z pszczołą i muchą.


Przydatne memy

mlm memy bruce lee

Ten tekst dobrze działa na człowieka w średnim wieku. Jego życie bardzo często nie wygląda tak jak tego oczekiwał. Jednocześnie jest na tyle młody, aby te oczekiwania pamiętać. W głębi duszy myśli o poprawie swojej sytuacji, ale zamiast coś zrobić czeka zawieszony w czasie. Przypomnij mu, że bierna postawa tu nie pomoże. Jego pozycja nie polepszy się ot tak, sama z siebie. Jeśli zechce ją poprawić będzie musiał podjąć działanie w tym kierunku.


diament

System MLM nie zawsze działa tak jak byśmy sobie tego życzyli. Brak efektów pomimo działania może doprowadzić do frustracji i zniechęcenia. Wtedy do głowy wkradają się myśli o rezygnacji. Nie jestem fanem piłki nożnej, ale podam Ci przykład z tego podwórka. W wielu meczach wynik zmienił się w doliczonym czasie gry, gdy wydawało się że wszystko jest już rozstrzygnięte.

Piłkarze drużyny, która w ostatniej chwili przeważyła szalę zwycięstwa na swoją stronę dokonali tego, bo nie poddali się nawet gdy zegar pokazywał 90 minutę. Nagroda jest na końcu. Czasem wystarczy odgarnąć jeszcze tylko centymetr ziemi, powalczyć jedną minutę dłużej, aby ją zdobyć. Ten obraz przyda Ci się w momencie, gdy wyczujesz zwątpienie u któregoś ze swoich współpracowników. Wysłany mailem lub mmesem podniesie go na duchu i doda sił.


system mlm wyścig

W wyścigu szczurów wcale nie jest najgorsze to, że jesteś szczurem. Największym problemem tkwi w tym, że to wyścig. Jeśli przestaniesz biec już po Tobie. A dokładniej, jeśli przestaniesz zamieniać czas na pieniądze zbankrutujesz. Kasjerka w hipermarkecie, czy dyrektor zarządzający, nie ważne. Jeśli przestaną pracować strumień pieniędzy przestanie płynąć. To największa bolączka wyścigu szczurów.

W głowie przeciętnego Kowalskiego zupełnie nie mieści się fakt, że z raz wykonanej pracy można otrzymywać wynagrodzenie wielokrotnie. Również pojęcie gratyfikacji odroczonej w czasie jest dla niego abstrakcyjne. On musi zarobić natychmiast.

Z raz napisanej książki jej autor otrzymuje wynagrodzenie przez długi czas. Z raz pozyskanego klienta przedstawiciel firmy MLM otrzymuje prowizję zawsze, gdy klient kupi produkt. To stanowi różnicę między wyścigiem szczurów, a mądrą pracą, którą umożliwia network marketing.


system mlm emeryt

Prekursorem i pomysłodawcą systemu emerytalnego w obecnym kształcie był Kanclerz Niemiec Otto Von Bismarck zwany też Żelaznym Kanclerzem. Zasada działania tego systemu jest prosta. Z wpłat osób pracujących obecnie wypłacana jest emerytura dla tych, którzy już przestali pracować. W czasach kanclerza, gdy przyrost naturalny był duży, a ludzie żyli stosunkowo krótko ten system sprawdzał się znakomicie. A jak jest teraz?

W obecnych czasach przyrost naturalny jest mały, a długość życia zdecydowanie się wydłużyła. Warunki zupełnie się odwróciły. Pieniędzy brakuje i dlatego emerytury są bardzo niskie. Najgorsze dopiero przed nami. Pokolenie powojennego wyżu demograficznego właśnie wchodzi w wiek emerytalny. Na rynek pracy natomiast wstępuje pokolenie niżu z lat dziewięćdziesiątych.

Nie trzeba być geniuszem, aby przewidzieć przyszłość. Granica wieku emerytalnego zostanie jeszcze podniesiona, a wysokość emerytur spadnie. Jaki z tego wniosek? Emerytura z ZUS i wakacje „na krecie” lub system MLM i zabezpieczenie przyszłości finansowej na własną rękę oraz wakacje tam gdzie zechcesz.

Czy zaprezentowane memy pomogą zbudować system MLM?

Broń w postaci memów warto mieć w swoim arsenale. Nie zawsze będziesz musiał jej użyć, ale jeśli zajdzie taka konieczność będziesz przygotowany.

Czy system MLM to piramida finansowa?

Nie. Większość piramid wykorzystuje wielopoziomowy plan wynagrodzeń zaczerpnięty z MLM. Przeczytaj rozwinięcie tematu: czy MLM to piramida finansowa?

Twórca tego portalu. Posiada dziesięcioletnie doświadczenie w budowaniu i szkoleniu zespołów sprzedażowych. Osiągnął znakomite wyniki w kilku firmach marketingu sieciowego. Stworzył organizacje konsumenckie liczące kilka tysięcy osób, które po dziś dzień generują pokaźny obrót handlowy.

Comments

 • Marta Kamińska

  Najbardziej trafia do mnie mem z historiami sławnych ludzi. To prawda, nie można się poddawać.

  • Nam się wydaje, że ludziom znanym sukces przyszedł łatwo. Nic bardziej mylnego.

 • Sylwia

  Świetny pomysł 🙂

 • Magda

  Memy rewelacja, większość znałam, ale oglądając je wszystko, można uśmiechnąć się pod nosem jednocześnie przytakując głowa.

 • patusiowa mama

  Memu mają to do siebie, że większość z nich niesie samą prawdę.

 • Smiley Project

  Aż mam problem zdecydować, który jest moim ulubionym 😛

 • Michał

  Sytuacja wygląda inaczej gdy jest się właścicielem firmy mlm, a pracując dla takiej firmy jesteśmy tylko jednym z wielu „żołnierzy”, czyli to co pokazano na obrazku nr 2. Jestem zwolennikiem „tradycyjnego” biznesu, gdzie liczy się kreatywność, innowacyjność i rozwiązywanie problemów. Oczywiście praca w systemie MLM uczy wytrwałości, konsekwentnego dążenia do celu i sprzedaży idei (nie ukrywajmy że nie trzeba sprzedawać, bo trzeba. Obrót z czegoś musi być w grupie). Mimo wszystko, nie nazwałbym tego „własnym biznesem”, ale ewentualnym narzędziem do zdobycia kapitału, żeby ten biznes stworzyć. Na rynku jest też wiele firm oparte na tym systemie, które nie wnoszą żadnej wartości, a żerują na ludzkiej naiwności. Nieetyczność w środowisku mlm jest niestety dosyć częstym zjawiskiem i psuje to opinię ogółu. Inną rzeczą, która mi się nie podoba to bardzo agresywne zachowanie „MLM-owców” do osób, które mają odmienne zdanie na ten temat. Od razu są wrzucane do jednego worka z pesymistami i nieudacznikami. To chyba tyle co chciałem napisać. 🙂 Takie moje 2 groszy dorzucone do tematu. Mimo wszystko ciekawy artykuł. Życzę powodzenia. 😉

  • Dzięki Michał za tak wyczerpujący komentarz. Zgadzam się z tym co napisałeś z jedną bardzo drobną różnicą. Mianowicie, nawet nie będąc właścicielem MLMu można stosować zasadę dźwigni w postaci współpracy wielu ludzi. To właśnie powoduje, że „żołnierz” może działać tak jak właściciel, a dodatkowo nie musi ponosić ryzyka finansowego związanego z prowadzeniem przedsiębiorstwa.

  • Michał

   I to jest właśnie plus MLM-u, o którym nie napisałem. Ah, skupiłem się bardziej na złych stronach, ale jak najbardziej jest też wiele plusów i dla niektórych osób ten system jest faktycznie lepszą opcją. 🙂 Sam działałem w jednej z takich firm i dosyć fajnie przebiegała współpraca z ludźmi w moich liniach. Symultanicznie pracując przy swoim biznesie tradycyjnym, ostatecznie zdecydowałem że dla mnie jest lepsza ta opcja. 🙂

  • Marketing sieciowy, tak jak każda działalność,ma swoje plusy i minusy. Według mnie ilość plusów zdecydowanie przewyższa ilość minusów. Dlatego właśnie zaangażowałem się w tego typu działalność. Grunt żeby robić to co jest dla Nas najbardziej odpowiednie i korzystne:)

  • niedzwiedziembyc.pl

   cześć Michał:) pokusiłbyś się o parę przykładów firm MLM żerujących na naiwnosci:) osobicie uwazam ze MLM jest pięknym sposobem zarabiania pod warunkiem ze produkty sa conajmniej konkurencyjne pod wzgledem cena/jakosc do tych dostepnych drogą tradycyjną jak i ludzie nie sa napastliwi ale wyedukowani i zamiast krzywic sie na jakieś stwierdzenia osoby z którą rozmawiają podsuwają mu taki zestaw memów na przykład;) super sprawa 🙂

 • Joanna Julia Sokołowska

  Obrazek z Brucem Lee – najlepszy!

 • Nieidealna Anna

  Trochę się pouśmiechałam pod nosem, ale trochę też zasmuciłam – bo memy są takie życiowe, prawdziwe i polskie. Pozwolę podzielić się doświadczeniem z własnego podwórka. Byłam najgorszą z najgorszych pośród naboru sekcji przeszło 300 osób sekcji judo. Na pierwszym treningu z trenerem wyleciałam z maty, za brak umiejętności. Starsze dziewczyny mnie tak katowały, że myślałam iż nie wrócę po treningu w jednym kawałku do domu… Nikt na mnie nie stawiał, nikt we mnie nie wierzył, ale ja ciężko harowałam – więcej niż inni, również po treningach: wszędzie w domu na lace, gdzie się dalo. Rezultat? Jako jedyna z naboru pozostałam w sekcji, przetrwałam i przeżyłam starsze zawodniczki, zdobyłam w lata z rzędu tytuł Mistrzyni Polski i cóż jestem silna psychicznie do dziś 🙂

  • Gratuluje, Mistrzostwo Polski to naprawdę duże osiągnięcie. W którejś z mądrych książek przeczytałem, że sukces to 10% talentu i 90% ciężkiej pracy. Jak widać potwierdza się:)

  • Nieidealna Anna

   Zdecydowanie tak jest 🙂

 • Agnieszka

  Dla mnie, nie tylko ten artykuł, ale cała strona jest strzałem w 10. Dla osób takich jak ja, które niestety nie maja pomocy ze strony Sponsora, a upline woli załatwiać sprawy za mnie, niż mnie wyszkolić, to te wszystkie artykuły i komentarze naprawdę pomagają poczatkującym. Ja osobiście bardzo dziekuję

  • Dziękuję, bardzo miło czyta się takie słowa 🙂 Jeśli sponsorzy nie chcą pomagać idź w górę swojej linii. W końcu znajdziesz osobę która aktywnie działa i pracuje z całą strukturą a nie tylko z bezpośrednio poleconymi.

Post a Comment