Top
jak budować mlm przez internet

Jak budować MLM przez internet? – marketing sieciowy online

Praca online stała się w obecnych czasach powszechna. Dlatego warto wiedzieć, jak budować MLM przez internet. Wiele biznesów musiało zaadaptować się do nowych warunków, które pojawiły się w ostatnich latach. Zmusiło to przedsiębiorców do przejścia ze sfery fizycznej do wirtualnej. Niektóre działalności są jednak mocno kojarzone z bezpośrednim kontaktem. Jedną z takich branż jest marketing sieciowy.

Ten rodzaj sprzedaży kojarzy się przede wszystkim z bezpośrednim kontaktem. Na licznych spotkaniach sprzedawcy pozyskują klientów oraz osoby zainteresowane wstąpieniem do struktury. Czy network marketing można skutecznie przenieść na poziom internetu?

Chcesz zacząć działać w MLM? – poprowadzimy Cię krok po kroku
 • dostaniesz wsparcie najlepszych liderów w branży
 • otrzymasz plan działania zapewniający profity

Poradnik jak budować MLM przez internet

Okazuje się, że biznes MLM można bardzo skutecznie przenieść do strefy online. Co więcej, rozwiązanie to stwarza wiele możliwości dla osób, które mają problem z komunikacją. Jedną z najczęstszych obaw przed spróbowaniem swoich sił w marketingu wielopoziomowym jest strach przez skonfrontowaniem się z ludźmi.

Szczególnie ci, którzy należą do introwertyków, nie czują się w pełni swobodnie w rozmowie z obcymi. Umawianie spotkań przez telefon, zapraszanie do struktury czy pozyskiwanie poleceń sprawia im nie lada trudność. Myśl o tym, że mają namówić znajomych lub rodzinę do wejścia w ich działalność jest często bardzo stresująca.

Wiele osób, które odniosły sukces w MLM przez internet, to właśnie ludzie, którzy szukali alternatywnej drogi. Można uniknąć bezpośredniej konfrontacji z innymi, dzięki zastosowaniu mediów społecznościowych. Nie zmienia to faktu, że marketing wielopoziomowy wciąż jest biznesem relacji. Oznacza to, że niezależnie czy działamy w świecie wirtualnym, czy realnym, to zawsze nasze relacje z innymi będą czynnikiem decydującym o naszym sukcesie lub porażce.

Zasady gry zmieniają się jednak nieco w zależności od planszy. W przypadku komunikacji bezpośredniej zmuszeni jesteśmy do utrzymywania wysokiego poziomu pewności siebie, w ryzach należy trzymać ton głosu, mimikę oraz gestykulację. Kontakt online znacznie więcej nam wybacza. Pomimo dużego stresu, możemy komunikować się z ludźmi i nikt nie będzie świadom naszego samopoczucia, ponieważ tekst nie pozwoli im tego poznać.

Zalety budowania MLM przez internet

Zastosowanie internetu, a w szczególności mediów społecznościowych otwiera przed sprzedawcami szereg nowych możliwości. Przede wszystkim zwiększa się grupa docelowa, do której możemy dotrzeć. Nie musimy ograniczać się wyłącznie do osób z naszego otoczenia, ponieważ internet daje nam nieograniczone możliwości docierania do nowych potencjalnych klientów lub członków struktury.

Co więcej, budowanie MLM online wiąże się ze stosunkowo niewielkim ryzykiem. Większość firm oferuje właściwie zerowy koszt dołączenia lub wyłącznie niewielkie opłaty. Stwarza to świetną okazję dla nieufnych, ponieważ każda zainteresowana osoba może spróbować swoich sił w tym rodzaju działalności bez obaw o stratę dużego kapitału.

Najważniejszą radą, jakiej można udzielić osobom, które chcą budować MLM przez internet, jest konieczność uzbrojenia się w cierpliwość.

Budowanie społeczności zaangażowanych klientów oraz współpracowników zajmuje sporo czasu. Jeżeli nastawisz się na szybki oraz prosty zysk, możesz się niemiło zaskoczyć. Oczywiście na rynku jest wiele osób, które oferują wielotysięczne zarobki już od pierwszego miesiąca, ale istnieje małe prawdopodobieństwo, że właśnie tak się stanie.

Szukasz dobrej firmy MLM? – zobacz z kim współpracujemy
 • wiarygodna marka z ugruntowaną pozycją na rynku
 • topowe produkty i najlepiej płacący plany wynagrodzeń

Każdy Twój ruch powinien być częścią większego planu. Klienci, których pozyskujesz dzisiaj, będą opłacać Twoją działalność w przyszłości. Z takim nastawieniem, należy podchodzić do marketingu wielopoziomowego w internecie. Czas który poświęcisz, zaowocuje w przyszłości. Być może uda się zbudować strukturę, która zapewni wysoki dochód pasywny.

Jak wykorzystać potencjał internetu?

Jak budować MLM przez internet? Jeżeli chcesz w pełni wykorzystać potencjał, jaki daje internet, Twoim głównym zadaniem powinno być tworzenie bazy kontaktów.Bogata lista adresów e-mail to coś więcej niż narzędzie pracy to inwestycja, która pomoże zabezpieczyć Twój biznes. Dlaczego to właśnie kontakt do ludzi jest tak istotny?

Przypuśćmy scenariusz, w którym z jakiegoś powodu tracisz dostęp do swojego konta na Facebooku. Jeżeli to właśnie tam skupiała się Twoja społeczność, to prawdopodobnie stracisz to, co budowałeś miesiącami, jeżeli nie latami. Lista kontaktów pomoże Ci zawsze dotrzeć do ludzi, z którymi zbudowałeś już trwałą relację. Jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie Twojej działalności w internecie. Pytanie tylko, w jaki sposób tworzyć te relacje?

Budowanie internetowego imperium MLM

Wśród osób zaangażowanych w budowanie MLM przez internet często można spotkać się z opinią, według której powinno się opowiadać o swoim sposobie życia, a nie o samym produkcie. Inaczej mówiąc, to Ty jesteś twarzą produktu i to właśnie Twoje życie ma pokazywać korzyści, które wynikają z jego zastosowania lub dołączenia do struktury.

Proces budowania MLM przez internet może być bardzo zróżnicowany, poniżej znajduje się przykładowy proces tworzenia:

 1. Wybierz kanał przekazu
 2. Opowiedz swoją historię
 3. Zbuduje relacje ze społecznością
 4. Przekieruj ruch na landing page i zdobądź kontakty
 5. Daj im wartość oraz wiedzę
 6. Sprzedaj im produkty MLM lub zaproś do struktury

Jest to przykładowa droga, którą możesz traktować jako wskazówkę. Pamiętaj jednak, że niezależnie od Twojego stażu oraz wiedzy, zawsze najważniejsze jest udoskonalanie oraz wprowadzanie zmian. Każda społeczność jest nieco inna, Ty również komunikujesz się w sposób, który jest niepowtarzalny i typowy właśnie dla Ciebie. Dlatego coś, co może być skuteczne w przypadku jednej osoby, u innej nie będzie dawało żadnych rezultatów.

Oprzyj swoją działalność na sobie, a nie na produkcie. Jeżeli zgromadzisz społeczność, która ufa Ci jako człowiekowi, to niezależne, jaki produkt sprzedajesz lub z jaką firmą współpracujesz, zawsze będziesz w stanie spieniężyć swoją społeczność. Dodatkowo taki sposób budowania relacji jest znacznie trwalszy oraz bardziej szczery. Ludzie nie chcą miliona postów o produkcie, chcą za to poznać Cię jako osobę i zobaczyć, jak się rozwijasz i zmieniasz.

Potrzebujesz stałych zysków? – sprawdź na czym zarabiamy
 • tylko przetestowane rozwiązania
 • pełne wsparcie i pomoc od nas

Dywersyfikuj ruch, czyli jak budować MLM przez internet

Wiele osób skupia się wyłącznie na jednym medium, budują oni dla przykładu swoją społeczność na YouTube. Jest to ryzykowne, ponieważ w sytuacji gdy, chociażby przypadkowo złamiemy regulamin, możemy utracić dostęp do swoich odbiorców. Znacznie rozsądniejsze jest dywersyfikowanie ruchu. Zbieranie zainteresowanych osób z różnych miejsce (Facebook, YouTube, Instagram itp.), a następnie skupianie ich w swojej liście mailowej.

Warto dobrać odpowiednie platformy do komunikacji. Pomimo że media społecznościowe działają na podobnej zasadzie, to jednak skupiają różnych ludzi. Dobierze odpowiednią platformę pod grupę docelową, która Cię interesuje, a następnie zacznij opowiadać im swoją historię. Pokaż, kim jesteś i jak Twoje życie się zmienia, co jest dla Ciebie ważne. Taki sposób komunikowania się buduje zaufanie. Znacznie łatwiej będzie wygenerować sprzedaż.

Nie zakłamuj rzeczywistości

Początkujący sprzedawcy często uważają, że konieczne jest założenie białej koszuli i przybranie maski człowieka sukcesu. Obecnie ta strategia może okazać się nieskuteczna. Ludzie szybko zorientują się, że prezentowany przez Ciebie styl życia, to tylko kreowanie wizerunku w sieci. Znacznie lepiej jest zbudować historię od zera do bohatera. Pokaż to, w jaki sposób MLM zmienia Twoje życie.

Dziel się wartościową wiedzą, dzięki czemu uda Ci się zbudować nawyk wśród Twoich odbiorców. Będą oni wiedzieli, że warto do Ciebie wracać. Oczywiście, należy pamiętać o tym, że celem naszych działań jest sprzedaż lub pozyskanie osoby do struktury. Nie warto jednak przesadzać z treściami czysto marketingowymi. Optymalnym stosunkiem wartości do reklamy będzie 80 do 20 na korzyść rzeczy wartościowych. W ten sposób nie zrazisz do siebie odbiorców.

Jak budować MLM przez internet? – zaakceptuj opinie innych

Jedną z kluczowych rzeczy, którą każdy z nas musi przyswoić, jest to, że nie każda napotkana przez nas osoba zostanie naszym klientem. Taka sama zasada obowiązuje podczas budowania MLM przez internet. Nie każda osoba, która spotka się z tworzonymi przez nas treściami, zostanie naszym klientem lub członkiem zespołu.

Internet ma również swoją czarną stronę. Niektórzy traktują strefę wirtualną jako wyjętą spod prawa. Nie mają oporów przez oczernianiem oraz oskarżaniem. Szczególnie w przypadku marketingu wielopoziomowego, który często nazywany jest oszustwem. Wielokrotnie udowodnione było, że MLM to nie piramida finansowa.

Warto mieć to na uwadze i nie brać tego do siebie. Prędzej czy później na drodze każdego sprzedawcy MLM pojawią się osoby, które będą bardzo niepochlebnie wyrażać się na jego temat. Ich wzrastająca liczba oznacza, że idziemy w dobrym kierunku.

W jaki sposób zdobywać klientów przez internet?

Opowiedz im o tym, jaki wpływ na Twoje życie ma produkt, który sprzedajesz. Autentyczne historie to świetna reklama

Jak budować MLM przez internet, aby osiągnąć sukces?

Jeśli korzystasz z mediów społecznościowych, nazwę firmy MLM lub produktu wymieniaj rzadko, albo wcale. Skup się na pokazywaniu własnego stylu życia i prezentowaniu pozytywnego przekazu.

Twórca tego portalu. Posiada dziesięcioletnie doświadczenie w budowaniu i szkoleniu zespołów sprzedażowych. Osiągnął znakomite wyniki w kilku firmach marketingu sieciowego. Stworzył organizacje konsumenckie liczące kilka tysięcy osób, które po dziś dzień generują pokaźny obrót handlowy.

Post a Comment