Top
prawo przyciągania

Prawo przyciągania – jak zacząć je stosować w praktyce?

Prawo przyciągania to już kultowa teoria, która zakłada, że nasze myśli mają moc kreowania rzeczywistości. Według niej, samymi myślami i bez podejmowania konkretnych działań, jesteśmy w stanie dojść do zamierzonego celu. Nasze myśli mają mieć określone wibracje, które przyciągają rzeczy o takich samych wibracjach.

Jedno jest pewne, teoria ta pozwoliła autorom znacznie się wzbogacić. Wytworzyła się społeczność, która kupuje książki, kursy oraz seminaria. Stosując odpowiednie techniki, możemy wpływać na swoje życie i to co otrzymujemy. W artykule znajdziesz ćwiczenia, które podpowiedzą jak zacząć stosować prawo przyciągania w praktyce.

Potrzebujesz stałych zysków? – sprawdź na czym zarabiamy
  • tylko przetestowane rozwiązania
  • pełne wsparcie i pomoc od nas

Teoria przyciągania opisana w książce Sekret

Książka „Sekret” została wydana w roku 2006. Prawdopodobnie nikt nie przypuszczał, że stanie się, aż tak wielkim sukcesem. Sprzedała się w ponad 19 mln egzemplarzy. Przetłumaczono ją na 46 języków. Wielu ludzi stało się niesamowitymi zwolennikami teorii, które zostały opisane w tej publikacji. Powstały również podobne opracowania: książki o prawie przyciągania. Ludzie pokochali Sekret do tego stopnia, że wniknął do popkultury. 

Teoria przyciągania opisana w książce Sekret zakłada, że istnieje pewien rodzaj siły, który materializuje Twoje myśli.

Dlaczego to ma działać? Według autorki nasze myśli mają określoną częstotliwość, którą my emitujemy do wszechświata. W ten sposób nasze myśli oddziałują na wszystko, co nas otacza. Sekretem udanego i szczęśliwego życia jest więc kontrolowanie myśli, a co za tym idzie częstotliwości, które wysyłamy.

Przyjmując takie założenie, możemy wyciągnąć wnioski, że nasze życie kształtowane jest przez nasze intencje oraz myśli. Poprzez myśli działamy na naszą podświadomość, a ona zapamiętuje nasze przekazy. Następnie podświadomość utrzymuje w sobie obraz, który jej zaszczepiliśmy, a następnie dąży do przyciągnięcia rzeczy o tej samej wibracji. W ten sposób można założyć, że stajemy się tym, o czym myślimy.

Prawo przyciągania — zarzuty

Sekret w opinii publicznej rozumiany jest jako wiara w mistyczną siłę, która oferuje mi wszystko, o co poprosimy. W związku z tym teoria zyskała bardzo wielu sceptyków, którzy negatywnie wypowiadają się na temat prawa przyciągania.

Częstym zarzutem w stronę ruchu gromadzącego się wokół Sekretu jest to, że wszelkiego rodzaju twórcy intensywnie monetyzują swoich odbiorców. Powstały ogromne ilości książek, ćwiczeń, seminariów, szkoleń, warsztatów o tej tematyce. Szkoleniowcy obiecują, że odmienią Twoje życie. Dzięki prawu przyciągania masz się stać szczęśliwy, bogaty, zdrowy, możesz ułożyć swoje życie miłosne itp.

Niektórzy zaczęli postrzegać osoby grupujące się wokół sekretu jak sektę.

Hasło przewodnie sekretu, czyli „myśli stają się rzeczami” jest uważane za krzywdzące. W końcu ciężko wychodzić z założenia, że to wszystko może być takie łatwe. Gdyby nasze myśli były tak potężne, to nie istniałby głód, wszyscy bylibyśmy szczęśliwi oraz kochani, a jednak tak nie jest. Przeciwnicy teorii przyciągania opisanej w książce Sekret zarzucają, że wpaja ludziom fałszywe przekonanie, które może mieć negatywny wpływ na ich życie.

Wiemy jak generować stałe zarobki za pomocą internetu
  • otrzymasz plan działania krok po kroku
  • dostaniesz skuteczne narzędzia online

Jak zacząć stosować prawo przyciągania w praktyce?

Jest na to kilka sposobów. Podstawową metodą pracowania ze swoją podświadomością są afirmacje. Mają one na celu zaszczepienie w nas przekonania o prawdziwości naszych myśli. Szczególnie istotny ma być czas przed snem, kiedy to umysł jest otwarty na sugestie.

Afirmacje polegają na tym, że wyobrażasz sobie jakiś scenariusz lub czynność. Jest to technika powszechnie wykorzystywana przez sportowców oraz przedsiębiorców. Im bardziej urealnisz swoje wyobrażenie, tym lepszy efekt osiągniesz. Dlatego wyobrażając sobie, że liczysz pieniądze, należy skupić się nie tylko na wyglądzie tych pieniędzy, ale również na dotyku papieru i zapachu.

Inne ćwiczenie to prowadzenie specjalnego zeszytu, w którym regularnie zapisujemy określone „modlitwy”.

Pisanie ma być idealnym sposobem na przemycanie myśli do podświadomości, ponieważ pracujemy na trzech płaszczyznach: myślimy o tym co piszemy, widzimy to co piszemy oraz wykonujemy czynność pisania.

Chcesz wiedzieć, jak zacząć stosować prawo przyciągania w praktyce? Wystarczy, że ustalisz swoją potrzebę. Przyjmijmy, że chcesz znaleźć miłość życia. Musisz więc zaszczepić w swojej podświadomości przekonanie, że już znalazłeś swoją ukochaną osobę. Zawsze gdy myślisz o sobie, myśl w taki sposób, jak gdybyś już był w związku. Niektórzy zalecają nawet spanie na jednej połowie łóżka, w taki sposób, aby nasza miłość miała miejsce w naszym życiu.

Do tego należy wprowadzić afirmacje stosowane szczególnie przed zaśnięciem. Warto jednak znacznie częściej pracować z podświadomością. Najlepiej w każdej wolnej chwili pracuj nad wibracjami, które wysyłasz do świata. Nie powinieneś jednak robić tego w sposób nachalny. Niech Twoje myśli będą dla Ciebie wręcz oczywiste. Przekonywanie samego siebie „na siłę” nie przyniesie zamierzonego rezultatu.

Neville Goddard i eksperyment z drabiną

Neville Goddard i eksperyment z drabiną to najczęściej przytaczany dowód na to, że prawo przyciągania rzeczywiście działa. Pisarz skupiał swoje dzieła wokół szeroko rozumianego mistycyzmu. Bazował on również na motywach religijnych. W jego definicji Bóg był wyobraźnią, a Biblia narzędziem, które pomagało prostemu ludowi na zrozumienie tej zaawansowanej idei.

Według Nevilla Goddarda prawo przyciągania działa tak, że przyciągasz to, w co wierzysz, że jest prawdą.

Dla potwierdzenia swojej tezy zaproponował on eksperyment z drabiną. Jeżeli masz ochotę, możesz przeprowadzić go samodzielnie, nie wymaga on żadnego sprzętu, a jedynie nieco samozaparcia.

Trzy fazy eksperymentu z drabiną

Pierwsza faza eksperymentu polega na rozwieszeniu w domu kartek z napisem „Nie będę się wspinać po drabinie”. Chodzi o to, abyś spoglądał na nie kilkukrotnie w ciągu dnia. Za każdym razem, gdy na nie spojrzysz, powinieneś zapewnić sam siebie, że nie będziesz się wspinać.

Drugi etap odbywa się w momencie zasypiania. Ułóż się w pozycji, w której zazwyczaj nie zasypiasz. Następnie zamknij oczy i wyobraź sobie drabinę i to, że się po niej wspinasz. Skup się na wywołaniu najbardziej realnych doznań. Powinieneś czuć szczeble na swoich dłoniach i stopach. Wchodź i schodź z drabiny kilkukrotnie. Wizualizację powtarzaj przez 3 kolejne noce.

Posiadasz strony generujące ruch? – wiemy jak go zmonetyzować
  • dożywotnie profity
  • najlepsze warunki
  • instrukcja krok po kroku
  • wsparcie i pomoc od nas

Trzeci etap polega na tym, że masz o wszystkim zapomnieć. Nie myśl o drabinie, wróć do swojego codziennego życia. Według tego co Neville Goddard uważa, powinieneś w perspektywie tygodnia lub dwóch mieć okazję do wejścia po drabinie podczas codziennych czynności.

Jeżeli eksperyment się nie powiódł i nie miałeś okazji do wejścia po drabinie, to powinieneś powtórzyć cały proces. A co jeżeli teoria Nevilla Goddarda i eksperyment z drabiną ponownie się nie sprawdzi? Wtedy powtarzaj, aż do skutku. Według Nevilla pojawienie się drabiny jest dowodem na to, że siła podświadomości potrafi przezwyciężyć nasze zaprzeczenia, które tworzyliśmy przy pomocy kartek.

Prawo przyciągania — ćwiczenia oraz techniki

Poniżej przedstawię kilka popularnych ćwiczeń, które wykonują osoby, chcące zatosować prawo przyciągania w praktyce. Nie wydaję tutaj żadnego sądu na temat ich skuteczności, wszystko pozostawiam Tobie. Sam możesz wypróbować poniższe ćwiczenia i na tej podstawie wyrobić sobie swoją własną opinię.

Pracuj nad swoją wiarą

Prawo przyciągania wymaga od Ciebie wiary w jego skuteczność. Jeżeli podświadomie nie wierzysz, to Twoje wibracje nie będą przyciągały zamierzonych rzeczy. Właśnie dlatego należy pracować nad swoją wiarą. Jest to jeden z podstawowych warunków. Żeby prawo przyciągania zadziałało, musisz w nie wierzyć.

Twój umysł przyzwyczajony do innego postrzegania świata. Dlatego musisz zmienić swoje nastawienie. Jak pracować nad swoją wiarą? Najlepszą metodą jest obserwacja. Bądź czujny, a zauważysz, że tak na dobrą sprawę prawo przyciągania manifestuje się w Twoim życiu cały czas, pracuj nad swoją wiarą.

Obserwuj nie tylko swoje życie, ale również osób z Twojego otoczenia. Zwracaj uwagę na to, w jaki sposób się one o sobie wypowiadają, a następnie patrz, jak to wpływa na Twoje życie. Nie ma lepszego sposobu na zbudowanie w sobie wiary, niż przekonanie się o tym, że prawo rzeczywiście obowiązuje. Pracuj nad swoją wiarą regularnie.

Trenuj pozytywne myślenie

Pozytywne myślenie to umiejętność, która pozwala na uaktywnienie prawa przyciągania. Jak każda inna umiejętność wymaga od nas regularnego doskonalenia. Codziennie spotykamy się z różnymi sytuacjami, to jak my je odbierzemy, zależy już wyłącznie od nas. Ludzie często zapominają o tym, że mają wpływ na to, jak postrzegają rzeczywistość.

Trenuj pozytywne myślenie, aby poprawić jakość swojego życia.

Negatywne emocje blokują prawo przyciągania. Warto ćwiczyć swój sposób myślenia, aby kontrolować wibracje wysyłane do świata. Codziennie doświadczamy negatywnych emocji, spowodowane są zazwyczaj tym, że nasze oczekiwania są niespełnione. Konflikt pomiędzy tym, jak my siebie postrzegamy, a tym, w jaki sposób wygląda świat, budzi w nas negatywne emocje. Musisz nauczyć się to zauważać oraz kontrolować. Dlatego trenuj pozytywne myślenie.

Zrób tablicę wizyjną

Zrób tablicę wizyjną. Tablica wizyjna to narzędzie, które pozwala nam utrzymać kierunek działania. Polega ona na tym, że wizualizujemy swoje cele lub marzenia. Przygotuj zdjęcia, które przedstawiają to, co chcesz osiągnąć. Może to być wymarzony samochód, dom lub kraj, w którym chcesz mieszkać. Z obrazów przygotowujesz kolaż, który ma zapaść Ci w pamięć.

Odkryj najbardziej dochodową metodę monetyzacji ruchu
  • wykorzystaj potencjał swoich portali
  • zbuduj źródło stale płynących prowizji

Tablicę umieść w miejscu, na które często pada Twój wzrok. Im częściej będziesz spoglądał na tablicę, tym lepiej. Dobrym rozwiązaniem jest zawieszenie tablicy wizyjnej nad łóżkiem. Dzięki temu przed snem będziesz mógł patrzeć na swoje cele i kierować swoje myśli w ich kierunku. Zrób tablicę wizyjną, a łatwiej wyślesz właściwe wibracje.

Twórz scenariusze przyszłych rozmów

Wyobraź sobie, w jaki sposób będziesz prowadził rozmowy po tym, jak prawo przyciągania da Ci to, czego oczekujesz? Co będziesz mówił do swoich bliskich? Jaki będzie ton Twojego głosu? To wszystko pomoże Ci dokładnie wczuć się w sytuację, w której niewątpliwie niedługo się znajdziesz. W rozmowach możesz opowiadać o tym, jak cudowanie się czujesz.

Twój umysł po pewnym czasie przestanie rozróżniać rzeczywistość od wyobrażeń.

Dzięki temu wibracje Twoich myśli i prawo przyciągania sprawią to, że one się już urzeczywistniły. Jeżeli masz problem z przeprowadzeniem takiej rozmowy, możesz sobie ją spisać, dzięki temu łatwiej będzie zapamiętać jej przebieg. Nie ważne jak, twórz scenariusze przyszłych rozmów, dla swojego dobra.

Medytacja

Medytacja to technika prosta, ale bardzo skuteczna. Dzięki chwili ciszy możesz opanować natłok myśli, które płyną przez nasze głowy. Wystarczy codziennie 10 minut poświęcić na oczyszczenie umysłu. Znacznie poprawi to Twoje możliwości afirmowania oraz urzeczywistniania swoich celów. Zaleca się poranną medytację, ponieważ na sam początek jest ona nieco łatwiejsza. Rano nie jesteśmy jeszcze tak rozproszeni. W ciągu dnia pojawiają się dodatkowe bodźce, które mogą utrudniać medytowanie.

Medytować warto niezależnie od tego czy prawo przyciągania jest dla Ciebie istotne. Pamiętaj, że na samym początku medytowanie może wydawać Ci się bardzo trudne. Nasz umysł jest przyzwyczajony do masy bodźców. Czasem ciężko jest się uspokoić. Błądzenie umysłu jest zupełnie normalne, niech Cię to nie zniechęci. Pozwól myślą płynąć i po prostu obserwuj, co pojawia się w Twojej głowie.

Ustal swoje powtarzalne intencje

Cele powinny być jasno zdefiniowane. Jeżeli czujesz, że brakuje Ci celu, to powinieneś zadbać o ich wyznaczenie. Prawo przyciągania pozwoli Ci osiągnąć wszystko, co zechcesz. Musisz jednak pracować nad intencjami. Stwórz sobie listę intencji, które będziesz regularnie pracować. Możesz zaplanować konkretne intencje na jakiś dzień tygodnia. Dla przykładu w każdy poniedziałek skupiasz się na swoim życiu prywatnym, a w piątek na finansach.

Ustal swoje powtarzalne intencje.

Prawo przyciągania polega na wyznaczaniu celów. Ustalanie intencji to jeden z kluczowych elementów całego procesu. Prawo przyciągania może działać na Twoją korzyść pod warunkiem, że mu na to pozwolisz. Dobra intencja, powtarzana przez długi czas pozwoli Ci na przekonanie podświadomości do Twojej racji.

Moc i prawo przyciągania pieniędzy

Moc i prawo przyciągania pieniędzy to koncepcja, która jest szczególnie ważnym elementem dla większości zainteresowanych. Pieniądze stanowią istotną część naszego życia. Nie możemy się bez nich obyć. Oznacza to, że praktycznie każdemu z nas zależy na pozyskiwaniu ich w ilościach pozwalających na dostatnie spokojne życie. Bogactwo to wartość, która wynika z harmonii.

Przede wszystkim musisz szanować pieniądze. Moc i prawo przyciągania pieniędzy zależy od Twojej relacji z nimi. Okazuj pieniądzom szacunek, znaj ich wartość, a dzięki temu będziesz zapraszał większą ich ilość do swojego życia. Pieniądze to współczesny środek przekazywania energii. Możesz dzięki niemu realizować cele i jako drogę do celu powinieneś je postrzegać.

Dziel się tym, co masz z innymi. Wdzięczność wraca, tak samo jak pieniądze, które przeznaczysz na obdarowywanie innych. Ciesz się obfitością dzięki temu, że dobro zawsze wraca. Karma to koncepcja, która ma bardzo wiele wspólnego z prawem przyciągania. Energia, którą wysyłasz w stronę świata, wraca do Ciebie.

Unikaj stwierdzeń takich jak „nie stać mnie”, „jestem biedny” itp. Wypracuj w sobie poczucie bezpieczeństwa finansowego, ufaj sobie oraz temu, że prawo przyciągania nie pozwoli Ci głodować. Zastosuj moc i prawo przyciągania pieniędzy poprzez afirmacje lub wizualizacje. Nie obawiaj się, pozbądź się negatywnych emocji. Pozwoli Ci to otworzyć się na wibracje bogactwa.

Prawo przyciągania rodzi pytania

Teoria opisana w książce Sekret budzi kontrowersje. Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania na temat mocy naszych myśli.

Czy prawo przyciągania jest udowodnione naukowo?

Nie, Sekret oraz inne zjawiska opisywane często jako prawo przyciągania nie mają naukowego uzasadnienia. Potwierdzone jest natomiast to, że nasze postrzeganie rzeczywistości oraz samych siebie ma spory wpływ na naszą sytuację życiową.

Czy prawo przyciągania działa?

Nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Z naukowego punktu widzenia nie ma podstaw, aby tak uważać. Są jednak ludzie, które uważają, że ich życie zostało odmienione w momencie zastosowania się do zasad opisywanych w powyższych książkach.

Co może blokować marzenia?

Teoria przyciągania opisana w książce Sekret zaznacza, że musisz dobrze rozumieć swoje potrzeby. Nie przyciągniesz do siebie marzeń, które tak naprawdę nie są Twoje. Dlatego dobrze się zastanów, czy cele, do których dążysz, naprawdę wynikają z Ciebie, a nie wpływów zewnątrz.

Czy muszę planować swoje działania?

Planowanie nie jest potrzebne. Podświadomość poprowadzi Cię w taki sposób, abyś mógł osiągnąć swoje cele.

Specjalistka od kampanii reklamowych i promocji prowadzonych w social mediach. Potrafi zbudować pozytywny wizerunek marki i wykorzystać go do skutecznych działań marketingowych. Posiada umiejętności pozwalające na wykreowanie i prowadzenie zarabiających profili firmowych.

Post a Comment