Top
fotowoltaika w mlm

Czy fotowoltaika w MLM to dobry pomysł? Sprawdź zarobki i listę firm

Ta branża zdominowana jest przez kosmetyki oraz suplementy diety. Dlatego fotowoltaika w MLM to temat nietypowy. Czy handel tak drogą technologią, w modelu marketingu wielopoziomowego jest w ogóle możliwy? Jeżeli tak, to czy na naszym rynku są firmy, które oferują taką współpracę? Jakie rzędu zarobki są realne do osiągnięcia?

MLM to skrót od Multi Level Marketing, jest to wydajny system sprzedaży. Określamy go również mianem marketingu sieciowego. Metoda polega na dystrybucji produktu lub usługi poprzez sieć dystrybutorów, czyli osób, które zdecydowały się współpracować z konkretną firmą. Ten model wykorzystują takie marki jak Jeunesse, Kannaway, czy Souvre.

Element, który jest najbardziej charakterystyczny dla systemu MLM to budowanie struktury. Każda osoba działająca w tym modelu pacy tworzy własny zespół ludzi. Oczywiście wysokość zarobków zależy od wygenerowanego przez grupę obrotu. Jeśli produktem jest fotowoltaika zarobki również będą od tego zależne.

Chcesz zacząć działać w MLM? – poprowadzimy Cię krok po kroku
 • dostaniesz wsparcie najlepszych liderów w branży
 • otrzymasz plan działania zapewniający profity

Marketing wielopoziomowy utożsamiany jest z produktami, które szybko się zużywają. Świetnym przykładem są kosmetyki, środki czystości czy suplementy diety. Tego rodzaju ofertę mają największe firmy MLM. Zużywalny asortyment pozwala dystrybutorom na pozyskiwanie stałych klientów, którzy będą regularnie wracać po kolejną dawkę produktu. Fotowoltaika zupełnie nie pasuje do tej grupy produktów.

O tym modelu dystrybucji można przeczytać wiele negatywnych opinii. Na sam początek pragnę wszystkich uspokoić, MLM to nie jest piramida finansowa. Piramidą finansową nazywamy schemat Ponziego, czyli system oparty na wpłatach nowo werbowanych osób. W MLM prowizje biorą się ze sprzedaży produktów.

Czy fotowoltaika sprzedawana w MLM zapewnia wysokie zarobki?

Są trzy firmy w Polsce, które sprzedają fotowoltaikę w systemie MLM. Nie są jeszcze, tak popularne jak Amway czy Oriflame, ale zaczynają zdobywać coraz większe uznanie wśród osób związanych z branżą sprzedaży bezpośredniej. Wielu utalentowanych sprzedawców z doświadczeniem podejmuje współpracę z firmami z sektora fotowoltaiki, które działają w modelu marketingu wielopoziomowego.

W zdecydowanej większości głównym bodźcem do podjęcia takowej współpracy jest aspekt finansowy, czyli zarobki. Fotowoltaika to branża, która pozwala naprawdę dobrze zarobić. Osoby, które do tej pory za jedną sprzedaż produktów kosmetycznych inkasowały kilkadziesiąt złotych, teraz mają możliwość zarobienia wielokrotności takiej sumy również z jednego klienta. Oczywiście znacznie łatwiej sprzedać krem do twarzy niż fotowoltaikę. Nie od dziś jednak wiadomo, że MLM to system dla ludzi odważnych i ambitnych.

Branża fotowoltaiczna umożliwia szybkie skalowanie biznesu i zarobków.

Każda dopięta transakcja daje nie tylko zastrzyk motywacji wewnętrznej, ale również finansów, dzięki czemu możesz intensywniej poszukiwać kolejnych klientów. Wielu przedstawicieli handlowych zwraca uwagę na to, że fotowoltaika to dość młoda branża, która prawdopodobnie będzie się rozwijała. Stwarza to wielki potencjał dla osób, które już teraz zdecydują się nauczyć jak generować wysokie zarobki.

Szukasz dobrej firmy MLM? – zobacz z kim współpracujemy
 • wiarygodna marka z ugruntowaną pozycją na rynku
 • topowe produkty i najlepiej płacący plany wynagrodzeń

Biznes MLM pozwala na budowanie zespołu. Wiele osób nie ma ochoty wchodzić w branżę kosmetyczną, z wielu różnych powodów. Za fofotowoltaika wzbudza zainteresowanie. Ludzie wierzą w tę technologię, a co za tym idzie, chcą być jej częścią. Budowanie zespołu składającego się z zaangażowanych osób jest więc nieco łatwiejsze.

Wynagrodzenie zależy od naszych wyników. Zazwyczaj otrzymujemy na początek około 20% od marży, która wynika z realizacji pozyskanego przez nas zlecenia. W przypadku małych domków zarobimy około 1 500 zł, a w przypadku dużych budynków, nasze wynagrodzenie może wynieść nawet około 8 000 zł na sam początek pracy.

Fotowoltaika w MLM jest oferowana przez 2 polskie firmy

Na sam początek współpracy z firmą oferującą fotowoltaikę w MLM, otrzymujesz pełne wsparcie. Ogólnie rzecz ujmując, branża energetyczna jest dość wymagająca. Osoby, które nie mają doświadczenia z tego typu technologią, na sam początek muszą przyswoić bardzo dużo informacji. Z tego powodu początki mogą być dość trudne.

Firmy przykładają sporą uwagę do odpowiedniego kształcenia swoich przedstawicieli. Otrzymujesz odpowiednie przeszkolenie, które składa się zarówno z teorii, jak i ćwiczeń terenowych. Na początku współpracy otrzymujesz niezbędne materiały. Zazwyczaj są to cenniki i katalogi. Niektóre firmy udostępniają swoim współpracownikom urządzenia do obliczania mocy instalacji fotowoltaicznej.

Sprawdźmy teraz jakie firmy oferują możliwość współpracy na warunkach MLM lub DS (sprzedaży bezpośredniej) w branży fotowoltaicznej. Do najpopularniejszych należą:

 • N-energia
 • Nasz prąd
Potrzebujesz stałych zysków? – sprawdź na czym zarabiamy
 • tylko przetestowane rozwiązania
 • pełne wsparcie i pomoc od nas

N-energia

Firma oferująca fotowoltaikę dla domów prywatnych, firm oraz gospodarstw rolnych. Po zamontowaniu instalacji klient otrzymuje gwarancję nieustających zysków nawet na 30 lat. Jakość i bezpieczeństwo stosowanej przez N-energię technologi fotowoltaicznej potwierdzają liczne certyfikaty.

Firma istnieje na rynku od 8 lat. Zrealizowali ponad 1 250 instalacji. W tym czasie wyszkolili ponad 600 doradców klienta, którzy działają na terenie całego kraju. Przeszkoleni zostali pracownicy centrali, których na chwilę obecną jest około 50. Każdy może stać się częścią N-ergi i zbudować własną strukturę sprzedającą fotowoltaikę w MLM.

Proces rekrutacji składa się z 4 elementów. Pierwszym jest weryfikacja dokumentów, po której następuje rozmowa telefoniczna. Firma kontaktuje się z wybranymi kandydatami, którzy następnie otrzymują zaproszenie na spotkanie. Spotkanie rekrutacyjne polega na omówieniu kompetencji kandydata. Poznaje on również warunki ewentualnej współpracy. Ostatnim elementem procesu jest decyzja. Najlepsi otrzymają możliwość współpracy z marką, pozostali otrzymują wyłącznie podziękowania.

Nasz prąd

To firma z Wrocławia, która oferuje możliwość współpracy na zasadach programu poleceniowego. Od około 11 lat działa na polskim rynku. Marka stara się zaoferować swoim klientom, jak najlepsze warunki, ale również dla współpracowników przygotowała ciekawą ofertę.

Firma na sam początek oferuje 20% od marży firmy. Oznacza to, że zarabiamy za każdego pozyskanego klienta. Nasze zarobki będą sukcesywnie rosnąć wraz ze wzrostem zaangażowania i doświadczenia. Po pozyskaniu pięciu klientów wchodzimy na pozycję wyżej. Nasze wynagrodzenie wzrośnie wtedy do 25% z marży. Co ciekawe, awans można osiągnąć również od wygenerowanej marży. Możemy wejść na drugi poziom po wpływie 50 000 zł marży.

Następnym etapem jest piętnaście zawartych kontraktów lub 150 000 zł. Po przebiciu tego progu przechodzimy na trzeci poziom, który gwarantuje nam 35% od marży. Dodatkowo możemy liczyć na otrzymanie nagród, takich jak wycieczka do Grecji lub leasing samochodu.

Posiadasz strony generujące ruch? – wiemy jak go zmonetyzować
 • dożywotnie profity
 • najlepsze warunki
 • instrukcja krok po kroku
 • wsparcie i pomoc od nas

Oni ciągle dzwonią, czyli czarne chmury nad fotowoltaiką

Branża fotowoltaiczna jest młodym i dynamicznie rozwijającym się sektorem. Fotowoltaika w MLM nie jest jeszcze bardzo popularna. Nie jest jednak pozbawiona wad. Z jedną z nich prawdopodobnie się spotkałeś. Mowa tutaj o agresywnej i nachalnej działalności telemarketerów. Często są to po prostu boty. Sam miałem wątpliwą przyjemność odebrać 10 telefonów w ciągu jednego dnia z ofertą zamontowania fotowoltaiki.

Nie jestem odosobnionym przypadkiem. Takie działania negatywnie wpływają na całą branżę. Ludzie wraz z biegiem czasu zaczynają być sfrustrowani, a swoją niechęć przelewają na każdego handlowca oferującego fotowoltaikę, nie tylko w MLM. Nachalny marketing psuje opinie wszystkim firmom oferującym fotowoltaikę, również tym które docierają do klientów metodami w pełni etycznymi.

Istnieje prawdopodobieństwo, że ta tendencja się utrzyma. Jeżeli zdecydujesz się na współpracę z jakąś firmą, która będzie oferowała możliwość sprzedaży fotowoltaiki w modelu MLM możesz spotkać się z negatywnym odbiorem klientów.

Czy fotowoltaika w MLM stanie się powszechna?

Wraz z rozwojem całej branży fotowoltaicznej możemy przypuszczać, że pojawi się wiele nowych firm. Fotowoltaika w MLM będzie znacznie częściej spotykana, ale czy powszechna? Pewnie nie.

Jaka jest przyszłość branży fotowoltaicznej?

Według praktycznie wszystkich prognoz będzie ona w najbliższych latach zyskiwała na popularności. Wszystkie odnawialne źródła będą stanowiły coraz większy procent produkowanej przez nas energii.

Twórca tego portalu. Posiada dziesięcioletnie doświadczenie w budowaniu i szkoleniu zespołów sprzedażowych. Osiągnął znakomite wyniki w kilku firmach marketingu sieciowego. Stworzył organizacje konsumenckie liczące kilka tysięcy osób, które po dziś dzień generują pokaźny obrót handlowy.

Post a Comment