Top
jak zdobyć poleconych

Jak zdobyć poleconych? Płatne i darmowe sposoby

Pytanie o to jak zdobyć poleconych do programów partnerskich pada często na forach poświęconych zarabianiu online. Skuteczne zdobywanie poleconych to jeden z najlepszych sposobów generowania dochodu w marketingu afiliacyjnym. Umiejętność ta jest wyjątkowo przydatna również w biznesach rekomendacyjnych opartych o model MLM, polegający na budowaniu wielotysięcznych struktur klientów i partnerów.

Możesz wykorzystać darmowe oraz płatne metody. Wszystko zależy od strategii oraz stopnia zaawansowania. Darmowe sposoby zdobywania poleconych bazują na tworzeniu materiałów. Wymagają bardzo dużo pracy, zaangażowania i czasu. Płatne metody opierają na reklamie w serwisach zewnętrznych. Angażują mniej czasu i działają natychmiast.

Sprawdź darmowy portal do pozyskiwania poleconych
 • nawiązuj nowe kontakty i zarabiaj
 • rejestruj partnerów i klientów

Darmowe sposoby jak zdobyć poleconych

Niektórzy uważają, że najskuteczniejsze są płatne metody. Niekoniecznie się z tym zgadzam. Oczywiście najlepsze efekty osiągniemy w momencie, gdy zastosujemy jednocześnie płatne i darmowe sposoby by zdobyć poleconych.

Darmowe sposoby pozyskiwania poleconych do programów partnerskich czy MLM, opierają się na przygotowaniu czegoś, co da wartość odbiorcy. Jeżeli odpowiesz na jego pytania i rozwiejesz wszystkie wątpliwości, jest duża szansa na to, że uda Ci się namówić go do wykonania danej akcji. Nie nastawiaj się jednak na 100% skuteczność. Zdobywanie poleconych to długotrwały proces, podczas którego musisz zbudować zaufanie.

Wizerunek eksperta jest bardzo istotny.

Znana z psychologi zasada autorytetu działa tutaj idealnie. Ludzie są znacznie bardziej skłonni zaufać osobie, która ich zdaniem posiada jakieś kwalifikacje. Co ciekawe, nie liczy się rzeczywisty stan wiedzy takiej osoby, a jedynie to, czy odbiorca uważa taką osobę za autorytet.

Ten efekt powszechnie wykorzystywany jest w reklamach. Najbardziej znanym przykładem są spoty reklamowe leków. Występują tam zazwyczaj lekarze w białych kitlach oraz okularach. Reklamy tego typu, pomimo że powtarzalne i mało oryginalne dają dobre rezultaty. Dzieje się tak, ponieważ zakładamy, że osoba wyglądająca jak lekarz ma odpowiednie kwalifikacje.

Chcesz wiedzieć, jak zdobyć poleconych? Musisz stać się autorytetem w danej dziedzinie. Pozwoli to wywrzeć wpływ na odbiorcę. Wizerunek eksperta możesz budować na kilka sposobów. Oto darmowe sposoby, by zdobyć poleconych, o których przeczytasz w dalszej części artykułu:

 • darmowy e-book
 • rozwijanie profili w mediach społecznościowych
 • pomoc w wystartowaniu w zamian za zapis
 • prowadzenie bloga
 • filmy YouTube
 • aktywność na forach związanych z zarabianiem

Bazując na tych prostych sposobach, możesz zdobywać bardzo duże ilości poleconych. Ważne jest, abyś się nie poddawał. Nauka wymaga czasu, dlatego niech nie zniechęcają Cię porażki, które się pojawią po drodze.

Darmowy e-book

Czego ludzie szukają na każdym swoim kroku? Odpowiedź na to pytanie jest prostsza, niż myślisz. W zdecydowanej większości ludzie szukają wartości. Dopiero zdefiniowanie tej wartości wymaga od nas nieco więcej uwagi. Przede wszystkim wiele zależy od tego, w jakiej branży działasz.

Każda branża ma element wspólny. Know-how jest w cenie. Wiedza jest zawsze potrzebna, a ludzie są leniwi. Przedstawiając wiedzę w prostej i przystępnej formie, możesz wiele zyskać. Taki sposób pozwala budować wizerunek eksperta. Dzięki temu możesz zdobyć poleconych.

Darmowe e-booki stają się coraz popularniejszą formą zdobywania odbiorców. Przygotowanie takiej publikacji wymaga zaangażowania. Wiele zależy od tego, jak dobrze znasz temat. Potrzebne będzie napisanie tekstu, ale również zadbanie o estetyczną szatę graficzną.

Potrzebujesz stałych zysków? – sprawdź na czym zarabiamy
 • tylko przetestowane rozwiązania
 • pełne wsparcie i pomoc od nas

Tworzenie darmowego e-booka niesie ze sobą wiele możliwości. Jako autor takiego przekazu masz całkowity wpływ na to, co tam się znajduje. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś umieścił tam swoje reflinki. Pozwolą one na pozyskanie poleconych. A dlaczego linki świetnie się sprawdzają w e-bookach? Ponieważ szczególnie mocno działa tutaj zasada autorytetu.

Stworzenie książki przez większość społeczeństwa odbierane jest jako wyjątkowe osiągnięcie. Wychodzimy z założenia, że książki piszą wyłącznie osoby, które mają wiedzę lub przeżyły coś ciekawego. Czy to jest prawda? W obecnych czasach niekoniecznie, ale to nie zmienia faktu, że stworzenie książki wiąże się z pewnym prestiżem.

Jak stworzyć e-book?

Jeżeli chcesz wiedzieć, jak zdobyć poleconych w branży finansowej poprzez e-book już podaję przykładowy schemat działania:

 1. Wybierz program partnerski – musisz wiedzieć, co chcesz promować. Pomoże to obrać kierunek. Przyjmijmy, że chcesz promować konto bankowe w jednym z banków.
 2. Zrozum produkt – żeby zdobyć poleconych, musisz wiedzieć, kto jest grupą docelową. Niezbędna jest wiedza na temat produktu oraz tego, jakie problemy rozwiązuje. Im więcej informacji na ten temat posiądziesz tym lepiej.
 3. Znajdź potrzebę – znasz już produkt, musisz jeszcze wiedzieć, w czym odbiorca może potrzebować pomocy. W naszym przykładzie zakładamy, że piszemy dla osób, które nie wiedzą „jak założyć konto bankowe przez internet”. Możesz napisać również poradnik, dotyczący tego, „jak wybrać konto bankowe” lub „na co zwrócić uwagę podczas zakładania konta bankowego”.
 4. Zacznij pisać – dla niektórych będzie to najgorsza część, a dla innych najlepsza. Pamiętaj, że jeżeli nie czujesz się na siłach, aby samodzielnie stworzyć e-booka, to możesz oddelegować to zadanie komuś doświadczonemu. Wielu freelancerów oferuje tworzenie e-booków.

Rozwijanie profili w mediach społecznościowych pozwoli zdobyć poleconych

Media społecznościowe to potęga. Ilość osób, które regularnie korzystają z platform tego typu, z roku na rok rośnie w zastraszającym tempie. W ostatnich latach rynek znacznie się rozbudował. Ciężko mówić już o dominacji jednej platformy. O ile dawniej większość osób posiadała konto wyłącznie na Facebooku, to obecnie mamy ich kilka. Dlatego jest to doskonały sposób na darmowe zdobywanie poleconych.

Szczególnie dynamicznie rozwija się TikTok, który szturmem zdobywa nowych odbiorców, szczególnie w młodym wieku, co może w przyszłości zaowocować. W Polsce coraz popularniejszy stał się również Twitter, który jest ciekawą opcją dla starszych osób, angażujących się w politykę oraz sytuację geopolityczną.

Wraz z rozwojem mediów społecznościowych przeprowadza się coraz więcej badań tego obszaru. Okazuje się, że dla wielu rozwijanie profili w mediach społecznościowych jest rewelacyjnym posunięciem. Według licznych badań influencerzy mają bardzo duży wpływ na swoich odbiorców.

Influencer marketing staje się ważnym sektorem działań reklamowych.

Rozwijanie profili w mediach społecznościowych jest również bardzo skutecznym sposobem by zdobyć poleconych. Jak zdobywać poleconych w social media? Nie ma na to jednego przepisu. Wiele zależy od tego, na jakiej platformie działasz oraz jaki content oferujesz.

Wykorzystaj potęgę social mediów by zdobyć poleconych

Trzeba zrozumieć, z czego wynika potęga social mediów. W tej grze stawką jest ludzka uwaga. Influencerzy są tak cenni, ponieważ docierają do swoich odbiorców, potrafią skupić na sobie ich uwagę i wywrzeć w ten sposób wpływ na ich decyzje. Będąc aktywnym w mediach społecznościowych, możesz skutecznie zdobyć poleconych.

W przypadku platform społecznościowych nie zawsze musisz być ekspertem. Oczywiście znacznie łatwiej jest stać się rozpoznawalny wśród ludzi, którzy skupiają się wokół jednej tematyki. Dla przykładu jesteś webmasterem i na Instagramie pokazujesz swoje prace. Będziesz skupiał osoby, które to interesuje. Będzie Ci więc łatwo polecać im ofertę hostingu.

Niektóre produkty są jednak dość ogólne, wcześniej wspomniane konto bankowe to usługa, z której wszyscy korzystamy. Oznacza to, że możesz zajmować się tworzeniem rozrywkowego contentu na TikToku, a prawdopodobnie i tak uda Ci się dzięki temu zdobyć poleconych.

Rozwijanie profili w mediach społecznościowych zazwyczaj jest pracochłonne. Oczywiście istnieje jakaś szansa na to, że szybko uda Ci się zyskać dużą popularność. Może się tak stać w momencie, gdy Twój filmik zostanie viralem lub uda Ci się crossować (stworzyć wspólny content) z bardziej rozpoznawalnymi twórcami. Zazwyczaj jednak budowanie konta na social mediach wymaga czasu i zaangażowania. Pamiętaj o tym, aby się nie zniechęcić.

Zaoferuj pomoc w wystartowaniu w zamian za zapis poleconych

Najtrudniejszy jest pierwszy krok. Wiele osób boi się zaryzykować. Niektórzy są przekonani o tym, że sami nie dadzą sobie rady. Zaoferuj pomoc w wystartowaniu w zamian za zapis. W takiej sytuacji początkujący są w stanie skorzystać z oferty. W wielu branżach model mentora oraz ucznia jest wciąż aktualny. Bardzo dobrym przykładem niech będzie marketing afiliacyjny.

Wiemy jak generować stałe zarobki za pomocą internetu
 • otrzymasz plan działania krok po kroku
 • dostaniesz skuteczne narzędzia online

W tym specyficznym rodzaju marketingu wielu zaawansowanych marketerów bierze pod swoje skrzydła nowicjuszy. W ten sposób obie strony zyskują. Nowicjusz otrzymuje wsparcie merytoryczne oraz pomoc w rozwoju swoich umiejętności. Mentor może natomiast otrzymać prowizję od sieci afiliacyjnej oraz procent z wynagrodzenia, które wygeneruje uczeń.

Ten sam model możesz zastosować w wielu różnych branżach. Praktycznie wszędzie początkujący lub niedoświadczeni muszą się mierzyć z tymi samymi problemami, które Ty możesz rozwiązać. Wystarczy, że zaoferujesz pomoc w wystartowaniu w zamian za zapis. Kierując daną osobę, możesz poprosić ją o zarejestrowanie się z Twojego linku lub wpisanie Twojej nazwy użytkownika jako osoby polecającej.

Prowadzenie bloga, czyli odpowiedź na to, jak zdobyć poleconych!

Wiele osób uważa, że ludzie czytają coraz mniej. Nie jest to do końca prawdą. Wszyscy czytamy, tylko zmieniło się to, co czytamy. Większość społeczeństwa nie sięga często po książki. Statystyczny Polak sięga po jedną książkę rocznie. Nie oznacza to, że w ogóle nie czytamy. Co więcej, czytamy bardzo dużo. Prowadzenie bloga to sposób na to, aby się o tym przekonać.

Czytanie wpisów oraz artykułów blogowych to również czytanie. Zastanówmy się, jakie teksty czytamy najchętniej? Takie, które dają nam wartość. W przypadku blogów są to poradniki i treści dostarczające informacji. Dlaczego czytasz teraz ten wpis? Ponieważ prawdopodobnie chcesz wiedzieć, jak zdobyć poleconych. Prowadzenie bloga może Ci w tym pomóc.

Blog to narzędzie, które pozwala na szybkie budowanie wizerunku eksperta.

Możesz przy pomocy odpowiedniego reserchu znaleźć ciekawe oraz pomocne informacje. Czytelnicy będą Ci wdzięczni, jeżeli dowiedzą się od Ciebie czegoś nowego.

Prowadzenie bloga to bardzo dobry sposób na pozyskanie nowych odbiorców. Właściwie prowadzony blog jest w stanie szybko pojawić się w wynikach wyszukiwania. Jeżeli będziesz pozycjonował się na właściwe frazy kluczowe, a dodatkowo Twoja dziedzina jest mocno niszowa, to możesz szybko zdobyć czytelników.

Znacznie ciężej będzie zdobyć wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania, w przypadku gdy temat, który poruszasz jest popularny wśród blogerów. Przebicie się może być znacznie trudniejsze. Warto podjąć próbę, ponieważ blog pozwala skutecznie zdobywać poleconych.

Świetne do tego celu są wszelkiego rodzaju poradniki, które pokazują krok po kroku, jak wykonać daną czynność. To jeden z najlepszych darmowych sposobów na zdobywanie poleconych.

Jak zdobyć poleconych? – Zacznij tworzyć filmy YouTube

O mediach społecznościowych już w tym artykule było. Warto poświęcić dodatkową uwagę platformie YouTube. Polacy się w niej zakochali. Jesteśmy jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się rynków na YouTube. Czołowe polskie kanały generują wyświetlenia, które wcale nie odstają szczególnie mocno od tych anglojęzycznych, które trafiają do znacznie szerszego grona odbiorców.

Filmy na YouTube pozwalają zdobyć poleconych. Dzięki nim możesz łatwo dotrzeć do odpowiedniej grupy odbiorców. Niezależnie od tego, czy chcesz być merytorycznym twórcą, który robi poradniki wideo, czy oferować rozrywkę znajdziesz odbiorców.

Mając zaangażowaną widownię, możesz skutecznie pozyskiwać poleconych.

Jeżeli oferta sprzedażowa, którą promujesz, jest ogólnoświatowa, nic nie stoi na przeszkodzie abyś zaczął tworzyć anglojęzyczny content. Dotrzesz w ten sposób do szerokiego grona odbiorców. Prowizje za klientów zagranicznych są często znacznie wyższe niż za polskich.

Bardzo istotnym elementem pracy na YouTube jest tworzenie miniatur. To dość specyficzna sztuka, która wymaga dokładnego zrozumienia działania naszego mózgu. Wyraziste emocje, jaskrawe kolory, wszelkiego rodzaju strzałki oraz cyfry, to przyciąga uwagę. Dobrze wiedzą o tym czołowi youtuberzy. Filmy YouTube bez miniatury nie istnieją. Możesz przejrzeć miniatury czołowych kanałów i wyciągnąć z tego wnioski.

Niektórzy twórcy obierają strategię koncentrowania swoich działań wokół dobrych miniaturek oraz tytułów. W konsekwencji najpierw wymyślają oni właśnie te dwa elementy, a dopiero później przystępują do robienia samego wideo.

Wychodzą z założenia, że nawet najlepszy film nie będzie wiele wart, jeżeli nikt w niego nie kliknie. Na YouTube, tak jak na wszystkich innych social mediach trwa walka o uwagę odbiorcy. Im więcej jej pozyskasz, tym większa szansa na to, że skutecznie zdobędziesz poleconych.

Aktywność na forach związanych z zarabianiem to sprawdzony sposób by zdobyć poleconych

Fora przyciągają osoby niedoświadczone. Takie, które dopiero zaczynają interesować się jakimś tematem. Są to miejsca do wymiany informacji, wiedzy i doświadczenia. Jak zdobyć poleconych, to właśnie tam. Jeżeli będziesz aktywnym uczestnikiem forów, możesz doprowadzić do sytuacji, w której zainteresowani będą sami do Ciebie pisać.

Posiadasz strony generujące ruch? – wiemy jak go zmonetyzować
 • dożywotnie profity
 • najlepsze warunki
 • instrukcja krok po kroku
 • wsparcie i pomoc od nas

Możesz samodzielnie pisać do osób, które szukają pomocy. Często taka metoda działania nie jest zbyt opłacalna. Wielu użytkowników będzie uważało, że próbujesz ich w jakiś sposób oszukać. Musisz zbudować sobie wiarygodność. Jako szanowany użytkownik forum będziesz nawet polecany przez innych użytkowników.

Aktywność na forach związanych z zarabianiem jest czymś pomiędzy blogowaniem a prowadzeniem profili na mediach społecznościowych. Jest to darmowy sposób zdobywania poleconych, który bazuje na autorytecie. Początkujący będą szukać u Ciebie rozwiązania swoich problemów. Dlatego aktywność na forach związanych z zarabianiem to dobry sposób na pozyskiwanie poleconych.

Płatne metody jak pozyskać poleconych

Darmowe metody pozyskiwania poleconych bazowały na dostarczaniu wartości. Płatne metody pozwalające pozyskać poleconych skupiają się na byciu zauważonym. Płacimy za to, aby nasz komunikat wyświetlił się konkretnej grupie użytkowników. Dzięki temu możemy dotrzeć do nich z naszą wiadomością lub ofertą.

Wielką zaletą płatnych metod pozyskiwania poleconych jest to, że możemy dowolnie dobierać grupę odbiorców, do której chcemy dotrzeć. Jest to bardzo ważne. Zawsze, jeżeli tylko mamy możliwość sprecyzowania grupy docelowej, należy to robić. Dzięki temu znacznie zwiększamy szansę na to, że trafimy do osób zainteresowanych naszą ofertą.

Przekaz, który wysyłamy poprzez płatne metody pozyskiwania poleconych, może być czysto reklamowy. Możemy promować bezpośrednio ofertę, podpinając pod to nasz link. Możemy też promować nasze treści, naszego bloga lub konto na mediach społecznościowych. W ten sposób budujemy bazę odbiorców, którą później możemy zamienić w poleconych. Dwa najpopularniejsze płatne sposoby na zdobywanie poleconych to:

 1. Płatne reklamy Google Ads oraz Facebook Ads.
 2. Płatny mailing.

Płatne reklamy Google i Facebook

Płatne reklamy Google i Facebook to skuteczny sposób na walkę o uwagę i zainteresowanie odbiorców. Jak zdobyć poleconych, jeżeli nie wiedzą o naszym istnieniu? Nie ma na to sposobu, musimy im się pokazać, a płatne reklamy to świetny sposób, aby to zrobić.

W jaki sposób działają płatne reklamy Google i Facebook? W przypadku Facebooka zapewne rozumiesz, jak to działa. N Twojej tablicy wyświetlają się treści udostępnione przez Twoich znajomych oraz osoby, które polubiłeś. Pomiędzy nimi przewijają się treści sponsorowane, czyli płatne reklamy. Wplatane są w taki sposób, że osoba przeglądająca swoją tablicę może nie zwrócić wagi na to, że jest to reklama.

Płatne reklamy Facebook pozwalają nam na dotarcie do konkretnej grupy odbiorców. Możesz sprecyzować, komu chcesz pokazać reklamę. Za kryterium możesz przyjąć właściwie każdą informację, którą ludzie udostępniają Facebookowi. Oznacza to, że możesz określić wiek, płeć, zawód, wykształcenie, a nawet zainteresowania.

Dzięki temu łatwo zdobyć poleconych z konkretnego segmentu.

Płatne reklamy Google pozwalają pokazać się w wynikach wyszukiwania na pierwszym miejscu lub z boku wyszukiwarki. Reklamę ustawia się na konkretne frazy wyszukiwane przez odbiorców.

Jeżeli ktoś wyszukuje frazę „konta bankowe”, a Ty masz ustawioną płatną reklamę Google na to hasło, to wyświetlisz się na pierwszej pozycji (lub jednej z pierwszych, jeżeli na jedną frazę wykupiło reklamę kilka osób).

Tego typu zasięgi można wykorzystać do promowania działalności. Płatne reklamy pozwalają nam skutecznie wyprzedzić konkurencję oraz pozwolić się zauważyć. Jest to niezbędny element by zdobyć poleconych.

Odkryj najbardziej dochodową metodę monetyzacji ruchu
 • wykorzystaj potencjał swoich portali
 • zbuduj źródło stale płynących prowizji

Jak zdobyć poleconych? Zastosuj płatny mailing

Ostatnim sposobem na to, aby zdobyć poleconych, który omówimy w tym artykule, jest płatny mailing. Ten sposób jest obecnie niedoceniany. Przez lata była to jedna z najskuteczniejszych metod. Prawda jest taka, że e-mail marketing daje bardzo dobre rezultaty. Praktycznie każdy z nas ma pocztę elektroniczną. Ciężko wyobrazić sobie funkcjonowanie bez niej.

Większość dorosłych ludzi sprawdza pocztę kilka razy w ciągu dnia. Zakładamy, że wiadomości, które przychodzą do nas na e-mail są istotne, dlatego często je czytamy. Samodzielne zdobycie adresów e-mail odbiorców jest procesem, który wymaga zaoferowania czegoś w zamian.

Często pozyskuje się adresy mailowe, oferując w zamian e-booka, jest to bardzo skutecznie połączenie dwóch metod.

Nie musisz jednak samodzielnie budować listy mailowej. Możesz wykorzystać płatny mailing. Stworzona wiadomość zostanie wysłana do użytkowników, którzy zapisali się na daną listę. Warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób prowadzona jest dana baza. Jeżeli na te same adresy wysyłane są często wiadomości reklamowe, to właściciele mogą traktować je jako SPAM. Znacznie zmniejszy to skuteczność Twojej promocji.

Najważniejsze: Do jakich programów zdobywać poleconych?

Jest to najważniejsza cześć tego wpisu. Odpowiedni wybór sieci afiliacyjnej lub programu partnerskiego pozwoli na zbudowanie stałego źródła dochodów. Poleconych należy pozyskiwać do programów płacących dożywotnie wynagrodzenie [ tutaj je znajdziesz ], a nie tylko prowizję od jednorazowych zakupów.

Co daje lepszy efekt: płatne czy darmowe sposoby na zdobywanie poleconych?

Darmowe sposoby wymagają czasu oraz zaangażowania. Płatne są natychmiastowe. Najlepszy efekt da zastosowanie obu tych metod. Oferowanie wartości oraz promowanie tego poprzez płatne sposoby.

Skąd brać pomysł na content?

Jeżeli samodzielnie nie możesz wymyślić treści niezbędnych do zdobywania poleconych, możesz inspirować się zagranicznymi przedsiębiorcami.

Twórca tego portalu. Posiada dziesięcioletnie doświadczenie w budowaniu i szkoleniu zespołów sprzedażowych. Osiągnął znakomite wyniki w kilku firmach marketingu sieciowego. Stworzył organizacje konsumenckie liczące kilka tysięcy osób, które po dziś dzień generują pokaźny obrót handlowy.

Post a Comment